super, príspevok :clap: , veľmi pekne ďakujem, už sa neviem dočkať ako budem pokračovať v testovaní . Ešte otázka, neexistuje nejaká navigácia, kde by si podľa možností vedel nastaviť, aby navigácia preferovala cesty s najmenšou, cestnou premávkou, t.j. neťahala ťa po hlavných, cestných ťahoch, t.j. radšej dlhšie, ale po bočných a nespevnených cestách, t.j. bezpečnejšie?
09.01.2023 - 08:46:13
00
Ale on ta predsa upozorni, (tusim chvilu blika) ze opustas planovanu trasu a naplanuje ti novu ku konecnemu bodu . Mne sa paci aj takato navigacia , pri ceste lesom , pripadne neprehladnym neznamym terenom vidis aka zakruta ta caka a vies prisposobit rychlost.
09.01.2023 - 10:05:42
00
Ale on ta predsa upozorni, (tusim chvilu blika) ze opustas planovanu trasu a naplanuje ti novu ku konecnemu bodu , pokial je takato cesta v ich mape. Ak nie mas smolu a koncis s navigaciou. Mne sa paci aj takato navigacia , pri ceste lesom , pripadne neprehladnym neznamym terenom vidis aka zakruta ta caka a vies prisposobit rychlost. mozno tento typ navigacie je aj prehladnejsi, ako keby tam bola cela mapa.
09.01.2023 - 10:09:44
00
Ja som zatial pouzival navigaciu v aplikacii Flow, kde som s mapou pocas jazdy nemohol nic robit, ani si ju zmensovat, ani zvacsovat, pripadne nijak posuvat, takze som videl len kde som, ale co je za vyrezom mapy nie, co mi pri jazde dost vadilo
09.01.2023 - 10:20:18
00
jozefnec00 napísal:
Ale on ta predsa upozorni, (tusim chvilu blika) ze opustas planovanu trasu a naplanuje ti novu ku konecnemu bodu


Mne to vcera neblikalo, neupozornilo.
Kiox pre Bosch Performance Line CX
Najnovsi fw

A trasu nepreplanuje ku konecnemu bodu, ale k najblizsej krizovatke povodnej trasy.

Prosim, daj link na video, kde ukazuje, ze to blika/upozornuje. Diiiik
09.01.2023 - 11:42:06
00
Video neviem kde take je, len z osobnej skusenosti, par krat blikne strati sa a a bud sa chyti nova trasa , pokial je v mape bosch, ak nie je , zostane obrazovka tmava , ale uz je to viac ako pol roka , mozno si aj zle pamatam,
09.01.2023 - 12:15:13
00
Takuto navigaciu som hned zavrhol =)
V KIOXe som tu obrazovku hned vypol nech mi tam nezavadzia
Fakt sa v tom viete orientovat bez podkladu?

Ja pouzivam na navigaciu mapy.cz.
Mozem ti povedat aj s tymto sa mi parkrat podarilo "zabludit" =)
Prides na razcestie mas tam v reale 3 cesticky v rozmedzi 20-30° ale v mapy.cz ukazuje len 2.
Tak ktora je ta spravna =)
Nastastie vzdy po par metroch zistim, ze idem zle, pretoze podklad a viem si to pripadne oddialit.
Ale na KIOXE si to asi nemas ako overit.
---

Mam v mobile zapnuty ebikeconnect, kt bezi na pozadi a zaznamenava trasu + data a ked potrebujem tak si zapnem navigaciu v aplikacii mapy.cz
Mam na to takyto drziak z ciny za 14 €

Prílohy:

kryt.jpg
kryt.jpg 14.66 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2023 - 16:59:22
01
ZLATAKsvk napísal:
Vcera som skusil navigaciu cez KIOX.
Cez Locus som si vytukal trasu, ulozil a exportol ako GPX.
Nasledne som otvoril EbikeConnect, v karte MAPA som cez tlacitko sipky importol GPX. Vsetko len cez mobil.
Zapol som ebike/KIOX a v mobile som dal SPUSTIT TRASU V ZARIADENI KIOX.
Cely vyjazd som mal zapnuty mobil a sparovany s Kioxom.

Schvalne som trasu nenaplanoval rovno od domu, aby som videl, ako sa to bude spravat. Kiox mi ponukol "navigovat k vzdialenemu bodu", to som potvrdil a dostal sa na start mojho GPX. Tam mi uz ale neponukol pokracovat v naplanovanej trase, tak som ju znovu spustil rucne.

Vsetko funguje ako ma, vedel som sa orientovat aj napriek "slepej mape" kde nieje podklad, len modra trasa a sipka.

