veď tam bolo už všetko vyvalené. Kde je zase polom?


na ceste bolo upratovane pri Niznej aj Vysnej Boci
nepoznam to tam (som "pouhy" dovolenkar) ale podla mapy sa mi zda, ze bola najviac chytena Michalova dolina tam bol polamany cely kopcek vpravo od cesty a kus dalej robili na ceste s mechanizmami,
inak dolu pri Kralovej Lehote bol zakaz vjazdu, ale mnohi docasne uzavretie nerespektovali, takze bolo treba tak-ci-tak davat pozor na auta ... :(
24.08.2007 - 19:53:41
00
trasa okolo Liptovskej Mary cca 80 km
Lipt.Kokava-Lipt.Hrádok-Lipt.Mikuláš-na Partiz.Lupču-Bešeňová-Lipt.Sielnica-Lipt.Mikuláš-Lipt.Hrádok-Lipt.Kokava
same hupy hore-dole celkom rychly okruh :)
www.rbr69.szm.sk
25.08.2007 - 19:56:41
00
asi moj posledny tohtorocny svih na Liptove cca 90 km
Lipt.Kokava - Podbanské - križ.Štrb.Pleso - Starý Smokovec - Hrebienok (otoč) - Starý Smokovec - Štrb.Pleso mostíky FIS (otoč) - Podbanské - Lipt.Kokava
asi posledne ako-take pekne augustove pocasie, cize nezmokol som (len tak tak) :)
www.rbr69.szm.sk
29.08.2007 - 17:47:50
00
Veľmi pekne to tu v grafoch zobrazuješ. Máš ale asi pokazený tachometer, lebo tie časy z Kokavy okolo Mary, alebo na Hrebienok sú veľmi dobré. Alebo sa vozíš za Maťom Jurčom.
29.08.2007 - 20:34:55
00
Veľmi pekne to tu v grafoch zobrazuješ. Máš ale asi pokazený tachometer, lebo tie časy z Kokavy okolo Mary, alebo na Hrebienok sú veľmi dobré. Alebo sa vozíš za Maťom Jurčom.


Tak už len podľa toho cyclocomputru je namakaný. 8) NA to treba zvlášť vodičák. Ale podľa toho si aj ty dosť namakaný latanka. Ja kým som sa trochu v tom obrázku a číslach vysomáril, tak mi to zabralo 20 sústredených minút. :cry: Ale som vyrátal, že do kopca jazdí 997 metrov výškových za hodinu. dobrý, dosť dobrý. :wink: Ja dám kolo 600 a potom musím vypiť 2 pivá. :lol:
29.08.2007 - 21:05:23
00
tak som bol konečne preskúmať dolinu čierneho váhu :D :
trasa - dovalovo - LH - kráľova lehota - svarín - čierny váh spodná nádrž - smer na liptovskú tepličku ale 7 km pred ňou odbocka do šuňavy - štrba - važec - východna - hybe - LH - dovalovo

a dá sa ísť zo spodnej nádrže popri riečke ipoltica a ďalej..to preskúmam nabudúce :wink:


rbr69 - čo to máš ozaj za cyklocomputer či GPS či čo to je ? koľko stojí taká hračka :?: dík
30.08.2007 - 12:28:04
00
Nemám žiadny cyklocomputer, ale merač tepovej frekvencie s cyklo funkciami POLAR 725. Výhodné aj pre aplikáciu pri iných športoch: spinning, turistika, ... + mám dokúpenú kadenciu
cena samotného kompletu Polar 725 cca od 11.000 do 14.000 (ako kde)

nejaké linky tu:
testy http://www.polarczech.cz/polar/knihovna/testy.htm
kde som kupil http://www.veloshop.sk/
kto dodava na Slovensku http://www.top-trend.sk/
oficiálny partner v ČR http://www.polarcz.com/
oficiálna stránka výrobcu http://www.polar.fi/polar/channels/eng/segments/Cycling.html
tu nájdeš nielen merače tepovej.frekvencie ale aj cyklocomputery Polar

tak teraz spravím malú reklamu tomuto skvelému výrobcovi POLARU:

Základné časti kompletu:
Prijímač (na ruku), Vysielač CODE WearLink (na hruď), Popruh na vysielač, Senzor rýchlosti, Držiak na riadidlá plastový, Software

Možnosť dovybavenia (nie je v cene):
Polar IR Interface, Polar IR Interface USB, Senzor kadencie (frekvencie pedálovania), Power systém

Meranie srdcovej frekvencie s kódovaným prenosom a s presnosťou EKG -
kódovaný digitálny prenos SF (obmedzuje vzájomné rušenie pri väčšom počte súčasne meraných osôb - to je napr. nevýhoda pri lacnejších modeloch napr. SIGMA, ...)

