Kristina napísal:
Pobavila som sa :) Niektorí objavili strečing a niektorí bolesť po tréningu. To nám ten nový rok pekne začína :)



Ja som sa zbavil bolesti čo má.budili v noci. mal som ju zrejme z kombinácie stresu a na tie pomery nadmerné zaťaženie pri tréningu.
Zaujíma ma kedy dávaš tie tabletky proti bolesti.
05.01.2019 - 18:19:47
00
To dnes je Silvestra ? Zajtra bude svalovica - brušné svaly.
05.01.2019 - 18:23:50
00
Btw neberte to tu zas tak ze Kristina resp ja resp. ostatni mame bolesti po kazdom treningu ;-) mna bolia nohy tak raz mozno 2x do roka a ivan ak nevies co a ako jazdi Kristina tak radsen nic nepis ;-)
05.01.2019 - 18:28:17
03
slavomirk napísal:
Ja sa len pýtam. Pre mňa je 500 už riadna dávka . Je to tvoja pečeň .


Paralen si dam par krat do roka, to peceni neuskodi
05.01.2019 - 18:32:45
00
Skor Panadol, je lepsie stravitelny. A najlepsi od bolesti je alkohol :D Poznam niekolko ludi, ktori isli domov peso s vyvrtnutym clenkom ako nic. No ale rano... to uz je ina :D
05.01.2019 - 18:57:23
00
Cca. 5 g paracetamolu je hepatotoxická dávka. Segrin spolužiak zo základky sa otrávil (úmyselne a úspešne) zhruba týmto množstvom.
0,5 g je pre drvivú väčšinu ľuďov síce úplne OK, ale treba určite dodržiavať to, že max. jednorazová dávka je 1 g a denná maximálna dávka 4 g, s minimálne 4, radšej 6 h medzi dávkami (a nerobiť toto často). Keďže sme však všetci mutanti, toto sa už dá považovať za riskantný režim pre niektoré jedince (a neprídu na to, kým im nezlyhá pečeň).
V extrémne neoliberálnych krajinách s vysokou koncentráciou workoholikov sa rozmohla epidémia afebrilných zlyhaní pečene hlavne medzi komerčným úradníctvom, ktorá sa spája s chronickým žratím paracetamolu. V Európe UK a samozrejme USA sú hlavnými postihnutými (inak aj japončíci sa namiesto maródky zdrogovávajú, ale onakvejšími dobrotami).
Sesulak obávam sa, že liečivá sa netrávia :P
05.01.2019 - 19:04:44
03
slavomirk napísal:
Ja som sa zbavil bolesti čo má.budili v noci. mal som ju zrejme z kombinácie stresu a na tie pomery nadmerné zaťaženie pri tréningu.
Zaujíma ma kedy dávaš tie tabletky proti bolesti.

Bolesť stehien mávam zvyčajne po ťažkom tréningovom bloku. Zvyčajne po treťom - štvrtom dni silových intervalov, alebo endurance výjazde po silových intervaloch. Zvyčajne to zvládam bez užitia Ibuprofénu. Hlavne pokiaľ nepotrebujem rýchlo zregenerovať a viem, že nasleduje voľný deň. Ak je však rýchla regenerácia dôležitá alebo sa potrebujem kvalitne vyspať tak užijem jednu tabletku Ibuprofénu (400). Užívam až keď sa v noci zobudím na bolesť.
Prosím, nechápte ma, že sa napchávam Brufénom po každom intervale. Za rok si vystačím s 10 - 12 tabletkami aj s migrénami :).
Čo sa týka strečingu, tak ten je do môjho tréningu samozrejme už roky zaradený rovnako ako samotné jazdenie, alebo doplnkový tréning. Strečing robievam aj vo voľných dňoch zvyčajne po tom ako vykonám masáž masážnym valcom.
ivan pokiaľ si už nedokážeš po tréningu privodiť "svalovicu" tak ťa ľutujem. Znamená to totiž, že sa sa nikam silovo neposúvaš. Skús si o tom niečo naštudovať. Brušná svalovica v tvojom prípade znamená, že máš veľmi smutný život a/alebo zanedbávaš posilňovanie "core" :)
P.S. Túto diskusiu a súvisiace príspevky by bolo asi dobré presunúť do témy "Ako ďaleko ste s prípravou", alebo "dnešný tréning".
05.01.2019 - 19:07:36
00
Kristina napísal:
Brušná svalovica v tvojom prípade znamená, že máš veľmi smutný život

Alebo sa, ako správny tuleň, vyvalí hore brušiskom a dá oskákať druhou stranou :devil: :P
05.01.2019 - 19:13:34
00
Hack3r napísal:
Btw neberte to tu zas tak ze Kristina resp ja resp. ostatni mame bolesti po kazdom treningu ;-) mna bolia nohy tak raz mozno 2x do roka a ivan ak nevies co a ako jazdi Kristina tak radsen nic nepis ;-)


,,ak nevieš nepíš,, - to povedz Kristíne, ktorá pohŕda tréningovými plánmi z minulého storočia aj napriek tomu, že vdaka ním dosahovali športovci lepšie výkony ako súčasní - ,,moderní,, podľa nových ,,lepších,, poznatkov. Takto - bez vedomostí o dosiahnutých výkonoch môže špliechať do vetra len začiatočník, ktorý sa naviac k takejto výkonnosti nikdy nedostal. A ako že neviem ako trénuje ona ? Ved to napísala. V noci nemôže spať pre bolesti stehien z tréningov. Amaterizmus, začiatočníctvo, chyby - odrovnávacie tréningy.


Naposledy upravil Hosť dňa 05.01.2019 - 19:36:16, celkovo upravené 1 krát.

05.01.2019 - 19:31:47
00
Ziadne presuvanie, mate vediet v akej teme sa mate bavit. Hadam nechcec otravovat moderatorov kristina...
05.01.2019 - 19:34:37
00
Hosť napísal:
,,V noci nemôže spať pre bolesti stehien z tréningov. Amaterizmus, začiatočníctvo, chyby - odrovnávacie tréningy.



Ktovie či by ti na to napísal Tyler Hamilton 😂😂 .
Ty si schopný dodrbat aj jeho .
05.01.2019 - 19:44:44
00
Niečo slovenské - menej cool nemáš ? Dobre zostaňme u zahraničných ,,amatérov,, - Pinot - Giro 2018 - etapa na Bardonecchiu. Už si videl väčší odrovnávací amaterizmus ? Ja nie.


Naposledy upravil Hosť dňa 05.01.2019 - 20:00:08, celkovo upravené 2 krát.

05.01.2019 - 19:48:45
00
Hosť napísal:
... pohŕda tréningovými plánmi z minulého storočia aj napriek tomu, že vdaka ním dosahovali športovci lepšie výkony ako súčasní - ,,moderní,, podľa nových ,,lepších,, poznatkov.

Ha ha ha, zasmiali sa zbrojnoši, vytasili kolty a ošťali si brnenia.
05.01.2019 - 19:50:08
00
Ach deti, deti

Prílohy:

Historické tabuľky.PNG
Historické tabuľky.PNG 276.47 KiB thumb_up0thumb_down

05.01.2019 - 19:58:01
00
Hosť napísal:
Niečo slovenské - menej cool nemáš ? Dobre zostaňme u zahraničných ,,amatérov,, - Pinot - Giro 2018 - etapa na Bardonecchiu. Už si videl väčší odrovnávací amaterizmus ? Ja nie.



Nemáš čo na to povedat ,však ? Môžeš ešte pridať fotku pred zasneženým ovalom a choď už spať . Tatko
05.01.2019 - 20:06:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up