Jedine, co mi vadilo je to, ze Kiox si pri opusteni trasy hned dorata novu cast trasy. Bez varovania, ze som povodnu trasu opustil. Ani novy usek neoznaci napr cervenou. Ako klasicka autonavigacia....
Preratanie je sice super, ale moze to byt problem v pripade dakeho preteku podla predom stanovenej trasy, kedze bez upozornenia a s okamzitym preratanim trasy si clovek ani nevsimne, ze opustil naplanovane GPX


Planovanie trasy robim cez PC. Subor gpx importujem do ebikeconnectu v sekcii planovanie trasy. Tu je dolezite spravne nastavenie, ako sa ma navigacia v kioxe spravat. V mobile pri vyjazde otvorim v aplikacii ulozene trasy, kde vyberiem naplanovanu trasu. Pokial chcem aby ma Kiox navigoval len podla mnou naplanovanej trase, tak neaktivujem nastavenie. V takom pripade sa nemoze stat co pises. Pokial zides z trasy, tak rychle zistis, ze tvoja poloha je mimo.

Priklad >

Prílohy:

nastavenietrasy.jpg
nastavenietrasy.jpg 68.76 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2023 - 17:44:18
00
Navigácia cez Kiox je o ničom Ked funkčnu navi.Tak jedine Nion display alebo Ten uchyt na mobil čo ponúka Bosch ku kioksu
10.01.2023 - 15:21:45
00
Chcem sa opýtat ci neviete preco mi nechce Kiox 300 ukazovat nadmorsku výsku, mam riadne sparovane s MT Flow, pre flow povolenie "neobmedzené" pre bateriu, povolenie polohy "vždy" a používať presnu polohu. namiesto nadmorskej výšky mam znak - , V apke v statistike jazdy mam tiez Ascent 0 m, descent 0 m.
Viete poradit ako to meranie nadmorskej výšky rozbehat.
Pametam si ze ked som kupil vo februari tak ju ukazovalo, bola vsak aktualizacia FW a nevsimol som si ako bolo potom len teraz ked som bol na ture tak som si vsimol ze ju nemerá.
V MT som skusil ap. pre GPS a tam ju ukazuje.
22.03.2023 - 20:57:45
00
Nadmorská výška vs nástupné alebo naklesane metre v app su blud pomiešane Sťažovať sa môžeš jedine na bosch de. Tolko k tomuto problemu
23.03.2023 - 01:20:14
00
Vo štvrtok 20.4.23 mi došla nová aktualizacia FW "Bosch 4" na Cube Stereo 160 (asi vyriešili neduh sledovania polohy lebo už mi stale nadm. výška nabiehala). V sobotu som bol na 50 km výjazde s prudkými prevýšeniami a všimol som si nezvyčajné správanie podpory v jednotlivých režimoch. 95% používam režim EKO ten sa nezmenil ale v prudšom kopci si zapnem Tour+ a tu som zistil ze ak si pred jeho zapnutím neodradim na ľahši prevod (necham male kolečko) tak mi namiesto pomoci ešte priťaží to iste aj pri dalšich dvoch režimoch eMTB a Turbo. Jednoducho zabrali až ked som dal večšie kolečko - ľahší prevod potom bola pripomoc OK(ako keby pripomoc zaležala na otačkach a nie sile ktoru som daval). Pozeral som priebeh kriviek pripomoci pre tento motor čo tu boli zverejnene a takto by to nemalo fungovať. Taktiež som si všimol že v plynulom kopci na režim Tour+ je pomoc nejaka trhana aj pri rovnomernom šlapani nižších otáčkach najprv ju moc necitit potom prudko prida a zase ubere dost to je nerovnomerne a potom si v hraničnom režime pripomoci pripadam ako "opitý" - pridam uberem ....
Všimol si to niekto?
24.04.2023 - 16:30:25
01
Ano je to tak Ja som to vyriešil Najnovším Updatom ale režimy som si dal nastavit na Úplne pôvodne a to Eco,Tour,Šport, Turbo Nepotrebujem žiadne automat režimy To je pre ženy čo sa vozia na ebiku po Hrádzi aby im to setrilo energiu ,lebo by šli zbytočne furt na Turbe po rovinke
24.04.2023 - 16:46:28
02
Práve som sa chcel opýtať na klasiku tour a sport. V minulosti bolo možné nastaviť zmenu len u jedného režimu alebo Tour + alebo eMTB. Dnes je možné na klasickom motori Gen.4 nastaviť súčasne tour+ s eMTB či je to možné len na Bosch Smart ?
24.04.2023 - 16:53:13
00
To teda neviem Šúčasne asi nie bolo by to zbytočné. Ale vieš ísť na režimy bez Tour+ aj bez Emtb Čo je pre normalneho bikera top Automat je pre ženu. Bez Urážky samozrejme!!!
24.04.2023 - 17:06:13
00
keyboard_arrow_up