Hosť napísal:
nevypustil, ked top WT vrchári v hocakom dlhom prudkom kopci zapnu turbo /okolo k 6 W na kg/ zaostáva minúty, nikdy nevyhrá takýto cielový dojazd s top WT vrchármi - lídrami top tímov v GC na GT, vpredu sa ocitne medzi nimi po určitý čas len ked je v úniku s náskokom minút a v cieli už má minúty stratu, väčšina ale vidí len ako je dlho vpredu - kolko mal náskok pod kopcom to si v telke málokto všimne, v iných ako cielových kopcoch idú WT vrchári 5,7 - 5,8 W/kg - tam sa s nimi udrží, nemôže byt Aert lider na žlty lebo v rozhodujúcich momentoch 6 W/kg dlhodobo so svojou váhou neudrží - strácal by minúty, keby šiel na GC tak skončí na rozhraní prvej a druhej desiatky

Ved prave, staci si vziat 12. etapu, takisto odtiahol, co slo a potom si uz dobicykloval do ciela v svojom tempe, uplne klasicky ako kazdy iny domestik. Ale ano, na to, kolko vazi, ma v kopcoch riadne turbo, hoci, ked si spomeniem na Giro tusim dva roky vzad, ked Ganna vyhral casovku a par dni na to utocil v kopcoch, to som tiez len cumel, ze tu daco nehra :) na neho by som to tipoval este menej ako na Wouta
23.07.2022 - 23:37:04
00
Ganna zahviezdil na Gire v kratšom miernejšom kopci okolo 4 km, 5 - 6 %, zapnúť turbo som nemyslel zrýchlit v dlhom kopci 7,7 % a strmšom ale prepnúť z výkonu 5,7 - 5,8 W/kg na dlhodobý výkon 6 W/kg, 30 minút - toto cyklisti s váhou viac ako 73 kg udržať nedokážu - toto rozhoduje o víťazstve, top 10 na GT

pozerám záznam časovky a Straka na ES spomína že už tímy špekulujú s hocičím aby naškrabali dakde nejaké sekundy a že možno aj auto idúce za cyklistom ak je velké a ide tesne za ním tak ho bublina možno trocha ,,tlačí,, pred sebou - a vzápetí na to vyrazilo auto tesne za jedným svojim cyklistom na streche s 8 bicyklami a ešte naukladanými do kríža :D

Prílohy:

aero.png
aero.png 203.28 KiB thumb_up0thumb_down

23.07.2022 - 23:58:42
04
Hosť napísal:
Ganna zahviezdil na Gire v kratšom miernejšom kopci okolo 4 km, 5 - 6 %, zapnúť turbo som nemyslel zrýchlit v dlhom kopci 7,7 % a strmšom ale prepnúť z výkonu 5,7 - 5,8 W/kg na dlhodobý výkon 6 W/kg, 30 minút - toto cyklisti s váhou viac ako 73 kg udržať nedokážu - toto rozhoduje o víťazstve, top 10 na GT

pozerám záznam časovky a Straka na ES spomína že už tímy špekulujú s hocičím aby naškrabali dakde nejaké sekundy a že možno aj auto idúce za cyklistom ak je velké a ide tesne za ním tak ho bublina možno trocha ,,tlačí,, pred sebou - a vzápetí na to vyrazilo auto tesne za jedným svojim cyklistom na streche s 8 bicyklami a ešte naukladanými do kríža :D

Jo, chapeme sa, jednoducho je somarina, aby WvA isiel na zlty. A to s tymi bicyklami, pane jo :D ani som si neuvedomil...ale nieco to ma do seba
24.07.2022 - 00:19:24
01
možno sa báli že ich cyklista dostane 8 x defekt a do kríža ich uložili aby v zjazdoch ušetrili brzdové doštičky na aute :D
24.07.2022 - 00:23:57
10
Hosť napísal:
možno sa báli že ich cyklista dostane 8 x defekt a do kríža ich uložili aby v zjazdoch ušetrili brzdové doštičky na aute :D

Skoda, ze sa zrusili TTT, tam by som to este bral...staci si spomenut na BMC :D
24.07.2022 - 00:54:58
00
Hosť napísal:
nevypustil, ked top WT vrchári v hocakom dlhom prudkom kopci zapnu turbo /okolo k 6 W na kg/ zaostáva minúty, nikdy nevyhrá takýto cielový dojazd s top WT vrchármi - lídrami top tímov v GC na GT, vpredu sa ocitne medzi nimi po určitý čas len ked je v úniku s náskokom minút a v cieli už má minúty stratu, väčšina ale vidí len ako je dlho vpredu - kolko mal náskok pod kopcom to si v telke málokto všimne, v iných ako cielových kopcoch idú WT vrchári 5,7 - 5,8 W/kg - tam sa s nimi udrží, nemôže byt Aert lider na žlty lebo v rozhodujúcich momentoch 6 W/kg dlhodobo so svojou váhou neudrží - strácal by minúty, keby šiel na GC tak skončí na rozhraní prvej a druhej desiatky


