cokupit ak si myslíš, že to je tak jednoduché, tak si obstaraj les.
02.02.2023 - 09:13:07
01
JOLI napísal:
Lebo ak si si nevšimol značky, ktoré určujú, ktorá strana mostu je pre chodcov a ktorá pre cyklistov, tak si si možno nevšimol ani to ostatné.

Co sa tyka znaciek, tak ti nieco uniklo :). Nebudem to tu ale rozoberat, uz aj tak je tu dostatocne mnozstvo hejtu a spustu nadludi, ktori vsetkemu rozumeju a vsetko vedia vyriesit.
02.02.2023 - 09:13:09
01
scarinko napísal:
Aj mi bolo divne ze kedy si ty kupil cestak ?
Lebo na mtb za hrat na geroja ze ti to nevadi je take ze ehmmm ?

Siel som to na niecom, co je dnes povazovane za gravel :) Ale pisal som to ako podrypnutie, ze tu plno ludi vyplakava, ako im vadi hrasok pod 10mi matracmi a potrebuju asfalt hladucky ako detska prdelka. Na pomery BA je ten most priam luxusny stadion, co sa tyka hladkosti. V meste je dostatok dier na cestach a chodnikoch, kde sa jeden zapoti aj na vyssich zdvihoch (momentalne napr. Kosicka) a 2.4" pneus a tento stav trva permanentne. Na commuting je toto luxus. A na jazdenie s hyper-ultra-mega-carbon galuskacmi vam nikto stavat hladucke asfaltiky stavat nebude :P Myslim, ze je dost inych problemov. Staci nahodit kusok tucnejsie pneus a problem zmizne sam od seba :). Neber to osobne, ani ako hejt, je to len konstatovanie reality. Podobne to je s vyfukavanim trailov v MK, aby si nahodou bikeri nerozrezali papierovu pneu na hrubsom bukovom liste :D , na kazdy vacsi kamienok sa vola odtahovka a korene stromov sa pilia, lebo vsak preboha, preco by mtb jazdec mal jazdit na niecom, co zdialky pripomina teren. Hlavne treba mat 4piesty, ale pouzit ich, to nieeee, lebo segmenty nepustia :D
02.02.2023 - 09:28:41
14
lto napísal:
Co sa tyka znaciek, tak ti nieco uniklo :). Nebudem to tu ale rozoberat, uz aj tak je tu dostatocne mnozstvo hejtu a spustu nadludi, ktori vsetkemu rozumeju a vsetko vedia vyriesit.

No hlavne, že tej hejt si začal ty s posmeškom pre galuskáčov, ktorí majú problém s mostnými uzávermi totálne sprasenými, že to svet nevidel a tiež ako v príspevku vyššie pre scarinka. Asi ti uniklo, že ten most je v prevádzke iba niečo cez rok. Samozrejme potom, že má kvalitný povrch. Aby bol taký povrch aj inde v meste ako na zmieňovanej Košickej, tak na to netreba stavať nové cesty, ale patrične udržiavať tie jestvujúce. Tá tvoja predstava, že mi cesťáci nejazdíme po ničom inom než po najhladšom asfalte kvality okruhu F1. Bohato stačí aby tie cesty nemali diery, rozlety, koľaje. Kľudne to môže byť aj 25 ročný drsný asfalt ak je kompaktný bez narušenia integrity povrchu. Aj tie rakúske šotoliny sú kvalitnejšie ako niektoré asfaltové ulice v BA.
02.02.2023 - 09:56:48
15
uplny suhlas s Joli ale niekto kto sa vyziva v tom cim deravejsi a hrbatejsi asfalt tym lepsie to nepochopi :)
02.02.2023 - 15:09:16
00
Rodo samozrejme, presne tak to bolo myslene, langosaren presne v strede npr a este aj s kolotocmi :)
Jano preco myslis, ze ho nemam? Opakujem znovu, tu nie je problem v nejakej legislative, dokonca ani uradnikoch, ale iba a jedine v malosti slovaka a jeho velkom egu. Lebo ak raz vlastnim chranene uzemie, tak mam dve rozumne moznosti, ako s nim nalozit:
A- brat a vyuzivat ho tak a pri troche snahy na tom aj zarobit
B- predat/vymenit ho za taky pozemok, ktory splna moje poziadavky a predstavy

