Info pre všetkých, ktorí by chceli na SVK kúpiť EP8: Zo Shimana nepredajú ep8 motor na žiaden bik, na ktorom predtým ešte ep8 nebol.
Prakticky všetky skladové zásoby tak sú rezervované na vybavenie reklamácií.
14.12.2022 - 07:27:24
00
To hovori kto, Paul Lange Oslany ?
Esteze sa daju motori kupit v zahranici. Mne dosiel novy motor za 4 dni.

Stale tvrdim, ze problem nie je v Shimane, ale v lahostajnom pristupe predajcov k zakaznikom na Slovensku.
14.12.2022 - 11:08:54
00
Ahojte chlapi,

keď to človek tu číta tie problémy s motormi Shimano, až mu mráz po chrbte behá čo ho čaká. Máme doma 3 motory, E7000, E8000 aj EP8 najazdené, 2500, 3800, 1900. Posledné dva dostávajú riadne zabrať aj pri zjazdoch, zatiaľ bez poruchy, uvidíme dokedy. V záruke je už iba EP8. Držte sa. PS motor si niekedy nevyberieš, musíš brať to čo je.
15.12.2022 - 15:58:31
00
Ako som uz pisal, problemy nie su ani tak s motormi, ako s pristupom vyrobcov, predajcov ebajkov a hlavneho distributora Shimano na Slovensku, Paul Lange Oslany.
Ked nepochodis na Slovensku obrat sa na zahranicie.
15.12.2022 - 16:15:41
00
Nerozumiem, prečo stále spomínaš predajcov... Ako môže predajca ovplyvniť situáciu, keď mu dodávateľ nie je ochotný poskytnúť motory (a nielen motory) ? O tom, že predajca nemá právo rozhodovať o oprávnenosti reklamácie (obzvlášť nie v prvom roku) bez stanoviska výrobcu/dodávateľa nemusím dúfam ani písať...
15.12.2022 - 16:49:36
02
.....Mixi
Ako dostane motor zabrať pri zjazde ?....tomu nerozumiem
15.12.2022 - 16:59:07
00
Ked ti tvoj dodavatel nie je ochotny poskytnut motory /a nielen motory/, tak s nim neobchoduj a nepredavaj jeho tovar. Zakaznika nezaujimaju vztahy "koncovovy predajca - distributor".
Zakaznik kupuje tovar od koncoveho predajcu a ten je zodpovedny aj za reklamacie.
Vsak menuj konkretne tych nezodpovednych dodavatelov.
15.12.2022 - 17:01:39
00
Po tych vsetkych problemoch budem musiet kupovat motor v zahranici. Mozno v takom nemecku je aj vyssia kvalita motorov na trhu ako u nas. Ked vidim tie problemy ( bol na reklamacii bike- 500km- 3 motory), tak si myslim ze na svk davaju druhu a tretiu triedu kvality. V zahranici reklamaciu neriesia, motor skapal mas narok na novy. Ale sme na slovensku bohuzial.
15.12.2022 - 18:39:29
00
A ako teda znelo vyjadrenie k zamietnutiu reklamácie?
15.12.2022 - 19:01:58
00
simecek napísal:
Ked ti tvoj dodavatel nie je ochotny poskytnut motory /a nielen motory/, tak s nim neobchoduj a nepredavaj jeho tovar. Zakaznika nezaujimaju vztahy "koncovovy predajca - distributor".
Zakaznik kupuje tovar od koncoveho predajcu a ten je zodpovedny aj za reklamacie.
Vsak menuj konkretne tych nezodpovednych dodavatelov.


No, veď to sa aj udialo... Shimano motorizáciu už nedržím... A ja s reklamáciami nijaké problémy nemávam...
15.12.2022 - 19:04:53
00
Ivankevi napísal:
Po tych vsetkych problemoch budem musiet kupovat motor v zahranici. Mozno v takom nemecku je aj vyssia kvalita motorov na trhu ako u nas. Ked vidim tie problemy ( bol na reklamacii bike- 500km- 3 motory), tak si myslim ze na svk davaju druhu a tretiu triedu kvality. V zahranici reklamaciu neriesia, motor skapal mas narok na novy. Ale sme na slovensku bohuzial.


toto nie je úplne pravda, na zahraničných fórach sa ľudia stažujú na Shimano tiež, rovnaké problémy s reklamáciami ako u nás . takisto si nemyslím, že by boli motory rozdielnej kvality určené pre rozdielne krajiny. u teba myslím ide o E7000, tam bola jedna séria mimoriadne poruchová, u nás Kellys menil tieto motory v záruke za E8000, spomínalo sa to aj tu vo fóre. bohužiaľ máš sk*****ú smolu. ak si s motorom nerobil to, čo ti napísali v reklamačnom protokole, zostáva asi len SOI. ale je to svinstvo a pre človeka starosti navyše. čítal som aj o prípade, keď sa týpek iba prihlásil Unlockerom do motora, aby si pozrel zdravie baterky a neskôr mal s motorom nejaký problém, reklamácia neuznaná. hoci, neviem to teraz narýchlo dohľadať, v záručných podmienkach Shimana je uvedené, že nemôžeš upravovať motor aplikáciou tretej strany, nie že sa ňou ani nemôžeš pripojiť. už keby sme sa striktne chceli držať písmenok.
ak sa rozhodneš pre kúpu motora zo zahraničia, kúp 8000. s nimi bolo ďaleko menej problémov ako so 7000 a všetky káble ti budú pasovať, len ho prehodíš a zapojíš, plug and play. pri EP8 by si riešil aj iné káble, redukcie na ne a iné veci čo uberú z peňaženky.
15.12.2022 - 21:44:00
01
renovaziar napísal:
.....Mixi
Ako dostane motor zabrať pri zjazde ?....tomu nerozumiem

Ahoj, daj si misku plnú skrutiek na riadidlá a najprv choď s ňou hore kopcom a potom dole a porovnaj výsledok.
Ak si niekedy počul o gravitačnom zrýchlení tak budeš vedieť prečo. Hmotnosť jazdca stojaceho pri zjazde na pedáloch sa mení vplyvom zrýchlenia pri dopade pri skokoch. Drž sa.
16.12.2022 - 08:03:55
01
....a ja som sa čudoval,ked som bol minule v Ružomberku že čo sú to za výbuchy na tom Malinom Brde............a to si ty bol tam jazdiť a stále si prekračoval rýchlosť zvuku a to vyvolávalo supersonické tresky..:D..:D
16.12.2022 - 10:42:39
02
Taký dobrý zasa niesom, ja len tak zľahka, ale možno tak Rasťo Baránek by nám to ukázal.
Inak mal už niekto rozobratý ten motor? Dajú sa tam vymeniť ložiská? Predáva sa to vôbec samostatne, alebo tá životnosť je navrhnutá tak, aby to dožilo aj s bicyklom.
16.12.2022 - 12:04:36
00
nech sa páči

thumb_up0thumb_down
16.12.2022 - 18:26:58
02
keyboard_arrow_up