A čo Mount Ventoux 2021 ??? Takéto stúpania jeho váhová kategória nevyhráva. Teda od čias, kedy Indurainove doplnky stravy zaradili na zoznam zakázaných látok, lebo to ľudí prestalo baviť pozerať, ako poráža a zosmiešňuje "horské blchy!".
24.07.2022 - 06:15:48
00
tazkyamater napísal:
A čo Mount Ventoux 2021 ??? Takéto stúpania jeho váhová kategória nevyhráva. Teda od čias, kedy Indurainove doplnky stravy zaradili na zoznam zakázaných látok, lebo to ľudí prestalo baviť pozerať, ako poráža a zosmiešňuje "horské blchy!".


Aert v živote dojazd na Mount Ventoux na tour bez toho aby nebol v úniku s minútami náskoku nevyhral ani nevyhrá. V 2021 to nebolo na Mount Ventoux ale cieľ bol v 325 m.n.m. v Malaucéne a bolo to po úniku. Nerzumieš tomu a trepeš tu piate cez deviate. Hlúposti píšeš - že vyhral na Mount Ventoux. V dojazde na Mount Ventoux by dostal od horských blch - lidrov top tímov na GC - minúty. Pozri si tohtoročný dojazd na kopec - Alpe d'Huez, išiel tám na špici Aert pár kilometrov na plno až kým ho úplne neseklo a pre vrchárov to bolo aj tak pomalé, až ked potom začal ťahať top domestik už neviem ktorého tímu výkonom 6 W/kg tak začali vrchári po jednom odpadať.
24.07.2022 - 06:57:13
04
Volodja napísal:
To čo porovnávaš je absolútne rozdielny kontext etáp a v akých situáciách bol Lance a Vojto. Jumbo chcelo v tej pravdepodobne využiť 80kg Vojta ako domestika pre Jonasa. Vojto, ktorý dovtedy zlikvidoval na HC stúpaní top anorektickych vrchárov pinota a najmä martineza, počkal Jonasa. Potom vystrúhal nevydany útok v žltého prospech a prišiel s prstom v nose na pódium. Aby dačo ušetril aj na časovku. Totiž Lance bol “one trick pony”. Vedel vyhrať “len” žltý na TdF. Vojto vie vsetko: šprinty, časovky, kopce, klasiky, ccx. A nemusí si ani jedlo od huby odtrhat.


neporovnávam kontext ale to co tu dal tazkyamater - dáva na rovnakú úroveň vrchárske schopnosti Armstronga a Aerta


nemáš pravdu to s kopcami u Aerta - kopce Aert vyhrať nevie - dojazd na dlhý kopec /10 km a dlhší , 7,7 % a strmší - Alpe d'Huez, Mount Ventoux, .../ ešte nevyhral a ani nikdy nevyhrá, lebo je ťažký

útok vystrúhal preto, lebo šiel dovtedy kopec v úniku o 3,5 minúty pomalšie ako Pogy s Vingegaardom, a ťažší Pogy odletel v útoku na rozdiel od Vingegaarda preto lebo to bolo v strmej časti kopca /viac ako 10 %/ - presne ako pred dvoma mesiacmi na Gire rozhodol o víťazstve Hindley nad ťažším Carapazom /čo som už dva dni dopredu odhadol presne kde to bude v stúpaní na passo Fedaia - v najstrmšej pasáži/ ked tam Hindleyho tiež počkal jeho domestik v úniku čím bol trocha oddýchnutý na útok - rovnako ako teraz ked si ,,oddýchol,, Aert,, kedže šiel tiež v úniku dovtedy kopec o tých 3 a pol minúty pomalšie - anorektici Pinot a Martinez že nevládali s Aertom v kopci ? na konci grand tour ide Pinotova výkonnosť furt dole kým u Jumba sa práve teraz na konci tour prejavil efekt ešte dalšieho extra kempu vo výške tesne pred tour - na rozdiel od napr. Pogiho /možno aj Pinota, .../ ktorý pred tour bol už len dole na etapáku Okolo Slovinska, to že 5 km pred cieľom /nakoniec to bolo 4,5/ na poslednom kopci v 18. etape teraz na tour odletí Pogi som tiež odhadol dopredu /ako na Passo Fedaia na Gire u Carapaza/ rovnako ako aj v 11. etape na Col du Granon - tam som to trafil skoro presne - len so 100 metrovým posunom


