Ono to bude aj tym, aby take pozicie nasledne neskusali aj ludia od tv...
28.04.2021 - 06:23:29
00
Super tuck v pelotóne IMHPO nemá zmysel. Jazdci v balíku sú predsa dostatočne schovaní. Tí vpredu sa zase striedajú.
Ide skôr IMHO o verejnosť na bicykloch, aby nenapodobňovali. Veľa bajkerov však na tréningoch "super tuck" naďalej používa a bude používať.
Bolo by zaujímavé keby ste sa tu vyjadrili, koľkí ho ste "super tuck" používali na svojich švihoch a kto s ním teraz prestal :lol: Možno by niekto mohol založiť vlákno "super tuck" s anketou :)
28.04.2021 - 07:42:31
01
Ja obcas pouzijem v niektorych klesaniach ktore nie su uplne prudke 😁
28.04.2021 - 08:23:41
00
O verejnost pri TV a nasledne na bajkoch hadam nemoze ist. To by mohli priamo zrusit napriklad cele zjazdove lyzovanie alebo skoky na lyziach, aby to ludia nenapodobnovali. Nehovoriac o X-games, skokoch do vody, MMA a dalsich sportoch. Normalne by som veril tomu, ze solidni cyklisti, ktori su mizerni zjazdari (Zakarin, Riechenbach,...), tak si prave stazovali na to, ze ich Froome, Carapaz, ci Alaphillipe nutia ist do rizika - aspon to nepriamo vyplyva z vyjadrenia UCI.
Ako som uz pisal davnejsie, na Oravamanovi som videl super-tuckovat dole Hutami amaterov/necyklistov, ktori superili asi o 124.miesto vo vysledkovej listine. Ak si na to trufnu, tak smelo do toho. Pochybujem, ze by s tym teraz prestali. Osobne som zatial nemal nikdy potrebu nahanat sekundy v super-tucku, ale ak by som sa v tej pozicii citil isto, tak preco nie?!
28.04.2021 - 09:07:08
02
yojo napísal:
capulo Zamienas pricinu a dosledok. Oni nemaju problem s tym, ze peloton nestiha, ale s tym, ze ak to nie je zakazane, casom to jazdci zacnu praktizovat aj vo vnutri pelotonu a to je to, comu sa UCI snazi predist.

Tu druhu cast som nepochopil, ale porovnavat a argumentovat brzdenim nie je vhodne. Ano, je to nebezpecne, ale nikto predsa umyselne nebrzdi. Navyse brzdenie spomaluje, tj taky jazdci automaticky idu v zjazde automaticky na chvost. Vsetci jazdci sa znazia vyuzivat brzdy co najmenej. Ide proste o techniku, ktorej sa jazdci snazia zbavit, nie ju ziskat. tj riziko takych incidentov nebude v buducnosti stupat. Pri super-tucku je to presne naopak, ak chces vyhravat, budes ho pouzivat co najcastejsie.


nevravim o brzdeni, ale o nerzdeni. presne to co pises ze brzdia co najmenej az to prezenu. kolko krat sa niekto vysypal v zjazde, lebo sa snazil ist rychlejsie (koli niecomu) ako zvladol? vid napr taky roglic, vysypal sa, mal stratu, snazil sa dohnat, zas sa vysypal...
28.04.2021 - 09:09:33
00
Nový článok na tému "super tuck" a tvrdé postihy za používanie na pretekoch.
https://www.bicycling.com/racing/a36265657/uci-supertuck-ban-strict-punishments/?utm_campaign=socialflowFBBI&utm_medium=social-media&utm_source=facebook&fbclid=IwAR342xHkXalqWVyUXyLdehOnplHcycZdAZj0pBPsc5SMV2RmA85bT2U_UPY
28.04.2021 - 09:10:09
00
Ja som sa "super tuck" učila a začala využívať minulý rok. Najväčší prínos pre mňa bol hlavne v zjazdoch z nízkym sklonom, kde by som pri normálnej pozícii na sedle musela šliapať do pedálov, aby som išla cez 40km/h. V pozícii "super tuck" som rovnakú rýchlosť dokázala udržiavať aj bez šliapania. Protivietor ešte viac zvýrazňoval túto pozíciu, pretože aero odpor sa radikálne zníži. Najväčší problém vidím v členitom teréne, na rozbitých cestách, alebo zákrutách.
28.04.2021 - 09:16:06
02
Otazka nie je kolki hobici to prestanu pouzivat, ale kolki ani nezacnu. Pretoze to nikde vidiet nebudu. Nebyt profikov v TV, tak to nikoho z nich ani nenapadne skusat.
Vidia v tv novy dres na zaciatku sezony, tak ho rychlo bezia kupit, to iste bike, gely, iontaky, hluposti nad hluposti.
Esteze jazdu na supermana v tv nevideli. To by bolo dolamanych exotov.

