jj, ved práve papierovo by mal byť vyšší výkon, čo sa týka kadencie aj ja aj manželka nejazdíme na nizkej ako mnoho víkendových jazdcov :-) ...včerajšia priemerka 80rpm , ale presne ako píšeš tá charakteristika motora a nástupy sú iné ako pri Shimane, takže treba sa s ním lepšie zoznámiť a určite to bude fajn :-)
03.08.2022 - 08:25:14
00
Tak jsem dohledal i průběh pro Shimano e8000 a má průběhy režimu čistě lineární.
www.emtbforums.com
03.08.2022 - 08:26:28
02
A ještě srovnání pro Brose (konfigurace jak je u Rotwildu, který jezdím)
www-rotwild-com.translate.goog
Tam mám také čistě lineární průběhy. Já mám takové průběhy raději, ale spoustě lidem naopak sedí ten exponenciální průběhu Bosche.

U výkonějších motorů mohou být ty lineární průběhy pro někoho nepříjemné, protože pro vyšší režimu podpory to pak nezvládá dávkovat. Pak třeba u Brose nechané Turbo na maximum (u Brose je možné všechny režimy uživatelsky konfigurovat) znamená, že v terénu v malých rychlostech je to opravdu těžké ovládát, malý záběr do pedálů a hned vyletíš dopředu nebo zahrabeš (je to vidět z toho grafu pěkně, jezdec dá třeba jen 50W, což je úplné nic a hned tam máš 205W od motoru). To bylo i na mě moc a mám Turbo o něco stažené (i tak se na maximální výkon motoru dá dostat poměrně snadno, na ten se dá dostat právě ještě i na sport režim, ale tam už to chce pořádně zabrat -> potřebných 275W jezdce).
Někomu by to mohlo vadit i na nižších režimech. Já hodně jezdím na režim nastavený na 33% (tedy někde mezi defaultním nastavením Tour a Sport) a už tam začíná být znát ta agresivnější pomoc při malém výkonu jezdce. Na defaultní natavení sport (jak je v grafu) je to už dost výrazné.

Tohle u Bosche eMTB a Tour+ režimy nedělají. Což je pro někoho v terénu dobré, že mu to jde lépe dávkovat. Na druhou stranu pak není možnost využít o něco větší dopomoci při malém výkonu jezdce (kde přitom ještě zdaleka nechceš jet na Turbo).
03.08.2022 - 08:35:32
00
A co se týká reálného testu srovnání maximálního výkonu motorů, tady s Shimanem EP8 (které je výkonější než starší Shimano):
https://www.youtube.com/watch?v=M9xnw_vOla8
Bosch byl na tom lépe. Je to tedy loňský test, ale fyzicky se na Bosch motoru nic nezměnilo.

Těhle testů existuje více, výsledky mají mírně rozdílné. Ale v žádném nedopadlo Shimano lépe než Bosch. Rozdíly ale nejsou nijak extra velká pro reálné použití.

Tedy ten rozdíl pocitů jezdce dělají hlavně ty odlišně se chovající režimy.
03.08.2022 - 08:42:53
00
super dik za grafy a detailné vysvetlenie, je to presne tak ako som aj ja písal, že ide zrejme o charakteristiku motora Bosch, ktorá je ako si popísal uplne ina ako u Shimana.
Presne tak na Shimane som musel Turbo ubrat, lebo v urcitých momentoch na stojke skoro nepoužitelný na maxime.
Je to o výkone jazdca, technike .... a je faj si to preštudovať a teraz len jazdit pre radosť :-)

dik pozdravujem.
03.08.2022 - 08:47:14
00
Ja som predtym jazdil E8000 a mne sa zda CX 4 gen (co je vlastne Smart System) silnejsi. E8000 ale ovela viac kopal na Trail a Boost :) V podstate cokolvek sa da na Smart odjazdit na Eco, ale je to nuda. Tour+ je pre mna osobne nepouzitelne. Jazdim teda Eco + eMTB v kopcoch - spravna volba aspon za mna.
03.08.2022 - 13:54:04
01
cawo,

jj prve dojmy rozpacite, ale presne som to manzelke aj ja povedal ... jazdi +eMTB zda sa mi najlepsie :-)
nieco na nom pobeham aj ja ..
ono ked jazdiš 2-3 roky na tom istom zvyknes si, vies co cakat ako sa motor zachova ... musi jazdit.. jazdit ...