Polar 725 používa na komunikáciu s PC infraport zabudovaný v tele. S 725 nepotrebuje IR Interface na prenos do PC, ak počítač obsahuje vlastný infraport. Avšak IR Interface je možné tiež použiť.

Spojenie s mobilným telefónom Nokia 5140
Model S725 podporuje komunikáciu s mobilným telefónom NOKIA 5140.
Tento mobilný telefón disponuje aplikáciami Polar Runner a Polar Cyclist. Vďaka týmto programom je možné z prijímača preniesť uložené záznamy cez infračervený port do mobilného telefónu. Potom je možné prehliadať záznam v grafickom zobrazení priamo na displeji telefónu, ukladať ich do pamäte a dlhodobo vyhodnocovať zaťaženie priamo v mobile. V súhrnnej podobe sa údaje zo záznamu SF dajú poslať formou SMS na kompatibilný mobilný telefón.
Infračervený prenos umožňuje stiahnutie údajov z Nokie 5140 priamo do programu „Presne posudzovanie výkonnosti“.
Ďalšie informácie o komunikácii medzi modelmi Polar a telefónmi Nokia nájdete na stránkach http://www.polar.fi a http://www.nokia.fi

Hodinky:
- denný čas (pre 2 časové pásma),
- dátum (kalendár),
- budík,
- stopky,
- z PC je možné nastaviť 7 rôznych urgujúcich upozornení so zvukovým signálom,
- vlastné logo,
- číslo alebo menovité označenia používateľa,
- osvetlenie displeja,
- zvuková signalizácia při stlačení tlačidiel,
- merné jednotky (kg…, lbs…),
- nápoveda priamo v prístroji,
- vodotesnosť do hĺbky 30 m (skutočných)

Test Kľudovej SF
- testom je možné zmerať kľudovú srdcovú frekvenciu
Test Vlastnej Optimalizácie - test určuje stupeň regenerácie po zaťažení
Test Kondície
- je možné vykonať Test Kondície a pozorovať i s časovým odstupom trénovanosť organizmu pomocou Vlastného Indexu Kondície
Test VO2max - jednoduchým testom je možné získať hodnotu maximálnej spotreby kyslíka
Test SF max - jednoduchým testom je možné získať hodnotu predpokladanej maximálnej SF

Všetky cyklistické funkcie:
- okamžitá rýchlosť,
- priemerná rýchlosť,
- maximálna rýchlosť,
- najazdené km za tréning,
- najazdené km za rok (alebo akékoľvek obdobie),

Výškomer (priamo v prístroji) - okamžitá nadmorská výška, stúpanie, klesanie
Teplomer (priamo v prístroji)

Výkon - meranie sily tlaku na pedále každej nohy zvlášť - rozdiel medzi pôsobením pravej a ľavej nohy na pedále (pri dokúpení senzorov ... POZOR dražoba)

Frekvencia pedálovania (pri dokúpení senzora Kadencie)

Pedálový Index - efektivita pôsobenia na pedále

Prístroj sníma všetky parametre naraz.

Teda môžete mať informácie o:
Srdcovej frekvencii
Rýchlosti
Vzdialenosti
Frekvencii pedálovania
Nadmorskej výšky
Teplote
Sily tlaku na pedále ...
Podiel pravej a ľavej nohy na šľapaní
Pedálovom Indexe

· stopky s 99 medzičasmi (úsekmi),
· 3 samostatne nastaviteľné zóny SF,
· 3 samostatne nastaviteľné časovače,
· výpočet času v zóne SF nad a pod zónou SF,
· priemerná SF,
· maximálna SF,
· minimálna SF
· výpočet energetickej spotreby počas tréningu (v kcal),
· výpočet energetickej spotreby dlhodobo (v kcal),
· výpočet zotavenia organizmu počas výkonu z hľadiska poklesu SF (napr. v intervalovom tréningu medzi intervalmi)

