...
Ale co uz nedokazem pochopit, ako moze robit vrchar aj spickove vykony na casovke. Na casovke staci trosku silnejsi vietor a odfukne ho. Napriklad horska blcha Quintana, do kopca sliape ako stroj ale pride casovka a skonci hlboko v poli. Ziadny vyborny vrchar nerobi dobre casovky. Alebo ano?
Pantani v roku 1999 - na Gire 3. a 7. v časovkách, ofajčil napr. Zulleho, Romingera a ďalších dobrých časovkárov. No, ale bol v tom čase hodne nasypaný... Určite viac, ako ostatní. Neutočil taký ťažký prevod, ako o 15-20 kg ťažší jazdci, ale mal neuveriteľnú frekvenciu - 110-120 otáčok celú hodinu.
15.07.2013 - 22:54:32
00
tour 09 AC v top časovkárskej forme dal o tri sekundy Cancellaru ako majstra sveta.
15.07.2013 - 22:59:29
00
kto si pamätá dobu La tak vie,že sa hrabali ešte aj v odpadkoch a nikdy na nič nedokázali prísť až ho dobehlo vlastné arogantné ego.

dobehlo nedobehlo.. čo ho vlastne dobehlo, dokázali mu niečo podložené reálnym dokazom? hoc na vzorkách 10-13 rokov starých?
15.07.2013 - 23:02:16
00
nám otázku kto platí tých komisárov ktorý robia kontroli?
15.07.2013 - 23:04:02
00
masto, na to aby si bol uspesny a uznavany musis byt aj trosku inteligentny. Chris sa takym zda byt, ale myslim ze mu myslenie v pretekoch "trosku" zatemnuje testosteron a jeho vlastne ego ( stacia mi jeho vyjadenia o tom ze on nikdy nepride o ziaden svoj titul lebo je cisty. to si je on skutocne taky isty ludmi v jeho okoli alebo je tak naivny? ). kazdy o nom rozprava a pochybuje ci je cisty a on opat urobi taky nastup na Mt.Ventoux aky urobil? ako mu to pomohlo? nijako, iba uskodilo. vsetci vidia ze vykon ktore dokaze jeho telo dosiahnut je nad ramec moznosti ostatnych superov. uplne by stacilo v nedelu iba postupne zvysovat tempo a Alberto by si vycuval tak ci tak. Chris vsak chcel za kazdu cenu demonstrovat jeho neskutocnu prevahu, tak nech sa necuduje ze teraz po nom ludia "idu"
Neviem to hodnoverne posudit. Stale dufam ze z casu na cas sa objavy talent co posunie hranice. Mozno mu Pan Boh nadelil tu jeho divnu postavu k tomu pridal talent, chut driet, dobry team a treningove moznosti ktore ho posunuli za hranice ( aj Bolt nema postavu sprintera a kde je teraz...).
Viem ze je kopec moznosti ako si pomoct mikrodavky EPO, vlasna plazma, nejaka chemia no ak ro berie tak jen v minimalnych mnozstvach a robi to s nim cela spicka. Neviem si predstavit ze pri takom mnozstve kontrol, kde beru vzorky, kontroluju priestory ubytovania, vozidla teamu, kontroluju telo ci nemas vpichy atd. by do seba mohol hadzat mnozstva ako Merckx alebo LA. A ako som pisal ako to robi, tak to robi cela spicka lebo je to biznis.
Tak mi neberte iluzie :D ..... nadovazok mozno je este astmatik ako Indurain takze daco mu povolili aj legalne. Postavu a rachaticky hrudnik na to ma :D
15.07.2013 - 23:05:49
00
kto si pamätá dobu La tak vie,že sa hrabali ešte aj v odpadkoch a nikdy na nič nedokázali prísť až ho dobehlo vlastné arogantné ego.
epo keď prišlo na trh tak až to doázalo spraviť z priemerného cyklistu šampióna kedže dokazalo zvýšiť výkon až o 15per. a to je velmi vela.
je vela otázok okolo Frooma na ktoré nikto nedokáže dať vierohodnú odpoveď.takéto časové rozdiely boli v super časoch LA.
15 perc. je dost scestne.... EPO sa v podstate zistit testami neda z dovodu rychleho odburania. Stimuluje vsak tvorbu cervenych krviniek. Hodnot hemtokrytua je sledovana pri kazdom teste a pri presvihnuti normy je okamzite diatanc. Niekedy sa na zvysovanie hodnoty cervenych krviniek pouzivali stany ktore simulovali vysoku nadmorsku vysku no z dovodu sledovania vysky urove hemtokrytu sa po roku 2000 prestali pouzivat. Prinos je tiez diskutavilny odhad je na urovni do 5 percent no niektore studie hovoria ze je len minimalny prakticky zanedbatelny. A hlavne EPO sa podava intravenozne a predmetom kontrol su aj vpichy... mozno si to laduju ako fetaci medzi prsty na nohach kde sa to tazko hlada no zda sa mi to pritiahnute za vlasy :). Toto len steucny popis sledovanie EPO je az cez tri parametre ale to by bolo na dlhsie....
Tych 15 percent by dosiahol jedine Cancelarov motor o ktorom sa teorerizovalo :D


Naposledy upravil masto dňa 15.07.2013 - 23:26:50, celkovo upravené 1 krát.