tak dam potom feedback ci sa to pocitovo zmenilo :-)
03.08.2022 - 14:24:26
01
Jednoznacne je novy Bosch slabsi ako predchadzajuci CX.
To co som jazdil tour, teraz jazdim eMTB, pri rovnakej spotrebe.
Eco mod straca zmysel.
Pri vsetkych rezimoch treba silnejsie dupat na adekvatnu odozvu motora.
Ja to nepouzivam ako motorku, preto si nestazujem.
03.08.2022 - 18:36:21
01
Mlok Pravdepodobne máš nastavenú krivku MagicTour a nie Tour, alebo eMTB namiesto Sport. Pri preradení na tieto stupne pri malej prítlačnej sile na pedali je prírastok na výkone malý, menší. Pozri rozdieli prírastkov na grafe. Zájdi do servisu a daj si nastaviť klasiku u kriviek 2 a 3 , t.j. tour a sport. Nie všetky servisy vedia o čo ide, upozorňujem. Ja som s tým musel zájsť k Schwabikovi do SNV a na Ebajk do Zvolena.
03.08.2022 - 19:32:09
00
Já tedy Tour+ (MagicTour se to jmenovalo kdysi dávno) a eMTB nastaveno nemám, protože mám Brose (jak jsem psal) :-)

Ale jinak máš pravdu, Tour a Sport jsou ty původní lineární průběhy (srovnání vidět hezky v tom grafu, co jsem vkládal) a mělo by je jít nechat pořád nastavit (standardně se teď dává při prodeji vždy eMTB a asi už i častěji Tour+ místo původního Tour). A pokud mu ty exponenciální režimy nesedí, tak je to cesta.
03.08.2022 - 19:37:02
00
FeroR Nešír paniku. Daj si to prestaviť. eMTB na Sport či MagicTour na Tour. Variantne režimy MagicTour a eMTB je pre športovcov, ktorí sa vedia bez preradenia dostať na max. výkony, odozvy, od motora. Mám dojem, že nemôžu byť nastavená konfigurácia súčasne MagicT a eMTB. Alebo máš jedno alebo druhé.
03.08.2022 - 19:37:54
00
Mělo by jít oboje. Tedy je možnost mít ECO/Tour+/eMTB/Turbo. V zahraničních diskuzí se často řešilo, že když se objevil nově Tour+ (MagicTour), tak kdo měl předtím ECO/Tour/eMTB/Turbo, tak si nechával vyměnit původní Tour za Tour+ (s ponecháním eMTB).

A jinak v grafu je hezky vidět, že starý lineární Tour režim je v první části průběhu téměř totožný s eMTB. Tedy pokud jezdec nejde do vyšších výkonů a měl předtím lineární Tour a aktuálně má místo toho Tour+, tak pro podobné chování musí přepínat na eMTB.
03.08.2022 - 19:40:19
01
ano ja mam profily:
ECO/Tour+/eMTB/Turbo a na vystupnom protokole s diag. : Sport aj MTB neaktivne… takze na garancke skusim poprosit aby mi tam zmenili eMTB na Sport 🤗🤗

“dees”. dik za nasmerovanie
03.08.2022 - 20:19:28
01
Ja som nevedel, že sa to dá zmeniť. eMTB mi vyhovuje, podľa mňa aj bude menej zrat baterku ako Sport keďže Sport je linear. A na eMTB vieš odkruzit v podstate celú trasu. Ale Maco_PP daj potom vediet, ak to prehodis, ako sa Ti to javí. Následne možno pouvažujem, aj keď ako píšem s eMTB som spokojný.
03.08.2022 - 20:44:14
01
oki 👍👍
03.08.2022 - 20:45:16
01
keyboard_arrow_up