Vcera som skusil navigaciu cez KIOX.
Cez Locus som si vytukal trasu, ulozil a exportol ako GPX.
Nasledne som otvoril EbikeConnect, v karte MAPA som cez tlacitko sipky importol GPX. Vsetko len cez mobil.
Zapol som ebike/KIOX a v mobile som dal SPUSTIT TRASU V ZARIADENI KIOX.
Cely vyjazd som mal zapnuty mobil a sparovany s Kioxom.
Schvalne som trasu nenaplanoval rovno od domu, aby som videl, ako sa to bude spravat. Kiox mi ponukol "navigovat k vzdialenemu bodu", to som potvrdil a dostal sa na start mojho GPX. Tam mi uz ale neponukol pokracovat v naplanovanej trase, tak som ju znovu spustil rucne.
Vsetko funguje ako ma, vedel som sa orientovat aj napriek "slepej mape" kde nieje podklad, len modra trasa a sipka.
Jedine, co mi vadilo je to, ze Kiox si pri opusteni trasy hned dorata novu cast trasy. Bez varovania, ze som povodnu trasu opustil. Ani novy usek neoznaci napr cervenou. Ako klasicka autonavigacia....
Preratanie je sice super, ale moze to byt problem v pripade dakeho preteku podla predom stanovenej trasy, kedze bez upozornenia a s okamzitym preratanim trasy si clovek ani nevsimne, ze opustil naplanovane GPX
Planovanie trasy robim cez PC. Subor gpx importujem do ebikeconnectu v sekcii planovanie trasy. Tu je dolezite spravne nastavenie, ako sa ma navigacia v kioxe spravat. V mobile pri vyjazde otvorim v aplikacii ulozene trasy, kde vyberiem naplanovanu trasu. Pokial chcem aby ma Kiox navigoval len podla mnou naplanovanej trase, tak neaktivujem nastavenie. V takom pripade sa nemoze stat co pises. Pokial zides z trasy, tak rychle zistis, ze tvoja poloha je mimo.
Priklad >