niekto, kto sa zaobera karbonom a vyrobou z neho tu aj pisal, ze by tusim karbonove kolesa pre rafikove brzdy na bike ani nedal.... neviem ci to bol ddemo alebo ten druhy, nepamatam si jeho nick :)
03.01.2018 - 10:42:54
00
este mam zivo v pamati, ake komenty a hejty boli na 29ny... "29 nebrat!", "29 fuj, otras, grc, vysoka vaha..." :D
teraz to tusim zazivame znova pri kotucoch na cestaku :)
03.01.2018 - 10:44:47
04
ja som naopak bral kotucove kvoli vzhladu
na rafikovej verzii boli nechutne kolesa :D s tou striebornou lajnou
03.01.2018 - 10:55:53
00
kimlo ja si pamätám pojem "hrbatá koza" použitý v súvislosti s 29" istým krokodílom z Partizánskeho :D
Sesulak galdy sú voči prde pri prehriatí ráfu ešte celkom odolné, plášť+duša je oveľa horšie combo
"Before you decide to bring carbon wheels, ask yourself if you are comfortable descending at speeds approaching 90km/hr. If the answer is no you will necessarily be braking a great deal, with potentially lethal consequences. There were no less than 10 front tyre blowouts during the first 3 days of the Haute Route Pyrenees 2015, all caused by excessive braking on carbon rims with clinchers. Nearly all these wheels went straight in the trash…
Blowouts are much less likely on tubulars due to the design of the wheel-tyre interface."
(https://alpinecols.com/gear-choices-for-the-haute-route/)
03.01.2018 - 11:09:43
00
kimlo napísal:
este mam zivo v pamati, ake komenty a hejty boli na 29ny... "29 nebrat!", "29 fuj, otras, grc, vysoka vaha..." :D

a to uz neplati? :D
03.01.2018 - 11:23:59
02
Ja mám na cestných kotúčoch najazdené 5000km na cestnom a 5000km na graveli a k ráfkovým by som sa už nevrátil. Zhrnul by som to takto:
- estetika je subjektívna, mne sa už biky s ráfkovými brzdami nepáčia. Ale rešpektujem, že každému sa niečo páči
- hmotnosť je stále vyššia u kotúčov, v top segmente sa momentálne bavíme asi o 300g na sade + 150g na rámovom sete
- brzdný účinok a pocit sa nedá porovnávať, je to iná trieda. Najlepšie to cítiť, keď si po dlhšom čase zasa skúsiš ráfkové brzdy - ja som sadol na kámošov Piňo GAN S s Chorusom a Zondami (kým on skúšal môj bajk) a som mal jednoducho pociť, že mu to nebrzdí.
- aj kotúčovky sa dajú prehriať. Sa mi to stalo v Alpách v 20km zjazde z Col de Vars, prejavilo sa to hnusným zvukom ale brzdili furt rovnako. Zatiaľ čo skoro v každej serpentíne niekto opravoval defekt z pretavenej duše - hovorím len o hydrách, mechanické kotúčovky sú dobré len na budúci upgrade :)

Takže, každý si kupuje, čo chce, ja to považujem za logickú inováciu tak, ako pred 20 rokmi v MTB
03.01.2018 - 11:25:23
04
kimlo trochu generalizujes, nie? vsak ak si za cestak s kotucmi - nech sa paci. nemusis si davat pracu s ich obhajobou a vytahovanim co kto kedy uviedol a ako sa historia opakuje. ale ak chces, tak skus najst moje negativum na spominane 29" (budes ho musiet asi vyrobit). no nemal som a ani nemam potrebu tento rozmer kritizovat - napriek tomu, ze by som veselo mohol kedze furt jazdim 26" - ale naco? takisto mi nenapadne bezdovodne skatulkovanie niekoho ak chce cestak s kotucmi. zato z kotucovych zastancov ovela castejsie registrujem potrebu obhajovat si svoje rozhodnutie / presvedcenie. ako keby som nan bol zvedavy. uz je to dost nuda.
03.01.2018 - 11:30:21
03
tulenik napísal:
kimlo ja si pamätám pojem "hrbatá koza" použitý v súvislosti s 29" istým krokodílom z Partizánskeho :D
Sesulak galdy sú voči prde pri prehriatí ráfu ešte celkom odolné, plášť+duša je oveľa horšie combo
"Before you decide to bring carbon wheels, ask yourself if you are comfortable descending at speeds approaching 90km/hr. If the answer is no you will necessarily be braking a great deal, with potentially lethal consequences. There were no less than 10 front tyre blowouts during the first 3 days of the Haute Route Pyrenees 2015, all caused by excessive braking on carbon rims with clinchers. Nearly all these wheels went straight in the trash…
Blowouts are much less likely on tubulars due to the design of the wheel-tyre interface."
(https://alpinecols.com/gear-choices-for-the-haute-route/)

Tak ale Lapierre 29ny boli hnusne aj vtedy aj teraz, tam naozaj pokrok ziaden. :D
03.01.2018 - 11:39:35
00
dame aj nieco k veci:
https://sport.sme.sk/c/20659349/bora-hansgrohe-skompletizovala-svoj-tim-pre-rok-2018.html
;)
03.01.2018 - 12:14:29
00
Tak ja jazdím aj MTB, cestu a aj CX. Jednoznačne majú kotúčovky lepší brzdný účinok. O tom nie je pochýb. Ale neviem a nechcem si predstavovať na nejakom cestáčiku typu Bianchi, pinarello kotúčovky. Tie sa mi hodia ku MTB a CX bikom, ale na cestakoch sa mi proste neľúbia kotúčovky. Je to môj osobný názor, každý môže mat iný. Nehovorím, že kotúčovky sú zle, ale myslím si že na cestaky proste nepatria.
03.01.2018 - 12:29:02
00
kto brzdí, nevyhrává
03.01.2018 - 13:05:44
01
Ked sa da ubrzdiť bike s klasickými brzdami pri 120km/h rýchlosti, tak nie je o com
03.01.2018 - 13:10:13
00
orvaq napísal:
kimlo trochu generalizujes, nie? vsak ak si za cestak s kotucmi - nech sa paci. nemusis si davat pracu s ich obhajobou a vytahovanim co kto kedy uviedol a ako sa historia opakuje. ale ak chces, tak skus najst moje negativum na spominane 29" (budes ho musiet asi vyrobit). no nemal som a ani nemam potrebu tento rozmer kritizovat - napriek tomu, ze by som veselo mohol kedze furt jazdim 26" - ale naco? takisto mi nenapadne bezdovodne skatulkovanie niekoho ak chce cestak s kotucmi. zato z kotucovych zastancov ovela castejsie registrujem potrebu obhajovat si svoje rozhodnutie / presvedcenie. ako keby som nan bol zvedavy. uz je to dost nuda.


neviem co si taky vztahovacny dnes :)
btw, vies ze cestak na kotucoch nemam....
ale skusil som, spravil som si nazor, tot vsio
03.01.2018 - 13:12:04
00
Výrobcovia sa už rozhodli, teraz im treba len dosiahnúť break-point návratnosti výdavkov na vývoj a marketing. A za pár rokov už na klasických brzdách bohužiaľ nové rámy okrem zákazkovej výroby nebudú. A potom si výrobcovia každých 4-5 rokov zmenia štandardy na montáž do rámu ako pri mtb nech sa predsa predáva...
03.01.2018 - 13:18:11
01
žeby sa zmenili štandardy na montáž bŕzd pri MTB som si teda nevšimol :D
03.01.2018 - 13:32:11
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up