· Podoba displeja počas merania - počas merania môžete mať na displeji zobrazené vždy 3 údaje (v každom riadku jeden) z týchto možností (ostatné z týchto možností si môžete kedykoľvek prepínať):

- celková doba merania (stopky),
- čas od posledného medzičasu (čas úseku),
- spotreba kalórií počas merania,
- denný čas,
- aktuálna hodnotu SF,
- priemerná hodnota SF počas merania,
- aktuálna hodnota SF znázornená ako percento z maximálnej SF,
- funkcie týkajúce sa behu či chôdze
- cyklo funkcie (je možné ktorúkoľvek sledovať),
- výškomer,
- frekvenciu pedálovania,
- teplomer,
- sila tlaku na pedále …

Na displeji prístroja sú všetky čísla veľké, takže je ich dobre vidieť i pri cvičení, ktoré neposkytuje pohodlné pozeranie na displej - či už je prístroj umiestnený na ruke alebo na riadidlách bicykla.

· Osobné údaje o používateľovi :
- telesná hmotnosť
- výška
- dátum narodenia
- pohlavie
- úroveň pohybovej aktivity
- maximálna SF
- maximálna spotreba kyslíka (VO2max)

· Výber zaťaženia :
- môžete vybrať režim Základného Použitia bez nastavenia akýchkoľvek parametrov riadiacich priebeh zaťaženia,
- či 5 programovateľných Volieb Cvičenia alebo režim Intervalového tréningu.

· Intervalový tréning (voľne programovateľný) - riadi automaticky jednotku tohoto typu tréningu pomocou nasledujúcich prednastavených fáz:
- z a h r i a t i e (rozcvičenie) - v rámci adekvátnej zóny SF a časovačom odpočítavajúcim k nule
- h l a v n á f á z a - do 30 intervalov zaťaženia v rozmedzí ohraničenom limitmi SF, pričom po každom tomto úseku nasleduje interval zotavenia podľa prednastavenej voľby
- u k ľ u d n e n i e (zotavenie) - v rámci adekvátnej zóny SF a časovačom odpočítavajúcim k nule

· Pamäť - rozsah pamäťovej kapacity závisí na zvolenom intervale automatického ukladania SF a použitia merania parametrov maximálne:
- pri 5s - max. 44 hod.
- pri 15s - max. 99:59 hod.
- pri 60s – 99:59 hod.
Počet záznamov SF (aktivít, tréningov) je maximálne 99.

· Vyvolanie záznamu (bez použitia PC) - prístroj ukladá informácie samostatne z každého merania v jednom kompletnom zázname, v ktorom sú obsiahnuté nasledujúce údaje:

- dátum a hodina zahájenia merania
- celková doba záznamu
- hodnoty priemernej a maximálnej SF v priebehu celého merania
- priebeh zotavenia (iba pri režime Základného Použitia)
- limity SF použité počas merania
- doba strávená vo vymedzenej zóne SF, pod a nad ňou
- Vlastná Spotreba energie v priebehu posledného merania
- celková energetická spotreba sumarizovaná za určité sledované obdobie
- celková doba cvičenia za určité sledované obdobie
- informácie o Intervalovom tréningu: fáza rozcvičenia - fáza intervalov - fáza ukľudnenia
- údaje týkajúce sa jednotlivých úsekov: najrýchlejší čas, úseky a medzičasy, posledná SF, priemerná SF, a maximálna SF v každom úseku
- interval ukladania SF prednastavený ako úroveň prevádzania záznamu
- prejdená či ubehnutá vzdialenosť za tréning
- prejdená či ubehnutá vzdialenosť za rok (alebo akékoľvek obdobie)
- priemerná rýchlosť behu či na bicykli - maximálna rýchlosť behu či na bicykli
- nadmorská výška
- priemerná nadmorská výška počas tréningu
- nastúpané metre (prevýšenie)
- frekvencia pedálovania
- teplota
- výkon (sila tlaku na pedále)

Naviac sú k týmto údajom pri každom uloženom zázname tiež vždy v aktualizovanej podobe zanesené do pamäte hodnoty celkovej energetickej spotreby a celkovej doby zaťaženia.
Možné je tiež prezerať celý nasnímaný záznam podľa zvoleného intervalu (napr. pri 5 sekundovom intervale je možné prezerať postupne po 5 sekundách celý záznam manuálne).

