... ignore download errors and continue automatically. Je lepsie ju mat zaskrtnutu, alebo nie?

Niekedy áno, niekedy nie. Napr., keď robíš Cykloatlas s tieňovaním niekde pri hraniciach, tak áno. V každom prípade sa oplatí výsledok skontrolovať.

...ked chcem urobit mapu: Lesne cesty NLC-SK-TZT-SK- tak mi cast ostava cierna ...

Asi si mal pradtým stiahnuté prázdne dlaždice. Choď do Settings --- Tile Update a daj všetky bežce doľava. Všetky dlaždice sa ti stiahnu nanovo.
27.02.2012 - 15:12:24
00
Tak som to Laco vyskusal- no nepomohlo- teraz je vsetko cierne aj ked posuvam mapu tak hned dlazdice scierneju.
27.02.2012 - 23:55:50
00
Aby sme tu zbytočne dlho nehľadali problém, urobíme to, čo sme robili minule: Stiahni si zbalený MOBAC z linku nižšie. V archíve nájdeš priečinok, ktorý iba presunieš napr. na plochu.
http://www.4shared.com/file/cW-zmSf0/Mobile_Atlas_Creator_193_with_.html
Samozrejme, podmienkou je dobré a funkčné pripojenie na internet. Ten link neskôr znefunkčním.
28.02.2012 - 08:07:05
00
Ahoj Laco! Vdaka- stiahnute, odskusane zobrazovanie.Vecer vyskusam urobit mapu. Este raz vdaka a pekny den.
28.02.2012 - 09:54:26
00
Ahoj,

taky mi to nejde rozchodit hlásí mi to:

Multiple tile downloads have failed. Something may be wrong with your connection to the download server or your selected area.
Do you want to:
Continue map download and ignore the errors? (results in blank/missing tiles)
Retry to download this map, by starting over?
Skip the current map and continue to process other maps in the atlas?
Abort the current map and atlas creation process?

Zkoušel jsem verze MOBACu 1.9.3 i 1.9.4 jestli addon nefunguje jen najedné z verzí a nic. Addon jsem nakopíroval a soubory nahradil jak je třeba. Postup tvorby mapy dodržel internet připojený. Už nevím co s tím jiného. Díky za radu.
02.03.2012 - 16:56:33
00
Keď odškrtneš "ignore download errors ..." a pokračuješ, čo sa stane? Je výsledná mapa vadná, chýba v nej niečo?

Taká hláška vyskakuje napr. aj vtedy, keď sťahuješ z územia, kde naozaj dlaždice nie sú. Napr. čiastočne za hranicami, alebo v tieňovanom reliéfe v zoome 15 chýbajú dlaždice tam , kde je úplná rovina. Vtedy treba neexistujúce dlaždice ignorovať.
02.03.2012 - 17:08:27
00
Aha, díky za radu, tak problém je v tom, že mapa Czechoslovakia Topo-turistl6 nemá maximální velikost zoomu 16, ale 15 a tím pádem tam ty dlaždice nejsou a hlásí mi to tuto hlášku. Když jsem snížil velikost na 15, tak už to běží.
02.03.2012 - 17:33:47
00
Má zoom 16, preto to má aj v názve. Je však iba pre územie Prahy a Brna.
02.03.2012 - 17:53:36
00
Ahoj Laco, bylo by mozne s tebou probrat neco ohledne MOBACu a xml souboru? o neco se pokousim a zacinam byt trosku nervozni ze to nefunguje. Mohl by si me prosim kontaktovat pres mail? Diky moc
P.
11.03.2012 - 07:53:03
00
Však napíš, o čo sa pokúšaš. Toto je fórum, možno informácie pomôžu aj niekomu inému.
11.03.2012 - 11:47:38
00
Ok, takze nejdrive, je mozne specifikovat v multilayer xml pruhlednost vrstvy?
Je možne v MOBACu nastavit, aby stahoval z daneho map serveru pouze png? to znamena co ctverecek to jeden png.
a jeste toto, mam vytvoreny multilayerovy xml, mapa se stahuje spolecne s turistickyma trasama, ale je protblem kdyz nad mapou neni zadna vrstva zobrazijici trasu, v tom pripade se mi nad mapou udela cerveny kriz jako ze podklad neexistuje, jak mam nastavit aby tuto chybu ignoroval a proste tam bylo jen podklad te mapy?
Diky
P.
11.03.2012 - 13:45:51
00
Definícia "Custom multi-layer map sources" je popísaná v súbore "readme.htm" (je v priečinku MOBACu).

- vrstva je buď priehľadná, alebo nie je - je to dané v PNG súbore dlaždice (priehľadnosť sa v XML súbore nenastavuje)

- MOBAC vždy sťahuje iba dlaždice a ukladá ich do databázového súboru v priečinku "tilestore" - iba sťahovať dlaždice sa dá použitím formátu atlasu "tilestore download only" - keď chceš vidieť ako vyzerajú dlaždice ako obrázok, vyexportuj si nejakú časť do formátu "OSMTracker Tile Storage" (uvidíš, či sú priehľadné alebo nepriehľadné)

Príklad "Custom multi-layer map source" - neexistujúce dlaždice sú ignorované a nahradené priehľadnou farbou je v prílohe (príponu prepíš na .xml).
11.03.2012 - 15:00:12
00
super, diky za odpovedi. Tak jsem vyzkousel tu volbu <!-- transparent color for error tile -->, ale uz se mi teda nestahuje ctvercek s cerveným křížem, ale jen bíla plocha, takže mapa není videt:-(
P.
11.03.2012 - 19:39:40
00
Však prilož ten tvoj XML zdroj.
11.03.2012 - 20:43:22
00
Podarilo sa mi urobiť mapy pre locus v programe mobac podľa návodu od laco. Vďaka za návod. Len som sklamaný veľkosťou máp. Predtým som používal .ogf2 mapy na symbiane. Tie mapy pre locus sú cca 5x väčšie ako .ogf2. Pri vytváraní máp .ogf2 sa dala nastavť kompresia jpg, gif, png, atd čím sa dala dosiahnuť prijateľná veľkosť mapy za cenu istého zhoršenia kvality obrázku mapy. Ak by som chcel mať viacero máp v locuse, to už na sd kartu asi nič iné nezmestím. Nechce sa mi pred každou cestou vytvárať mapy pre konkrétnu destináciu kde idem. Či v mobace nastavím png 8bit, 4 bit alebo jpg, vždy je výsledok rovnako veľký. Dokonca keď vyberiem ten jpg vyskočí mi akási hláška, že nie je podporovaný v openjdk. Nie je možné tie mapy pre locus nejako zmenšiť? Dík.
12.03.2012 - 09:19:40
00
keyboard_arrow_up