moj spolubyvajuci si tam objednal koselu tommy hilfiger a tricko lacoste za smiesne ceny... potom ako mu to prislo som si to pozeral... vypadalo to ako origos ale kvalita bola hrozna... nejde mozno ani o to kolko to vydrzi, ale o to ze v tej koseli sa bude potit ako k***t, a kto vie este ake to je toxicke atd... hlavne ze tam ma ten napis

Nic v zlom, ale kupovat odtial cyklo oblecenie - ved na bikovanie je celkom dolezite, aby bolo funkcne. Ja by som si odtial kupil nanajvis svetlo...

Nechcem nikoho kritizovat, pokojne moze na to mat niekto opacny nazor...
02.06.2014 - 20:06:05
04
Sa cudujem, ze mu tieto vseobecne preflaknute znacky vobec cez colnicu pustili. Asi mali chlapci v uniforme zhovievavy den...
03.06.2014 - 09:22:54
00
Skor je tam toho mraky a otvaraju len nahodne baliky. Mne otvorili mozno 5% z toho co som objednaval
03.06.2014 - 11:39:09
00
Ako prebieha vyclievanie zásielok z krajín mimo ES:
Po dopravení zásielok do SR, pracovníci Slovenskej pošty, a.s. na Medzinárodnom výmennom stredisku, Bratislava 090, Tomášikova 54, vytriedia zásielky na zásielky z tretích krajín a zásielky, ktoré sú doručované v rámci územia Spoločenstva. Zásielky z tretích krajín predkladajú pracovníci pošty na colné konanie, v rámci ktorého je prevedená röntgenová, prípadne fyzická kontrola zásielok. Fyzická kontrola prebieha tak, že colník určí pracovníkovi pošty, ktorú zásielku chce skontrolovať. Pracovník pošty za prítomnosti colníka môže zistiť obsah poštovej zásielky, alebo iné údaje, príp. vybrať sprievodné doklady, ktoré sú nevyhnutné k colnému konaniu a prepusteniu tovaru do režimu voľný obeh. Pracovník colného úradu vykoná dohľad nad tovarom, ktorý podlieha colnému konaniu. Po vykonaní colnej kontroly pracovník pošty zásielku zabalí a opatrí obal zásielky lepiacou páskou s logom vyclievacej pošty. Na základe prevedenej colnej kontroly a vyhlásenia sprevádzajúceho zásielku (CN 22 alebo CN 23) sú zásielky spĺňajúce v momente predloženia colnici poštou, podmienky pre oslobodenie od cla a podmienky na oslobodenie od DPH prepustené bez colných poplatkov. Zásielky, ktoré nie je možné prepustiť bez colných poplatkov, sú umiestnené do dočasného skladu pošty a zároveň je adresátovi poštou zaslané „Poštové oznámenie“ o príchode zásielky zo zahraničia, kde sú uvedené požiadavky colnice na doloženie potrebných informácií a dokladov, aby mohlo byť colné konanie ukončené.

Zásielky s tovarom neobchodného charakteru sú umiestnené v dočasnom sklade pošty najčastejšie z týchto dôvodov:
- v zásielke sa nenachádzal doklad o hodnote tovaru a vyhlásenie CN 22 alebo CN 23 je neúplné
- hodnota zásielky je zrejme vyššia než hodnota uvedená na vyhlásení CN 22 alebo CN 23 (podhodnotenie tovaru)
- nie je zrejmé či tovar v zásielke je obchodnej alebo neobchodnej povahy
- zásielka obsahuje tovar podliehajúci zákazom a obmedzeniam