15.07.2013 - 23:22:32
00
no LA bol arogantný a nakoniec ho nepriamo potopili tí ktorí s ním roky sypali aj keď mu nikdy nič nenašli..."secret race" tam každý stratí aj posledné ilúzie o nejakej čistej cyklistike.nikdy taká nebola,nie je ani nebude.

15per. max je realita.znova píšem,že epo bol prvý doping ktorý dokázal z priemerného nezaujímaveho cyklistu spraviť špičku.

tak ako pred touto tour povedal Lance,cyklistika je vytrvalostný šport a všetko zavysí od prísunu kyslíku...
myslím,že sa ešte viac pokročilo s krvným dopingom kde sa to ani dnes nedá moc odhaliť.
proste kyslík...


Naposledy upravil triki dňa 15.07.2013 - 23:33:11, celkovo upravené 1 krát.

15.07.2013 - 23:26:19
00
aspon vidno, ako sa minuly rok froome musel vliect za slimakom wigginsom, dovolili mu vyhrat len jednu etapu. je jasne ze keby nemusel makat na wigga, tak ma zlte tricko.
nesedi mi vsak jedna vec - ma velmi dlhe nohy, tym ma velku paku. cize by mal skor slapat silovo, menej frekvencne.
?
15.07.2013 - 23:28:40
00
akurát opakujú ventoux.....to čo teraz predviedol froome tak na tú frekvenciu by sa ani La nechytal...to bolo úplne mimo zdravý rozum.to nie je o prevodoch to je výsmech a to doslova.
15.07.2013 - 23:37:13
00
epo bol prvý doping ktorý dokázal z priemerného nezaujímaveho cyklistu spraviť špičku


Cize, ak si dam EPO, zvladnem konkurovat pretekarom na svetovom pohari ?
15.07.2013 - 23:38:56
00
nám otázku kto platí tých komisárov ktorý robia kontroli?
Už aby opäť začala škola... (ktorí, kontroly)

K otázke - zvyčajne národná antidopingová agentúra. Na základe požiadavky národného športového zväzu, organizátora alebo inej inštitúcie (napr. národný olympijský výbor) vyšle komisára na odber vzoriek na súťaž, resp. na mimosúťažný odber. Náklady na cestovné, stravné, odmenu komisára, dopravu vzoriek do laboratória zvyčajne hradí národná antidopingová agentúra.

Ďaleko vyššie náklady ako na odber vzoriek, sú na ich testovanie (pred 10 rokmi testovanie jednej vzorky stálo 15 tis. bývalých slovenských). Testovanie A vzorky hradí ten, kto o odber požiadal, testovanie B vzorky (ak je A vzorka pozitívna) platí zvyčajne športovec (on o test žiada).

V cyklistike je organizátor pretekov zaradených do UCI kalendára povinný zabezpečiť testy minimálne prvých dvoch pretekárov v cieli a dvoch náhodne vyžrebovaných, pri etapových pretekoch aj lídra pretekov. Organizátorovi, ktorý nezabezpečí dopingové kontroly, hrozí v nasledujúcom roku nezaradenie do kalendára. Pokiaľ viem, tak na TdF ide na kontrolu prvých 5 pretekárov v etape, 5 vyžrebovaných a líder pretekov.
15.07.2013 - 23:39:36
00
no a co
som zvedavy co tu budete stvarat ked takto vybehne este aj alpe d uez, kde ziska dalsiu minutu.
a tiez horsku casovku, kde ziska este dalsiu minutu navyse.
tak to nepozerajte no
15.07.2013 - 23:40:15
00
heh aj ja to pozerám a smejem sa.
15.07.2013 - 23:41:28
00
Cize, ak si dam EPO, zvladnem konkurovat pretekarom na svetovom pohari ?
Môžeš si dať hocijakú bobulu, nielen EPO, veľkú ako peceň chleba, špičkového pretekára z teba neurobí... Najprv musíš 5-10 rokov ročne najazdiť kvalitných plus-minus 30 tisíc kilometrov a potom ti sypanica zlepší výkon o 5% - čo úplne stačí, aby si ofajčíl tých, čo nenasypali, resp. nenasypali tak kvalitne, alebo netrénovali tak kvalitne.
15.07.2013 - 23:44:25
00
kokos pár ľudí tu ma 5000 príspevkov. to musia všetko komentovať :) takže aj tých komisárov platí vlastne stat a politici. tak to nie je problém určiť kto bude mať nejaký prehrešok a kto nie.


Naposledy upravil FEDERER dňa 15.07.2013 - 23:53:18, celkovo upravené 1 krát.

15.07.2013 - 23:47:25
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up