· Ovládanie prístroja pomocou signálu SF - priblížením prijímača k vysielaču na úrovni loga POLAR počas vykonávaného merania dôjde k prepnutiu vybranej funkcie na niekoľko sekúnd. K dispozícii sú 3 alternujúce možnosti:
- skontrolovanie aktuálnych limitov SF
- prepínanie medzi 3 či 4 (pri prepnutí intervalov na ON) možnosťami podoby displeja
- počet uložených medzičasov
Priložením prijímača k vysielaču dôjde tiež na niekoľko sekúnd k osvetleniu displeja kedykoľvek počas merania.

· S POLAR S 725x je možné vykonávať napríklad tieto testy:
Test SFmax - test na získanie maximálnej srdcovej frekvencie bez vykonávania maximálneho zaťaženia = predpokladaná maximálna SF,
Test VO2max - test na získanie hodnoty maximálnej spotreby kyslíka,
Conconiho test - test na získanie hodnoty anaeróbneho prahu,
Intervalový test,
Test Kondície,
Test maximálneho zaťaženia,
Rufierovú skúšku a ... mnoho ďalších testov.

· Prepojenie s počítačom - v tomto režime je možné za pomoci software Presné Posudzovanie Výkonnosti 4.0 umožňujúceho obojsmernú komunikáciu:
- prenášať údaje uložených záznamov SF do počítača k podrobnému spracovaniu
- nahrávať do prijímača parametre nastavenia jeho funkcií z počítača

S prístrojom Polar S 725x je dodávaný ZADARMO software PRECISION PERFORMANCE 4.0 so ŠPORTOVÝM DENNÍKOM na vyhodnocovanie záznamov SF !!!

Absolútnou prednosťou POLAR S 725x je možnosť spracovania záznamu srdcovej frekvencie (SF) na počítači. V praxi to znamená, že celú pohybovú aktivitu tester nasníma do pamäte (kdekoľvek v teréne) a potom si tento záznam prenesiete pomocou IR Interface alebo cez infraport do počítača, kde si ho v kľude spracujete.
Do testera máte možnosť nasnímať akékoľvek množstvo záznamov cvičebných jednotiek počas ľubovoľne dlhej doby (do 520 hodín) a preniesť ich do počítača neskôr (napr. raz za 2 týždne). Nasnímané záznamy SF zotrvajú v pamäti testera až dovtedy, kým ich Vy nevymažete.
Na základe takejto spätnej väzby neskôr môžete určiť účinnosť Vašich tréningových postupov, metód prípravy a zefektívňovať ich pri riadení ďalšieho tréningového procesu. Samozrejme je tiež veľmi dôležité vyhodnotiť tréningovú jednotku bezprostredne po jej absolvovaní.

Do denníka je možné zaznamenať druh aktivity (plávanie, cyklistika, beh a pod.), spôsob prevedenia (tréning, preteky, pohybový test, regenerácia a pod.), rannú kľudovú SF, ortostatický test, hmotnosť osoby, kompletné podmienky pri akých bol výkon prevedený (aké bolo zotavenie z predošlej pohybovej činnosti, doba a kvalita spánku, počasie, teplota ovzdušia, pocity a pod.). Záznamy je možné spracovať v mikrocykloch, mezocykloch a makrocykloch, všetky aktivity dohromady alebo každú zvlášť, jednoducho a rýchlo sledovať kvalitu a kvantitu tréningu a mnoho ďalších ukazovateľov pre kvalitné riadenie tréningového procesu.
30.08.2007 - 19:53:47
00
do odjazdu z dovolenky zostavaju este 2 dni, tak som dal po prefrcani profikov cez Kokavu lahky vylet cca 45 km
L.Kokava - Dovalovo - L.Hrádok - križ. na Čertovicu (otoč) - L.Hrádok - Beňadiková - L.Ondrej - Jamník - L.Peter - Vavrišovo - Pribylina - L.Kokava
pre palo32: pre nazornost som zapnul v grafe z Polaru aj zobrazenie rychlosti, tepovky, kadencie, ...
www.rbr69.szm.sk
30.08.2007 - 20:20:28
00
Veľmi pekne to tu v grafoch zobrazuješ. Máš ale asi pokazený tachometer, lebo tie časy z Kokavy okolo Mary, alebo na Hrebienok sú veľmi dobré. Alebo sa vozíš za Maťom Jurčom.

