@Jano1987 pravdu píšeš. Profesionálne sa zoberám vysporiadaním pozemkov, kedysi sme aj niečo stavali, dnes riešim len výkupy pozemkov. Neexistencia aktuálneho územného plánu Bratislavy je zásadný problém od ktorého sa odvíja veľa vecí. Žiadať od súkromných investorov, aby investovali do verejných stavieb je možné, len oni zase na oplátku čakajú od mesta pružnosť, jasne zaregulované veci a nie, že niečo nakreslite (investuje desiatky tisíc € a čas do projektu) a my sa potom k tomu vyjadríme. V konečnom dôsledku túto neefektivitu platí konečný zákazník.
ˇ
Tie sídliská naležato ako Čierna voda, Dunajská Lužná vznikli práve kvôli neschopnosti mesta rýchlo aktualizovať územný plán a pripraviť územie na výstavbu tak.

S lesom máš samozrejme pravdu, podobne je to so súkromným vlastníctvom pozemkov pod cestami, električkami, cintorínmi atď..

Ale iná cesta ako organizovane a systematicky tlačiť na samosprávu a požadovať výkon a efektivitu nie je. Tie platy starostov a primátorov už nie sú malé, sú zaujímavé aj pre schopných ľudí.
01.02.2023 - 17:50:26
01
Ad dilatacne spary na Luznom moste. Po nacitani fora som sa na to dost sustredil na to, ze kde teda su, lebo som si vobec nepamatal, ze by tam nieco bolo . A podarilo sa, nasiel som ich :lol:. Ale nechapem, ako to moze vadit :D. Na com to dokelu jazdite :D Nejake specialy, vhodne len na kryty stadionovy okruh ? :o
01.02.2023 - 18:12:32
01
Počkaj počkaj. Teraz sú tam už výplne také gumennne. Ak má pamäť neklame. Ale predtým tam neboli a na cestaku to docela bolelo ?
01.02.2023 - 18:15:18
03
Co si pamatam, tak ich uz prekryli, niekedy pred zimou. Asi preto si nenašiel;) a snad si tu gumu pri bádaní neostranil ;)
01.02.2023 - 18:17:02
00
Asi som nesiel po spravnej strane :D , tam nebola ziadna guma, ale podla fotky tuna to je ono. Nj, vsak ja cestak nemam :lol:
01.02.2023 - 18:20:04
00
Jano1987 nechcem znova dlhe tirady,ale:
"Nám je jedno, čo robia v Rovinke, ich problém. Rovinka je bližšie do Bratislavy ako Rusovce do Petržalky."

'Bratislava' tu myslíš najblizsiu hranicu mesta, v Podunajskych Biskupiciach?

Ak si týmto chcel vyjadriť, ze
a) BA ma relativne velku rozlohu a mestske casti vzdialene (aj) daleko od seba
b) blizko za hranicami mesta sa nachadzaju ine obce ci mesta

tak ano.

(Marianka, Stupava, Ivanka, Sv.Jur,...)

Alebo inac, 'nam je jedno' platí AJ v ramci BA (dam dve MC, uplne nahodne, nech sa nikto neurazi, Dubravka a Raca)
01.02.2023 - 19:01:14
01
lto napísal:
Asi som nesiel po spravnej strane :D , tam nebola ziadna guma, ale podla fotky tuna to je ono. Nj, vsak ja cestak nemam :lol:

Aj mi bolo divne ze kedy si ty kupil cestak ?
Lebo na mtb za hrat na geroja ze ti to nevadi je take ze ehmmm ?
01.02.2023 - 20:51:17
00
lto napísal:
Ad dilatacne spary na Luznom moste. Po nacitani fora som sa na to dost sustredil na to, ze kde teda su, lebo som si vobec nepamatal, ze by tam nieco bolo . A podarilo sa, nasiel som ich :lol:. Ale nechapem, ako to moze vadit :D. Na com to dokelu jazdite :D Nejake specialy, vhodne len na kryty stadionovy okruh ? :o


Aaakoze naco to opat vytahovat? Dilatacie su uzavreta vec a teraz sa tu prebera ina dolezita tema.
01.02.2023 - 20:59:26
03
lto napísal:
Asi som nesiel po spravnej strane :D , tam nebola ziadna guma, ale podla fotky tuna to je ono. Nj, vsak ja cestak nemam :lol:

Si si istý, že si išiel cez Lužný most a že si skutočne išiel po moste cez Dunaj. Lebo ak si si nevšimol značky, ktoré určujú, ktorá strana mostu je pre chodcov a ktorá pre cyklistov, tak si si možno nevšimol ani to ostatné. Nešiel si ty cez Malý Dunaj v Biskupiciach?
01.02.2023 - 21:24:54
02
Marli a) BA je relatívne veľká. Ak si odmyslím Rusovce a ten smer, čo je pár tisíc obyvateľov, Devín a Devínsku, krížom po ceste to je tak 20km z každého smeru BA na opačný smer. Za mňa to až tak veľa nie je, cesta do centra je teda tak do 10km plus mínus 2-3km, okrem spomenutých Rusovce atď. Čo za mňa reálne až tak veľa nie je. Čunovo od Petržalky je cca 10km, ale Staré a Nové mesto sú hneď vedľa seba.
b) áno, blízko Bratislavy sa nachádzajú obce, ktoré su k BA bližšie ako niektoré jej časti, viď Petržalka - Jarovce/Rusovce/ Čunovo, Devínska - Dúbravka a podobne.