takže nie ketony a podobné bludy
24.07.2022 - 08:11:40
00
ivan dám ti jednoduchú otázku-vysvetli mi prosím,ako môže cyklista s parametrami špurtéra 189cm/80kg byť po 20.etapách v celkovom poradí na 21 mieste zo stratou niečo málo vyše hodiny? Vidíš, kde sa nachádzajú ostatní cyklisti s porovnateľnými parametrami? Na samom chvoste vysledkovej listiny.Drvivá väčšina cyklistov s cca rovnakou telesnou konštrukciou príde v náročných HC etapách z vyplazeným jazykom ledva ledva v limite-tento ketonový zázrak ešte po 3 náročných stúpaniach stále v čelnej skupine,potom prejde na čelo, odpára tempom vrchárov o 30kg ľahších :D a pred posledným kopcom keď je do cieľa 10km teatrálne zvesí nohy.Aj niektorí bývalí pretekári sa už začínajú ozývať(aj keď nehovoria priamo o dopingu) že to nemôže byť všetko s kostolným poriadkom.Ja osobne sa tomu len hlasno smejem.Poprosím niektorých ,,moralistov" aby rešpektovali aj opačné názory bez zbytočných nadávok a urážok.
24.07.2022 - 09:50:43
013
nie 80 ale 78 kg, možno aj 77 /detaily/ - veľmi zriedkavý výskyt kombinácie mimoriadne veľkej vrodenej hodnoty VO2max a mimoriadnych rýchlostných schopností, podobne ako Sagan P, Hushovd T, ... + kempy vo výške až do poslednej chvíle pred GT, ... tí ťažší napr. top šurtéri /Groenewegen, Jakobsen, .../ majú vrodené mimoriadňe dobré len rýchlostné schopnosti


Naposledy upravil Hosť dňa 24.07.2022 - 10:10:12, celkovo upravené 1 krát.

24.07.2022 - 09:59:55
00
JOLI napísal:
Bolo, to určite nikto nemôže poprieť, kto rád sleduje cyklistiku. Povedal by som, že to bolo rovnako epické ako ten únik Frooma (žltý) so Saganom (zelený), celému balíku ešte s dvomi jazdcami, každý po jednom z ich tímov. Rovinatá etapa a ten krásny chaos v balíku až do cieľa. To bola tiež podívaná.


Ten druhý jazdec zo Sky bol G. Thomas, vtedy ešte len pomocník Frooma. Po etape Thomas povedal že Sagan je zviera, keďže ťahal asi najviac v predu z tej štvorice :)
24.07.2022 - 10:09:35
02
Sorry, ale toto neberiem,ani Sagan ani nikto z podobných typov pretekárov toto nikdy nedokázali, ani v oveľa menej náročných etapách a prichádzali do cieľa s obrovskou stratou,nieto ešte v HC etapách.To že vyhráva časovky,špurty,alebo aj ťažšie klasikárske etapy ma nevyrušuje,problém je to,že v HC etapách v 3-ťom zo 4 náročných kopcov pára o 30kg ľahších vrchárov a to nie je predsa normálne,to je taký istý nonsens,ako keby v čisto rovinatej etape vyhral šprut Uran,Pinot,Bardet,jednoducho to nie je za normálnych okolností možné,pretože telesná konštrukcia a fyzika to nedovolí.A to isté robí Aert v HC etapách,aj keď ich zatiaľ nevyhráva,ale to je len otázka času :D :D :D
Ťažší top špurtéri???-Gronewegenove parametre sú 177/70kg to je proti Aertovi chrt :D
24.07.2022 - 10:13:39
02
Sagan vedel vyjst kopceky, nie hc strechy a v casovke co si pamatam tiez nikdy nebol top 10. Tieto vykony sa skutocne podobaju na tie zo zlatej doby dopingu, preto tolkym ludom dviha obocie.
24.07.2022 - 10:20:50
04
A potom ide cyklokros a dostane pár minút od Mvdp
24.07.2022 - 10:21:31
00
Bola by to veľká škoda,aby taký pekný šport ako je cyklistika, znovu po niekoľkých rokoch pochovala práca ľudí z laboratórií a farmafiriem...
Vingegaard je najrýchlejší v histórii, prekonal aj nadopovaného Armstronga...zdroj denník N.
24.07.2022 - 10:30:00
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up