Optimus napísal:
Sorry, ale toto neberiem,ani Sagan ani nikto z podobných typov pretekárov toto nikdy nedokázali, ani v oveľa menej náročných etapách a prichádzali do cieľa s obrovskou stratou,nieto ešte v HC etapách.To že vyhráva časovky,špurty,alebo aj ťažšie klasikárske etapy ma nevyrušuje,problém je to,že v HC etapách v 3-ťom zo 4 náročných kopcov pára o 30kg ľahších vrchárov a to nie je predsa normálne,to je taký istý nonsens,ako keby v čisto rovinatej etape vyhral šprut Uran,Pinot,Bardet,jednoducho to nie je za normálnych okolností možné,pretože telesná konštrukcia a fyzika to nedovolí.A to isté robí Aert v HC etapách,aj keď ich zatiaľ nevyhráva,ale to je len otázka času :D :D :D
Ťažší top špurtéri???-Gronewegenove parametre sú 177/70kg to je proti Aertovi chrt :D


tak som vybral nesprávnych s menšou vrodenou hodnotou VO2 max co je potrebná v kopcoch ale skrátka tí co nevládzu v kopcoch tú V02max na rozdiel od Aerta, Sagana pred pár rokmi, Hushovda, ... nemajú a už som to tu spomínal, v kopcoch na najlepších vrchárov nemá, v 13 kilometrovom kopci s 7,7 % a strmšom od nich dostáva 4 a pol minúty /Vingegaard/, 3 a pol minúty /Pogačar/, 2 a pol minúty /Thomas/, 2 minúty /Goudu, Quintana, Bardet/, a nemá ani na čistokrvných špurtérov - hromadný špurt nevyhral a zajtra v Paríži v poslednej etape skončí v prepadlisku dejín - nevyhrá hromadný špurt lebo zas vyhrá sprinter rovnako ako ostatné hromadné dojazdy na tour, jeden hromadný dojazd skoro vyhral ale kedže je glupy a viac sa staral o Sagana jak o seba tak vyhral Groenewegen :D

a co píšeš že bude v budúcnosti v kopcoch že je len otázkou času ked bude porážať Vingegaarda, Pogačara, ... - tak to nebude, rovnako ako nebude vyhrávať hromadné dojazdy kde budú top čistokrvní špurtéri - bude tak ako je to teraz

a tiež zveličuješ, píšeš hlúposti - v kopcoch nepáre 48 - 47 kilových vrchárov
24.07.2022 - 10:36:28
00
cokupit napísal:
Sagan vedel vyjst kopceky, nie hc strechy a v casovke co si pamatam tiez nikdy nebol top 10. Tieto vykony sa skutocne podobaju na tie zo zlatej doby dopingu, preto tolkym ludom dviha obocie.

Sagan vyhral časovku v Kalifornii aj celkové poradie vtedy ... Samozrejme všestrannosť WVA je aj tak minimálne o level vyššie ako u Sagana v top forme....
24.07.2022 - 11:15:08
01
a ešte môže byť opačne - že pre dva roky pandémie je výkonnosť väčšiny minimálne o level nižšie tak Aert je vdaka korone teraz jednooký medzi slepými :D
24.07.2022 - 11:19:07
01
Skúsim ešte raz a naposledy,lebo sa zjavne nechápeme-je nepodstatné, koľko stratí Aert v kopci na top vrchárov,tu ide o to,že on v náročnej HC etape 10km pred cieľom ešte stále ťahá pelotón,hoci ostatní jazdci s porovnateľnou telesnou konštrukciou(a dokonca aj niektorí oveľa ľahší) sa trasú,aby vôbec prišli do cieľa v 45-50min. limite.Toto je problém a nie to, či mu dá Jonas,alebo Tadej v cieľovom kopci 2 alebo 3 min,kapiši? Van Aert v 18.etape s 3 náročnými stúpaniami odpára 2 top vrchárov,príde do cieľa na 3.mieste a porazí ho len Jonas a Tadej.Ostatní super top vrchári ľahší o 20-25 kg až za ním a niektorí s brutánou stratou :D Klasikári a špurtéri v tej etape v grupetku,niektorí tuším ani limit nestihli,on na 3 mieste. :D Ja neviem,kto z nás dvoch píše blbosti(možno ja) ale zatiaľ mi nikto vierohodne nedokáže vysvetliť jeho výkony,keď ich porovnám s cyklistami,ktorí majú cca rovnaké parametre,alebo sú dokonca o 10kg ľahší a o 15cm nižší.Ale chápem,že to nedokážeš vysveliť,pretože to nedokážu a krútia nad tým hlavami aj bývalí profi cyklisti,ktorých názory majú pre mňa oveľa vyššiu váhu,ako tvoje,alebo kohokoľvek z fóra(bez urážky) :)
24.07.2022 - 11:30:01
15
ty to furt nechápeš, Aert neni ani vrchár ani špurtér, nevyhral žiadny hromadný šurt a v kopcoch zas nemá na najlepších vrchárov, je klasikár, dokonca neni ani časovkár, ked sa pripraví na MS Ganna tak si ani netukne

nedá sa porovnávať Sagan pred 7 rokmi a Aert teraz - museli by sa v rovnakom veku v rovnakých podmienkach /bez pandémie/ stretať v priamych súbojoch, takto sú to len neobjektívne drísty


Naposledy upravil Hosť dňa 24.07.2022 - 11:47:21, celkovo upravené 1 krát.

