Prvýkrát o niečom takom počujem. Robí ti to zo všetkými mapami, resp. skúšal si si z danej oblasti vyrobiť novú mapu a vyskúšal si to? Ak nie vyskúšaj. Prípadne odinštalovať Orux, všetko vymazať (po zazálohovaní) a znovu cez market nainštalovať. Laboruj vždy len s jednou offline mapou.
23.11.2011 - 13:58:14
00
O.K. Diky za tip. Takhle mi blbne v podstate jen u jedne velke mapy, konkretne jsme si delal turistickou mapou CR se vsemi vrstvami. Pak jsem si udelal jen mapu jednoho pohori a u ni to neblbne. Ale to jsem pouzil jinou mapu z nabidky MOBACu. V podstate to blbe zatim jen co mam vyzkousene u nasledujici mapy: .Czechoslovakia Topo. Zkusim vse odinstalovat a nahrat znova;-)
23.11.2011 - 14:26:58
00
Ak je celá ČR v jednom súbore, musí to byť veľmi, veľmi veľké a Orux to nezvláda. Ja mám Slovensko rozdelené na tri dosť prekrývajúce sa časti a funguje to spoľahlivo. ČR by som si rozdelil asi na 5 častí.

... Ale to jsem pouzil jinou mapu z nabidky MOBACu.

Použitý mapový zdroj s tým nesúvisí. Problém bude pravdepodobne v tej "veľmi veľkej veľkosti".
24.11.2011 - 08:05:39
00
Jasny, ted jsem se do stal k dalsimu testovani, tak dam vedet jak to dopadlo. A samozrejme vyzkousim si CR take rozdelit na nekolik casti.
24.11.2011 - 08:16:39
00
Tak to vypada ze byl problem opravdu v moc velke mape. Zkusil jsem ted udelat vyrez casti CR a zoom funguje bez problemu;-) Ale i presto jeste jeden dotaz. Pokud si priblizuju mapu az k maximalnimu zoomu a pritom se nachazim na okraji teto mapy, tak se mi hned nacte dalsi mapa. Napr. jsem na okraji mapy Ceske stredohori a pri max. zoomu se mi automaticky nacte dalsi mapa, v tomto pripade mapa Ceske republiky, kterou mam spolu v mapou Ceskeho stredohodi nahranou na SD karte telefonu. Jde udelat abych i pres maximalni zoom vzdy zustal na te puvodni mape a nenacitala se mi hned jina?
24.11.2011 - 09:13:55
00
Tak to vypada ze byl problem opravdu v moc velke mape. Zkusil jsem ted udelat vyrez casti CR a zoom funguje bez problemu;-) Ale i presto jeste jeden dotaz. Pokud si priblizuju mapu az k maximalnimu zoomu a pritom se nachazim na okraji teto mapy, tak se mi hned nacte dalsi mapa. Napr. jsem na okraji mapy Ceske stredohori a pri max. zoomu se mi automaticky nacte dalsi mapa, v tomto pripade mapa Ceske republiky, kterou mam spolu v mapou Ceskeho stredohodi nahranou na SD karte telefonu. Jde udelat abych i pres maximalni zoom vzdy zustal na te puvodni mape a nenacitala se mi hned jina?

Beru zpet. Pomohlo nastaveni Oruxu;-)
24.11.2011 - 09:35:55
00
Ahojte! Nema niekto spracovanu pre Orux mapu ostrova Brac- co najpodrobnejsie. Resp. zdroj kde sa da stiahnut. Vdaka
ps: LACO vdaka za pomoc, vsetko funguje ako ma- aj v Peklisku.
01.12.2011 - 22:28:36
00
Ahojte! Mozete mi poradit- prestalisa mi v MOBACU zobrazovat mapy " same kriziky". Vdaka
07.12.2011 - 22:36:17
00
Mne všetko funguje.

Verzia? Názov nezobrazujúcich sa mapových zdrojov? Nad akým územím si nastavený? Prvý príspevok tejto témy si čítal?
07.12.2011 - 22:51:31
00
Ospravedlnujem sa: Mobac 1,9 beta 6, mapy napr. Slovakia Topo+TZT, Slovakia LC+ TZT+ Relief- proste slovensko ostatne som neskusal. Vypisuje: pozadovany obrazok sa nenasiel a potom nabehnu xxx.
07.12.2011 - 23:28:08
00
Aha, tak si nainštaluj poslednú verziu aj s novými mapovými zdrojmi tak, ako je to popísané v úvode prvého príspevku tejto témy. A opäť to bude fungovať.
08.12.2011 - 08:09:22
00
Tak,ze ked tomu spravne rozumiem- moju verziu odinstalovat a z domovskej str. Mobacu stiahnut novu+ stiahnut mapove zdroje. Fuh to bude asi znova matura. Necham si to na vecer. Vdaka laco.
08.12.2011 - 09:38:37
00
Nerozumieš tomu správne. Lacop hovoril o verzii ktorá je na prvej stránke tejto témy nie o verzii z domovskej stránky.
08.12.2011 - 12:42:50
00
Tak niekde robim chybu, ale neviem kde. Snazil som sa ist podla postupu- najprv som stiahol tu verziu 1.9.3 a potom dalej pokracoval. Ale, ked chcem spustit mobac nabehne logo a potom vypisuje: Error: custom map loading failed.( rozne mapy- ceske aj slovenske).
08.12.2011 - 23:40:22
00
Tak niekde robim chybu, ale neviem kde. Snazil som sa ist podla postupu- najprv som stiahol tu verziu 1.9.3 a potom dalej pokracoval.

Z toho, čo si napísal, tiež neviem, kde robíš chybu. Možno by vedel nejaký "mentalista".

Ale vážne. Keď si to robil PRESNE podľa toho osemriadkového postupu a pri spúšťaní MOBACu máš AKTÍVNE PRIPOJENIE NA INTERNET, tak ti to musí fungovať.

- Najprv je potrebné si stiahnuť Mobile Atlas Creator (MOBAC)z jeho domovskej stránky (stiahnutý archív rozbaliť do nejakého novovytvoreného priečinku). Domovská stránka MOBACu: http://mobac.sourceforge.net/

- ADDON s mapovými zdrojmi pre MOBAC si stiahnete tu: http://www.4shared.com/file/CxE_gnpf/MOBAC_Addon_MapSources.html

Ako na to: Rozbaliť celý obsah RAR archívu ADDONU do adresára Mobile Atlas Creatora (MOBAC) - zlúčiť priečinky a staré súbory prepísať novými. To znamená prepísať súbor "Mobile Atlas Creator.exe", nakopírovať súbor "rhino1_7R3.jar" do hlavného adresára (priečinku) Mobile Atlas Creatora a mapové zdroje pridať do priečinka "mapsources".


Skús od začiatku ešte raz.
09.12.2011 - 07:49:20
00
keyboard_arrow_up