Nezáujem samospráv o susedov platí aj v rámci Bratislavy a mestských častí medzi sebou, tak aj vo vzťahu Bratislava a okolité obce. To isté môžeme aplikovať na Košice, Zvolen, Banskú Bystricu, Prešov atď. Každý pozerá, len na ten svoj konkrétny piesoček. To je za mňa osobne problém. Nemôžem sa tváriť, že okolie neexistuje. Do Bratislavy denne dochádza cca 250-300 tisíc ľudí. Teda je nutná spolupráca obcí v spádovej oblasti. O tom hovorím.
02.02.2023 - 00:10:06
00
Uz to tu bolo viac krat. Kraj sa ma sustredit na cyklodialnice. Jednotlive dediny si potom maju robit lokalne napajanie. Detto mesto vs mestske casti. Lenze toto je to narocnejsie a my sme zatial iba vo faze malovania cyklopruhov a dojenia eurofondov na cokolvek, s cim je najmenej roboty, aj osohu...

K tomu lesu. To je problem predstav majitelov. Mozu to kedykolvek predat a kupit si taky, ktory mozu vytazit. Ale nie, lebo to je moje a ja chcem. Mozu sa aj prisposobit, vyuzit prilezitost a postavit tam budu na predaj piva a langosov. Ale nie, lebo ja nechcem. Takze nakoniec mozu aj tradicne slovensky frflat a citit sa ublizene. Poznamka o pozemkoch pod cestami, cintorinmi wtf? Moje moje moje, svet nech sa prestane tocit, lebo toto je moje a ja zas chcem nieco, co sice nikdy nebude, ale aspon budem cely zivot "spravodlivo" bojovat za svoje ego
02.02.2023 - 07:30:13
00
+ nasledky starocneho posobenia Uhorskeho dedicneho zakona, vdaka ktoremu mame ked to prezeniem na kazdu parcelu desiatky majitelov z toho su aspon piati nedohladatelni kdesi v Clevelende.
02.02.2023 - 08:12:45
01
Najviac človek pomôže výstavbe cyklochodníkov tak, že sa zamestná na úradoch a bude zháňať financovanie a obiehať majiteľov pozemkov. Tlačiť na politikov môže človek koľko chce, keď to nemá kto robiť.
02.02.2023 - 08:21:06
12
cokupit napísal:
Uz to tu bolo viac krat. Kraj sa ma sustredit na cyklodialnice. Jednotlive dediny si potom maju robit lokalne napajanie. Detto mesto vs mestske casti. Lenze toto je to narocnejsie a my sme zatial iba vo faze malovania cyklopruhov a dojenia eurofondov na cokolvek, s cim je najmenej roboty, aj osohu...

K tomu lesu. To je problem predstav majitelov. Mozu to kedykolvek predat a kupit si taky, ktory mozu vytazit. Ale nie, lebo to je moje a ja chcem. Mozu sa aj prisposobit, vyuzit prilezitost a postavit tam budu na predaj piva a langosov. Ale nie, lebo ja nechcem. Takze nakoniec mozu aj tradicne slovensky frflat a citit sa ublizene. Poznamka o pozemkoch pod cestami, cintorinmi wtf? Moje moje moje, svet nech sa prestane tocit, lebo toto je moje a ja zas chcem nieco, co sice nikdy nebude, ale aspon budem cely zivot "spravodlivo" bojovat za svoje ego


Je to tu off-topic, ale k tomu prispôsobeniu a egu:

To s tou búdou s langošmi je veľmi vtipné, V rezervácii si nemôžeš nič postaviť.

Presne od tých istých ľudí, ktorých pozemky bezplatne mesto využíva na cintorín na ktorom ryžuje toto isté mesto chce nehorázne peniaze za odkúpenie podielu na prístupe k inému pozemku.
02.02.2023 - 09:04:18
00
bicycletour napísal:
Najviac človek pomôže výstavbe cyklochodníkov tak, že sa zamestná na úradoch a bude zháňať financovanie a obiehať majiteľov pozemkov. Tlačiť na politikov môže človek koľko chce, keď to nemá kto robiť.


Problémy sa riešia zhora dole, tlak musí ísť zospodu. Majitelia pozemkov sa veľmi radi dohodnú s obcou, pokiaľ nebude obec robiť napriek inde. Toto býva politické rozhodnutie a musí ho urobiť starosta/primátor a poslanci.

Samozrejme palec hore za každého osvieteného úradníka, ktorý maká a robí si svoju prácu.
02.02.2023 - 09:08:53
00
keyboard_arrow_up