24.07.2022 - 11:36:50
00
Tak ja to balím,toto nemá význam,naša debata je v štýle ,,ja o koze a ty o voze" :D pretože ja nič z tohto, čo si teraz napísal v poslednom príspevku nespochybňujem.Ale to nie je meritum veci, tou podstatou sú jeho výkony v HC etapách...
24.07.2022 - 11:43:53
05
Optimus nehadaj sa s nim, on bude tie svoje kraviny omielat stale dokola. Dokial to ostatnych neprestane bavit mu pisat ze su to kraviny a potom si mysli ze ma pravdu. Cize riesenie je ignorovat a on da casom pokoj.
24.07.2022 - 11:49:52
07
Presne tak, nehádž hrach na stenu.
24.07.2022 - 11:54:39
02
Ako tu uz bolo spominane, najvacsi zazrak je, ako WvA dokaze rychlo zregenerovat. To, ze sa jeden den utrhne do uniku HC etapy, a nakoniec skonci 3., je pozoruhodne, ale ked vidime ako tahal uniky predtym, a ako zahviezdil v casovke, to je to, co vyvolava otazky. Akoby mal o jednu baterku navyse oproti ostatnym. Ganna sa viac-menej setril na tuto casovku, a aj tak nevydalo.

A co sa komentatorov tyka, tak komu nerobi problem anglictina, tak anglicka stopa na eurosporte je top. 6 ludi je v tom komentatorskom time, Robbie McEwen a Sean Kelly ako odbornici z fachu, jeden chlapik co ma nastudovanu komplet geografiu a historiu oblasti, kade ide etapa (toho vzdy vyzvu k slovu len ked je tam zaber na nejaky Château:)) a dvaja sa tam striedaju, kedze komentuju cele etapy.
24.07.2022 - 12:16:08
03
Máš tam preklep. Nie "baterku" ale "bobulku."
24.07.2022 - 12:24:29
01
Optimus napísal:
ivan dám ti jednoduchú otázku-vysvetli mi prosím,ako môže cyklista s parametrami špurtéra 189cm/80kg byť po 20.etapách v celkovom poradí na 21 mieste zo stratou niečo málo vyše hodiny? Vidíš, kde sa nachádzajú ostatní cyklisti s porovnateľnými parametrami? Na samom chvoste vysledkovej listiny.Drvivá väčšina cyklistov s cca rovnakou telesnou konštrukciou príde v náročných HC etapách z vyplazeným jazykom ledva ledva v limite-tento ketonový zázrak ešte po 3 náročných stúpaniach stále v čelnej skupine,potom prejde na čelo, odpára tempom vrchárov o 30kg ľahších :D a pred posledným kopcom keď je do cieľa 10km teatrálne zvesí nohy.Aj niektorí bývalí pretekári sa už začínajú ozývať(aj keď nehovoria priamo o dopingu) že to nemôže byť všetko s kostolným poriadkom.Ja osobne sa tomu len hlasno smejem.Poprosím niektorých ,,moralistov" aby rešpektovali aj opačné názory bez zbytočných nadávok a urážok.

A nemyslis, ze to celkove umiestnenie scasti moze byt aj dobrymi umiestneniami na zaciatku+bonusove sekundy? Koniec koncov, mal zlty dres...
Aj tak sa tu natahujeme zbytocne, lebo toto forum na veci nic nezmeni a kym mu nic nedokazu, plati prezumpcia neviny :D aj ked je pravda, ze ten clovek jazdi ako z inej galaxie
24.07.2022 - 12:30:43
00
no šak... a v tej "bobulke" je "baterka" :D :D :D

príde mi zvláštna taká jasná dominancia vždy jedného, dvoch tímov... predpokladám, že všetci majú špičkových lekárov, fyzioterapeutov, masérov, psychológov, výživových poradcov a čo ja viem koho ešte... jasné že aj v cyklistike sa už začínajú točiť veľké prachy, ale tak budeme (skôr chceme) veriť, že je všetko s kostolným porádečkom...

aspoň to bolo zaujímavé, je na čo pozerať, je nad čím polemizovať, kto chce kritizovať, poukazovať a aj si zanadávať, a vo tom to jé...
24.07.2022 - 12:33:36
10
LukasHarant napísal:
A nemyslis, ze to celkove umiestnenie scasti moze byt aj dobrymi umiestneniami na zaciatku+bonusove sekundy? Koniec koncov, mal zlty dres...
Aj tak sa tu natahujeme zbytocne, lebo toto forum na veci nic nezmeni a kym mu nic nedokazu, plati prezumpcia neviny :D aj ked je pravda, ze ten clovek jazdi ako z inej galaxie

Čo sa týka tej otázky- až do tých prvých náročných etáp,sa všetci klasikári a špurtéri,ešte držia v GC vpredu,ale náročnosť alpských a pyrenejských etáp,ergo ich straty v 10-tkach minút ich nemilosrdne zomelú v celkovom poradí.Teda až na jedného...
To máš úplnu pravdu,naše názory a komentáre nič nezmenia,ale je to forum a pokiaľ sa navzájom rešpektujú opačné názory,je to o.k.aj keď nič nevyriešime.Prezumpciu neviny rešpektujem,ani v jednom príspevku som nenapísal,že JUMBO dopuje,len mám veľmi vážne podozrenie,že výkony Aerta v HC etapách a jeho celkové 21.miesto v GC,nie sú zlučiteľné z jeho telesnou schránkou. ;)
24.07.2022 - 13:28:43
03
ako vravi VO2 max mudrlant zo sabinova, van aert nie je casovkar lebo sa na MS umiestnil len druhy sekundu za gannom a 6 na olympiade. Ivanko uz prestan chlastat tolko ty komous krcmovy. :D
24.07.2022 - 13:49:53
01
O koľko musí mať vyšší výkon 78kg chlap aby stíhal v kopcoch s 55kg?
24.07.2022 - 13:54:51
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up