P.S.: Colníci majú tiež prístup na internet a vedia si zistiť približnú hodnotu tovaru, teda ak je v deklarácii CN 22 alebo CN 23 uvedená hodnota 10$ (gift) a pri kontrole sa zistí, že zásielka obsahuje napríklad cyklistický dres a kraťasy bude pravdepodobne zadržaná kvôli colnému konaniu, ak sa tak nestane buďte rád a nechváľte sa tým.
03.06.2014 - 16:43:54
01
Znova upozornujem, ze nejde len o hodnotu tovaru, ale poluju aj na fejky znamych znaciek.
FSA je pre nich mozno (zatial) terra incognita, ale D&G, Lacoste, Nike a spol su v zozname, ktory putuje rovno do spalovne.
03.06.2014 - 17:00:13
00
Ale, skor si radi posvietia na balicky z usa... odtial zviknu chodit drahsie veci.
03.06.2014 - 18:28:49
00
Na drahsie veci si posvietia predovsetkym na poste na Tomasikovej. Co som pocul, v case brigadovania tam su povolene straty aj 30%. Bezne tak 10... Ved vzdy sa doma nieco zide, zvlast ked to ide v nedoporucenej zasielke a skener vidi co je dnu...
03.06.2014 - 20:00:49
00
Ja z aliexpress zvyknem objednavat cyklodresy, lebo mam radsej viac ako prat kazdy den... Znicia sa casom to je pravda aj pot mozno odvadzaju slabsie. Ale kvalita presne rovnako ako keby som dal 69eur na stranke cyklodresy (viem, lebo som tam raz objednal) :D.. a tak to mam mozno za 25 eur dres.. Pricom najviac sa logicky nicia kratasy, dresy vydrzia v pohode.. Takze niekedy saci dokupit za nejakych 12 eur nove krasy a mas ako keby novy dres.. A velkost davam o cislo vacsiu, lebo cina :D Ked mam tricko L, tak XL.. (hoci som zistil, ze pri cyklodrese by som na seba dal aj L).. nohavice tiez podobne.. http://megatron.sk/navod-ako-nakupovat-na-aliexpress/


Naposledy upravil MegatronSK dňa 04.08.2014 - 22:11:28, celkovo upravené 2 krát.

01.08.2014 - 18:01:37
00
Pred asi 2 mesiacmi som z Ali objednal drziak na GPS. Stale nedosiel, predajca dajako zmizol. Ma s tym niekto skusenosti? Nejde ani tak o cenu, skor o to, ze mi ten drziak chyba a neviem ci objednat dalsi ci nie
01.08.2014 - 22:00:21
00
Ja z aliexpress zvyknem objednavat cyklodresy, lebo mam radsej viac ako prat kazdy den... Znicia sa casom to je pravda aj pot mozno odvadzaju slabsie. Ale kvalita presne rovnako ako keby som dal 69eur na stranke cyklodresy :D.. a tak to mam mozno za 25 eur dres.. Pricom najviac sa logicky nicia kratasy, dresy vydrzia v pohode.. Takze niekedy saci dokupit za nejakych 12 eur nove krasy a mas ako keby novy dres.. A velkost davam o cislo vacsiu, lebo cina :D Ked mam tricko L, tak XL.. (hoci som zistil, ze pri cyklodrese by som na seba dal aj L).. nohavice tiez podobne.. http://megatron.sk/navod-ako-nakupovat-na-aliexpress/




Nemal si problemy s colnikmi?Mam v plane kupit cykloset ale neviem ci sa to na colnici nejak nepokazi ci to nezhabu
04.08.2014 - 21:16:11
00
majo-focus: nemal, kupoval som viackrat, ale stale len 1 dres.
04.08.2014 - 21:21:59
00
Pred asi 2 mesiacmi som z Ali objednal drziak na GPS. Stale nedosiel, predajca dajako zmizol. Ma s tym niekto skusenosti? Nejde ani tak o cenu, skor o to, ze mi ten drziak chyba a neviem ci objednat dalsi ci nie

V maile co pride z Aliexpressu je aj link na potvrdenie toho ze si tovar dostal. Funguje to tak ,ze kym nepotvrdis ze si to dostal, predajca nedostane peniaze. No a ako druhu moznost tam je zadat reklamaciu, predajca ma moznost sa k tomu vyjadrit. Ale kedze zmizol, predpokladam ze s vratenim penazi to bude ok.
Ci objednat alebo nie - tazko povedat, mozno skus este ebay
04.08.2014 - 21:37:30
00
objednaj! v zivote treba vyskusat vsetko...o tom je zivot
04.08.2014 - 22:01:40
00
Syn si objednal s aliexpresu košíky prišli polámane. Napísal predajcovi ten chcel foto. Za pár dni mal peniaze naspäť na účte.
To ale neznamená, že nemôžeš natrafiť na podvodníka ako všade inde.
04.08.2014 - 22:57:24
00
"adaptér šimano"

Prílohy:

Aliexpress.JPG
Aliexpress.JPG 48.67 KiB thumb_up0thumb_down

24.08.2014 - 20:50:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up