A potom je este kopa blbych moznosti, tie su tu ale daleko oblubenejsie ( lutovat sa, nadavat, "bojovat" s uradmi a celym svetom, lebo ja tam chcem predsa tazit a je moje svate pravo to tam vyklcovat, alebo tam postavit nejaku somarinu atd)

Detto pri cyklotrasach. Najhorsie co existuje je vykupit pozemky. Jednak preto, ze kazdy meter ma ineho vlastnika no najme preto, ze tymi vlastnikmi su slovaci. A slovak vidi iba to "MOJE" a konecne raz moze ukazat, aky je dolezity a ako to tym uradom a celemu svetu natre, preto just nepreda... Tu su pojmy ako verejny priestor a verejne blaho uplne nezname. Iba ja ja ja, a vsade co najvacsi plot. Doteraz spominam na prechadzky v skandinavii, kde ploty nemali ! Nedalo sa rozoznat, co je dvor a co uz les, bicykle a lyze len tak oprete o domy a stromy, bez plota a brany. Proste uplne iny svet a najma ten mentalny...
02.02.2023 - 16:56:40
00
cokupit
A preto existuje zákon o vyvlastnení pozemkov, aj pod cyklochodníkmi. Nech sa páči. Zamestnaj sa na úrade a môžeš začať.
A o bicyklovaní a podnikaní v chránených územiach v zahraničí by som veľa nepísal. Tam väčšinou nie je povolený ani vjazd s bicyklom alebo len obmedzene. Za slovenskú benevolenciu ochránárov, vlastníkov lesov a účelových ciest by mali Slováci skôr ďakovať.
02.02.2023 - 17:39:39
01
cokupit ako môžem zarobiť na lese, v ktorom nemôžem rúbať drevo, nemôžem tam postaviť ani kadibudku a musím tam každého strpieť a škody čo napáchajú ľudia musím znášať ja ako vlastník.
02.02.2023 - 20:40:31
00
Na sluzbach a turizme. Ale je mi jasne, ze ked zijes vo svete, kde les je iba na to aby sa v nom rubalo drevo, tak toto nepochopis...

Bicycletour - bol uz niekde niekomu vyvlastneny pozemok, aby sa na nom postavila cyklotrasa? Just asking...

Slovenska benevolencia sa inak vola aj slovensky bordel, kde sa papier od reality znacne lisi a este sa tym hrdime tvrdiac, ako nam to vyhovuje
03.02.2023 - 06:12:25
00
Prepáč, ale stále si neodovedal. Pokiaľ mám les, v ktorom nemôžem nič postaviť, ako na tom môžem zarobiť na službách a turizme?
03.02.2023 - 06:18:21
00
Len odbocim - je to zlozite schvalovanie: https://ficek.sk/zmena-lesneho-pozemku-na-stavebny-pozemok-142
03.02.2023 - 07:47:50
00
cokupit
Vyvlastnenie sa na Slovensku využíva. Nechceš teda s tým pomôcť a nielen o tom písať?
03.02.2023 - 09:26:35
00
Daj viac info, kde konkretne sa vyvlastnuje pod cyklotrasami? A urcite nielen mna zaujima, ako pri tom mozem pomoct.

Jano - ty asi len tak, ze ho predas...
03.02.2023 - 12:12:39
01
cokupit
Si odborníkom na výstavbu cyklochodníkov, tak určite vieš o čo sa jedná a kde sa to dá nájsť.
03.02.2023 - 12:16:13
00
cokupit: to mi nevychádza... Ak to predám, ako zarobím na turizme a službách?
03.02.2023 - 12:33:44
00
keyboard_arrow_up