PS: Zdravim MAMILa ktoreho som stretol par dni dozadu nahodeneho v tip top BORA drese. Celkovy dojem kazilo len obrovske brucho, ktore si takmer opieral o vrchnu ramovu trubku. Tak ako leginy nie su pre kazdu prdel, tak ani obtiahnuty dres nie je pre kazde pandero...

Prílohy:

aero-graph.jpg
aero-graph.jpg 271.5 KiB thumb_up0thumb_down

28.04.2021 - 15:16:24
02
Sagan víťazne🙂
28.04.2021 - 17:30:24
07
Singularity napísal:
Sagan víťazne🙂

Peťo pekne dnes, počkal za Colbrellim a z prehľadom to dal
28.04.2021 - 17:35:23
04
Jop. Colbrelli bol jediny, kto z tej particky mal aspon teoreticku sancu proti Petrovi, takze jeho koleso bolo to spravne :)
28.04.2021 - 18:39:48
03
Kristina napísal:
Super tuck v pelotóne IMHPO nemá zmysel. Jazdci v balíku sú predsa dostatočne schovaní. Tí vpredu sa zase striedajú.
Ide skôr IMHO o verejnosť na bicykloch, aby nenapodobňovali. Veľa bajkerov však na tréningoch "super tuck" naďalej používa a bude používať.
Bolo by zaujímavé keby ste sa tu vyjadrili, koľkí ho ste "super tuck" používali na svojich švihoch a kto s ním teraz prestal :lol: Možno by niekto mohol založiť vlákno "super tuck" s anketou :)


Super tuck som použil raz a to v pretekoch. Vtedy ked to bolo najviac nutné - v záverečnom 13. kole cestnej ligy na STD Domaša tour v poslednom 6 percentnom 2,5 kilometrovom zjazde s maximom 11 %, klesanie bolo 8 km pred cieľom. Naťahovali sme sa celú sezónu dvaja o celkové 3. miesto a na Domaši som potreboval dojsť kvoli bodom o jedno miesto pred súperom. Na vrchole kopca som pred nim mal náskok 10 sekúnd. V tom zjazde som vdaka super tucku /max. rýchlosť 80 km za hodinu, súper za mnou zrejme tiež so super tuckom ktorý používal aj v predchádzajúcich kolách dosiahol maximálku 73 km za hodinu/ navýšil náskok o 2 sekundy na 12 sekúnd. Na posledných 5 kilometroch na mňa stiahol 7 sekúnd a do cieľa nakoniec došiel o 3 miesta za mnou /on deviaty ja šiesty zo 43 pretekárov v kategórii/ so stratou 5 sekúnd. Ak by som nepoužil super tuck, v časti zjazdu kde som šiel priemerkou 66 km/hod. by som podľa podľa horných obrázkov šiel v pozícii back down o 5 % pomalšie priemerkou 63 km/hod. a v cieli by bol rodiel o 4 sekundy menší - teda nie 5 ale iba 1 sekunda a možno ak by bol tak blízko došiel by predo mnou. V cieli vravel, že skupina čo šla tých 50 - 60 metrov za našou v závere už moc nespolupracovala tak sa na to vybodol.


Naposledy upravil Hosť dňa 29.04.2021 - 15:56:06, celkovo upravené 1 krát.

29.04.2021 - 15:25:18
00
To sme potrebovali vediet
29.04.2021 - 15:44:07
014
:D
Ešte pre úplnosť trofej za celkové 3. miesto v cestnej lige získana vdaka raz použitému super tucku. :D

Prílohy:

IMG_20210429_161102.jpg
IMG_20210429_161102.jpg 1.1 MiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Hosť dňa 29.04.2021 - 16:14:50, celkovo upravené 1 krát.

29.04.2021 - 15:56:47
01
ivan Musíš byť skvelý technik a ovládanie bicykla mať perfektne v ruke. Ja by som si hneď na prvý krát netrúfla zjazdovať v super tuck pozícii v 11% klesaní a 80km rýchlosťou. A už vôbec nie na našich "kvalitných" cestách.
29.04.2021 - 16:02:30
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up