neviem ak to bude podobny shop ako alibaba tak dakujem neprosim.. v alibabe som chcel kupovat nejake panty na notas tak mi cinanka poslala fakturu ze to musim uhradit prevodom z uctu na ucet. na moju otazky ci nemaju paypal odpovedala ze iba prevodom na ucet ktory bol podotykam vo western union alebo nieco take.. a kolega zase objednaval z aliexpresu v januari klavesnicu do notebooku.. a jaksi mu tiez nic dodnes neprislo.. takze neviem u mna doveru nemaju hoci vidim na youtube ze nejakym rusom tie speedcrosi prisli.. moja otazka znie ked su taky lacny preco niesu aj na ebay.. asi za tym nieco bude alebo som len nedovercivy..
18.03.2014 - 12:10:53
00
tie salomony určite nebudú origo :tmi: to sa nemusíte báť.. ale na výlety po auparku možno postačia :lol:
18.03.2014 - 12:19:59
00
to mi je jasne.. a ano tym co tam chodia tak nato urcite vydrzia aj viac ako dva roky.
18.03.2014 - 12:25:46
00
ja som si tam objednával cez víkend takže môžem čakať na balík rozdelil som to na dve objednávky nakolko treba dávať pozor na DPH :) a nechce sa mi behať po colnici :D
18.03.2014 - 13:21:30
00
do kolko € je objednavka z aliexpress bez DPH a cla ?
18.03.2014 - 13:26:23
00
to ti možno nepomože, lebo číňania aj na dx.com ak zistia dva balíky na rovnakú adresu tak ich kludne zjednotia.. preto objednávam druhý až po odoslaní prvého :)
18.03.2014 - 13:27:11
00
Ako sa vymeriava clo a DPH?

DPH sa vymeriava u zásielok nad 22 Euro a tvoria 20% z jej celkovej hodnoty (celková hodnota zásielky = hodnota tovaru + poštovné + poistenie prepravy).
Clo sa vymeriava u zásielok nad 150 Euro a tvoria 3-11% z jej celkovej hodnoty (presná výška cla závisí od typu tovaru).

U zásielok v hodnote nad 150 Euro je teda nutné zaplatiť clo aj DPH.
18.03.2014 - 13:28:39
00
to ti možno nepomože, lebo číňania aj na dx.com ak zistia dva balíky na rovnakú adresu tak ich kludne zjednotia.. preto objednávam druhý až po odoslaní prvého :)


pomôže :) lebo to mam rozdelené na dve faktúry a keby dačo prídem ukázať len jednu kde je cena tovaru a poštovné :)) ja tiež nemôžem vedieť že to spoja :P
18.03.2014 - 13:29:58
00
myslis ze colnik je tela a ked zbada ze su v baliku 4 veci a na "fakture" mu ukazes dve ze ti to zozerie?:) maju prehlad, aj o cenach a aj o tovaroch
18.03.2014 - 13:49:43
00
chyba v matrixu :D a tak hadam posle po jednom :P ale do buducna budem vediet ze az ked odosle to je istejsie :D ale mam dva krat shipping id :) tak to pride dvojmo
18.03.2014 - 14:25:32
00
ali a dhgate su "nebezpecne" tym ze tam nefunguje ebay ochrana spotrebitela. ak sa k tvojej reklamacii postavi predavajuci tak ze ti neodpovie alebo zavrie kram k peniazom sa nedostanes, kdezto keby kupujes cez ebay a platis paypalom si chraneny. takze na toto pozor.


Ochrana spotrebitela funguje tak ze penaze ktore zaplatim idu na ucet aliexpressu a az po potvrdeni kupujuceho ze zasielka dosla OK su prevedene na ucet predavajuceho, dovtedy su blokovane. Predtym ficali na paypal, no boli tam dake spor, kedze ten vlastni konkurent ebay. Uz zaviedli vlastny system alipay, mate tam niekto ucet?
18.03.2014 - 14:38:09
00
myslis ze colnik je tela a ked zbada ze su v baliku 4 veci a na "fakture" mu ukazes dve ze ti to zozerie?:) maju prehlad, aj o cenach a aj o tovaroch


Hlavne treba dufat, ze je colnik tela a nezbada po rozbaleni to giganticke fejkove logo vyrobcu. Potom tam uz ide o ochranne znamky a konci zabava s platenim DPH.
18.03.2014 - 14:55:07
00
Ja som objednával pred nedávnom s Aliexpresu . Objednávka potvrdená, o pár dní oznámenie o odoslaní dodanie asi tri týždne na balíku udaná cena 10dol skutočná 30dol. a samozrejme dodatok GIFT a pošta zdarma.
Kvalita neviem ešte, ale u oblečenia treba dať pozor na veľkosť.
18.03.2014 - 17:32:13
00
Ochrana spotrebitela funguje tak ze penaze ktore zaplatim idu na ucet aliexpressu a az po potvrdeni kupujuceho ze zasielka dosla OK su prevedene na ucet predavajuceho, dovtedy su blokovane. Predtym ficali na paypal, no boli tam dake spor, kedze ten vlastni konkurent ebay. Uz zaviedli vlastny system alipay, mate tam niekto ucet?

teoria a marketing je jedna vec, realita druha. paypal je bezpecnejsi a v pripade problemov vymozitelnejsi.
treba si proste uvedomit ze ali a dh su z vacsiny predajcovia napodobenin (ci uz lepsich alebo horsich) a nerobi im problem poslat inu farbu, velkost alebo dokonca uplne iny tovar.
ak ti to aj chytia colnici najhorsie co sa ti moze stat je ze ti to zabavia. s tym vsak treba pri nakupe znackovych handier za $30 pocitat.
19.03.2014 - 07:20:43
00
fake, k riflam a poprechadzat sa po nakupnom centre, na ten ucel budu stacit :bow:
pri realnom pouzivani su off po par mesiacoch
19.03.2014 - 09:49:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up