sak a napisal som niekde ze nejazdim tak ako je napisane na tabuli?? (ano uz som ju par krat cital )

jazdim podla svojich schopnosti....viem co si mozem dovolit.....a 40 je teda naozaj este len pohodova rychlost....

a nikde som nepisal ze v neprehladnych usekoch to valim 40.....

napisal som ze je tam dost usekov kde sa da ist nad 40... a to je pravda... :)
19.11.2013 - 20:28:35
01
neviem ci len ja mam ten pocit, ale tuto mlady pan ma v poslednej dobe na fore velmi silne reci a casto aj agresivne sa mi zda, a aj najmudrejsie
19.11.2013 - 20:53:03
02
Darmo, keď ho ešte puberta plieska :D
19.11.2013 - 20:56:03
00
A ja som počul že môj S.E.K.T.A. kolega by ho rád chytil po krk :-)
19.11.2013 - 20:56:53
00
Laco Findl dakujem za objasnenie. Bolo to nutne, aby sa niekto kompetentny vyjadril. Z mojho pohladu je to ok. Ovsem z pohladu bajkera poviem asi toto:
Pán Kutka /kedze poznam aj jeho nazory z casu budovania/ je co sa tyka MTB na tom horsie ako stara babka zo Solosnice. Tie totiz tam v pohode jazdia po horsich lesnych vymoloch ako je cela Cerova draha. Ak chce, nech si vyasfaltuje celu Cerovku, mne je to jedno. Co som si na tom odmakal mi prinieslo radost vtedy a co uz s tym spravite, je problem vas a ML /dalsie aktivity v prospech Kutku uz vyvijat nemienim/. Kludne to tam cele vysekajte a omostikujte vsade /btw tam, kde ten mostik naozaj treba opravit , nikto nic nespravil/. Ale chcem upozornit na 3 veci, ktore /ak sam Kutka necita toto forum/ mozes preposlat:

1) na Cerovke su zle useky , ktore su omnoho nebezpecnejsie a mali byt davno riesenie .. blatovy usek pri asfaltke napr. je jeden z nich. Najazd z asfaltky je dalsi problem. Lenze na to treba aspon zakladne skusenosti a schopnosti vnimat teren a skutocnu nebezpecnost.
2) tie jamy sluzili ako retarder pred zjazdom na mostik. Az sa nejaky bajker napichne na mostik, bude to vasa zodpovednost. Jamy sme uz vtedy upravovali a rovnako sa to dialo aj inde a nebol s tym problem.
3) drevo chatra a hnije , pracuje a vlhne od mokra. Az pridu prve mraziky, bude vam to pekne smykat /sa neda porovnat s tym, ako drzi pneumatika na hline/. Myslim, ze vam par ludi podakuje. A az sa prelomi zopar latiek, tak to bude teprv sranda.

edit: pady, narazene svaly a kosti, odreniny, tecuca krv a rozne ine veci su integralnou sucastou MTB. Ak sa toho niekto boji, nech jazdi prislusne pomaly, s integralou a chranicmi. Nikto mu nepovie na to nic. Ale je rozdiel narazit v rychlosti 10-15km/h a rozdiel narazit v 40-50km/h. Tym prvym sa clovek chvali, v tom druhom pripade ide o zivot. Myslim, ze nejeden clovek clovek z fora by o tom vedel rozpravat...
19.11.2013 - 21:10:48
05
lto:
mas pravdu, sam vies, ze mostiky nie su moj vymysel...
Ak Kutka nam ich ponukol, tak s tym umyslom pomoct bikerom, kedze je sam biker... Co sa tyka vyberu miesta, tak si ho vybral sam, kedze ho vyhodnotil, nie technicky nebezpecny, ale z hladiska zosuvania a prehlbovania jamy v tomto useku... Ja to neviem posudit ci to bolo tak... Ani neobhajujem teraz Kutku...
Sam vies, ze si vazim Tvoju robotu na Cerovke, odmakal si tam urcite najviac... Ale uznaj sam, ze Kutka nam 4 roky nezasahoval do tvorby a udrzby Cerovky, ale skor pomohol, ked sa dalo, napriklad padnute stromy a pod...
Mas pravdu i v tom, ze su aj horsie veci na traili, ktore sa neriesia, co i mna hneva...
Napriklad tie blatove jamy pred asfaltkou na Kacin... Preco sa to nerobi...? realita je taka, ze nie je s kym...:( Kazdy chce len jazdit a brigady poslednu dobu nie su in...:( Napriklad taky Mar-tin uz nechodi sem ani na forum... ja zas nemam tolko casu, sam vies, kolko veci sa riesi naraz...
Ak sa bude riesit brigada, rad pridem... ale ja toto uz nestiham organizovat...
A tie pady,zas mas pravdu... jedna z moznosti je, po dohode s Kutkom premiestnit tie mostiky tam, kam ich potrebujeme, len zas asi nebude s kym to realizovat... Toto mozem s Kutkom prerokovat, ak bude zaujem o premiestnenie mostikov....
A vdaka lto za priamu rec.... takto by sa mali riesit problemy....
19.11.2013 - 21:36:33
00
....A vdaka lto za priamu rec.... takto by sa mali riesit problemy....