tento rok uz 5000 km tachometru verim, do kopcov jazdim vacsinou lahsi prevod s vyssou kadenciou a hlavne si sledujem tepovku, aby som to neprepalil, samozrejmostou je pre mna dostatocne pitie, nejaky ten iontak, L-karnitin a nejake aminokyseliny - pre pisosip: na svihu pivo dam, ale len nealko, inak by som to neukrutil, poznam sa z predchadzajucich rokov, ked som pivkoval 1-2-5 :)
Posielam teda sofistikovane porovnanie tepoviek, kolko casu v akych zonach + zobrazenie trasy na Hrebienok v zavislosti na case - predtym to bolo na vzdialenosti.
Tu Maru som drel vo vyssich tepoch i ked tam nie su take prevysenia, ale ked chcem frcat cez hupiky hore-dole ... priznavam, kutiky na hube som mal zaslintane a dolepene :)
A z StrPlesa na vsetky strany ked to pustis tak priemerka ide hore. A priemerka 27 zasa nie je tak moc,ked sa napr. na Nadbanskom vezies 60tkou.
Inak drzim sa pravidla aj dolu kopcom treba krutit, krutit treba stale - na to je dobry v zime spinning :)
To zobrazenie je aj pre palo32 nazorne ake vystupy dokaze soft k tomu POLARu.

Inak pisosip, z coho Ti vyslo, ze robim 997 vyskov.m za hod. ?


www.rbr69.szm.sk

www.rbr69.szm.sk
30.08.2007 - 21:28:04
00
pre rbr69 :

fúúha :) .. až tak podrobne rozpísané som to nečakal..ale díky moc.. zase som o niečo múdrejší :idea:
31.08.2007 - 19:13:35
00
dnes na zaver som si dal zabrat, skoro som to prepalil (k zaveru mi dochadzalo, aj sa citelne zozimilo) cca 90 km
L.Kokava - L.Hrádok - parkovisko Žiar.dolina (otoč) - L.Hrádok - Kráľ.Lehota - Svarín - Dolná nádrž Č.Váh (otoč) - Kráľ.Lehota - L.Hrádok - Dovalovo - L.Kokava
www.rbr69.szm.sk
31.08.2007 - 19:35:22
00
tak som bol konečne preskúmať dolinu čierneho váhu :D :
trasa - dovalovo - LH - kráľova lehota - svarín - čierny váh spodná nádrž - smer na liptovskú tepličku ale 7 km pred ňou odbocka do šuňavy - štrba - važec - východna - hybe - LH - dovalovo

a dá sa ísť zo spodnej nádrže popri riečke ipoltica a ďalej..to preskúmam nabudúce :wink:


rbr69 - čo to máš ozaj za cyklocomputer či GPS či čo to je ? koľko stojí taká hračka :?: dík


pre palo32 ohladne GPS:
inak co sa tyka GPSky velmi dobre riesenie je JAVA aplikacia TREKBUDDY
- link na download: http://www.linuxtechs.net/kruch/tb/forum/index.php
- link na moju skusenost s TB: http://www.linuxtechs.net/kruch/tb/foru ... .php?t=524
- je to free od nejakeho ceskeho borca
- mam to v telefone + GPS modul s Bluetooth, vyborne na bike aj na turistiku
- vylogovanu trasu mozes napr. poslat cez web stranku a zobrazi Ti mapu GoogleEarth http://www.gpsvisualizer.com/
- mozes si sam kalibrovat a vyrobit naskenovane mapy pre TB (chce to ale trosku skusenosti napr. s OziExplorerom)
- ak si znaly prace s PC da sa to za vikend zvladnut (treba hladat na webe kalibraciu map cez OziExplorer)
- takze ak mas mobil s podporou JAVA, miniSD kartu, bluetooth + za nejake 3-4.000 kupis GPS modul napr. NOKIA LD-3W mas GPSko na bike
- dobra hracka pre dospelych chlapov (manzelky take investicie velmi nechcu chapat :( )