este dve strany dozadu , ked som to pisala, som bola kritik vyborneho napadu mestskych lesov
waw, ako rychlo sa to meni :x
19.11.2013 - 22:01:50
02
silva:
Tvoj prispevok bol trosku o inom... ale ak sa daju prec tie mostiky, neznamena to, po prve: ze hned, a po druhe: konkretne zhupy sa budu musiet poriesit, aby nedochadzalo k zosuvu, aby to miesto bolo bezpecne... Za ten trail aj niekto zodpoveda, inak by uz davno nebol...
19.11.2013 - 22:09:04
00
a v com bol o inom? moj prispevok bol o tom, ze su aj ine horsie miesta na traily, ktore by potrebovali riesit viac
ked mestske lesy robia mostik, tak mozu riesit aj nejake spevnenie tych jam napriklad makadam, alebo presunut mostiky tam kde je blatovy usek od asfaltky smerom k Veronike, pripadne opravit existujuci mostik v prvej casti od Veroniky, ktori sme minuly rok dratovali, lebo bol vkuse strbavy
tak ja neviem s kym si to koordinuju co robit a co nie, asi sami so sebou
necakam, ze to spravia hned, to asi nikto, len by blo fajn, keby pan Kutka skusil komunikovat nez sa rozhodne sam s niekym, kto nas zastupuje, a to si asi Ty , ci sa zasa mylim?
19.11.2013 - 22:19:43
00
hej, koordinuje niektore veci so mnou a nieco i s BSP.... tu mi povedal, ze je to kvoli bezpecnosti bikerov, a zosunu tych jam, nemal som dovod mu neverit, vsak je lesnik... nieco by mal vediet...
19.11.2013 - 22:24:44
00
moja prva myslienka ked si mi pisal o tych mostikoch bola, ze opravia ten jeden co som spominala a druhy spravia nad tym blatom pred asfaltkou na Kacin
no nic, neuvazujem ako lesnik ale ako biker ;)
19.11.2013 - 22:30:47
01
pravda, tie mostiky budu coskoro urcite smyklave, mozno by bolo dobre dat tam nejake stare koberce, nieco ako toto:
http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/bikeri-v-akci/detail-44899.html

(berte to ako vtip, ale fakt je ten ze to smyklave istotne bude)
19.11.2013 - 23:05:51
00
Jedna malá poznámka:
Na mostíky sa tu každý druhý naváža už asi štyri strany.
Na to, že mestské lesy zareagovali na zahlásenie padnutého stromu na druhý deň, prešlo skoro bez povšimnutia.
To len pre objektivitu.
19.11.2013 - 23:11:24
00
doteraz bola CD jednoduchá, pár mostíkov a začne konečne sranda :D

milsu - ML to tu nečítajú :) je super že to odstránili tak rýchlo, veď ono drevo sú peniaze :P len odstránenie stromu je pre trail plus, kadejaké pochybné úpravy skor na škodu,,
19.11.2013 - 23:13:51
00
Miro, občas aj čítajú :-)
Vadí mi, nezmyselné a neopodstatnené nadávanie na mestské lesy. Málokto z nadávajúcich prišiel s nimi reálne do kontaktu.
Ja mám skúsenosť, s Kutkom sa dá rozumne dohodnúť a vychádza bikerom v ústreti.
(možno aj tie nešťastné mostíky by sa dali poriešiť)
19.11.2013 - 23:24:46
00
keyboard_arrow_up