POZOR:
meranie vysky cez GPS modul moze sposobovat chyby, hlavne ak ides na biku rychlejsie lesom, kde je slabsi dostupny signal satelitov mas napr. dostupne 3-4 satelity namiesto 7-8 na rovinkach mimo budov a GPSko nie primare stavane na presne urcovanie vysky, i ked ju vie urcit, ale nie v lesnatom terene vyrobit dynamicky vyskovy profil
takze barometricky vyskomer je omnoho istejsi (mimochodom POLAR ma v sebe barom.vyskomer)
31.08.2007 - 19:59:59
00
caute.
neviete niekto nahodou ci sa da dostat z certovice nejako na cierny vah? myslim ci tam nejde priamo nejaka lesna cesta alebo take daco? chceme vybehnut s kamosmi na certovicu po asfaltke a potom dat daky mini zjazdik :wink:
popripade ak sa nebude dat rovno z certovice tak niekde z vysnej/niznej boce...pozeral som to na turistickamapa.sk ale volako som tam nic nenasiel :oops:
08.09.2007 - 21:10:18
00
caute.
neviete niekto nahodou ci sa da dostat z certovice nejako na cierny vah? myslim ci tam nejde priamo nejaka lesna cesta alebo take daco? chceme vybehnut s kamosmi na certovicu po asfaltke a potom dat daky mini zjazdik :wink:
popripade ak sa nebude dat rovno z certovice tak niekde z vysnej/niznej boce...pozeral som to na turistickamapa.sk ale volako som tam nic nenasiel :oops:


žiadna sláva. Raz som spal na malužinskom tajchu v malužinskej doline. Spojovačkou do doliny chorupné. Hore dolinou na Ramžu a po hlavnom hrebeni do sedla Priehyba. Len pre veľmi veľmi otrlých. Ten hrebeň v lesnej časti skoro všetko tlačenie. A to bolo pred polomom.

Dva tipy relatívne pekné. Mám prejdené pešo a časť na bajku. Ale len z Malužinej. Hore Malužinskou dolinou až pod sedlo pod veľkým bokom na poľovnícku chatu v Hodruši po modrej. Odtiaľ:
1. rovno po modrej hore tlačba na sedlo pod veľkým bokom. orientačne nenáročné.
2. Keď ideš od chaty ďalej dolinkou podľa mapy. Prvú odbočku ťaháš smerom pod Zadnú hoľu. Tam kde sa cesta vetví na mape druhýkrát, doprava. (tá ľavá cesta čo sa na mape tvári, že ide na hrebeň na žltú značku neexistuje) Cesta skončí tesne pod hornou hranicou lesa. To som išiel pešo, ale myslím, že sa to dá vyšlapať. Odtiaľ tlačba, nosba cca150 výškových metrov po trávach cez čučky. Vyšli sme vtedy rovno na homôlku. Odtiaľ krásny výhľadový hrebeň zjazdný komplet na Zadnú hoľu. Tu odbočka na žltú až na spomínané sedlo pod Veľkým bokom. Celé zjazdné.

Zo sedla komplet zjazdná zvážnica na druhú stranu do doliny Ráztoka, Ipoltica. A si na Čiernom Váhu.
Abo zo sedla ako som už kdesi písal tlačba na Veľký bok. Odtiaľ po trsoch trávy po žltej za Nemeckú. Tlačba dole z hrebeňa a Svarínskou dolinou pod čierny váh. Zase len pre veľmi veľmi otrlých.

Ak si čokoľvek z toho dáš, daj vedieť pocity. Všetko sa jazdí v absolútnej divočine( čo sa týka pocitov). Príjemnú zábavu. 8)


Naposledy upravil pisosip dňa 09.09.2007 - 19:13:24, celkovo upravené 1 krát.

08.09.2007 - 21:51:31
00
no ak som to spravne pochopil tak mam ist tadial ako som to vyznacil na mapke ? cize pridem pod zadnu holu, potom vynesiem bike na zadnu holu na kopec a otial prejdem po hrebeni do sedla pod velkym bokom a potom sa spustim dole tou dolinou - smer cierny vah.. spravne ? a bike treba niest len na ten kopec ci aj niekde inde ? dik

Prílohy:

Komentár súboru: mapa
mapaaaax.JPG
mapaaaax.JPG 101.07 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2007 - 18:34:21
00
keyboard_arrow_up