Ahojte. Tak som bol donútený ten nový motor kúpiť s Nemecka. Prišiel behom 1. týždňa. Obnednané na 4my bike.com. Cena ide hore, prednedávnom stál STEPS E 8000 ca 830, ja som kúpil za 899,95e. Už som videl ceny hodne cez 1000 e, míňajú sa zásoby. Mám otázku na tých, čo takto kúpili motor: Obvod kolesa ste si nastavili v apke, alebo by som mal ísť si dať motor nastaviť v servise cez diagnostiku? Ďakujem za radu
13.01.2023 - 14:47:17
00
v E-tube to nenastavíš, iba korekciou do +/- 5% doladíš. diagnostika bude potrebná
13.01.2023 - 15:08:34
00
Ďakujem
13.01.2023 - 15:25:22
00
Ahojte otazka na Vas sound 2 robi mi to tiez take zvuky ako sa toho da zbavit co to sposobuje???11500 ložiská som menil,,motor ide bez problemov len vydava zvuk,,Už mi to robí asi tak mesiacov len sa to z intenzivnuje tak reku ze sa opýtam sú dni napríklad kedy to nerobí vobec
https://www.youtube.com/watch?v=gX47kNOlZRI
15.01.2023 - 08:18:07
00
Dám sem pár riadkov k tomu ako riešiť, resp. neriešiť reklamáciu motora či iných komponentov ebikov. Včera sme mali návštevu zo SOI. Daný podnet nikomu nepomôže k zvráteniu rozhodnutia a zabil pol pracovného dňa 4 ľuďom(mne, dvom celkom milým tetám zo SOI a našej reklamačnej pracovníčke ). Týmto samozrejme nechcem nikoho odrádzať od uplatňovania svojich práv, bolo by fajn ale na základe faktov triezvo vyhodnotiť, či podávanie podnetu v konkrétnom prípade má zmysel.

1. Odporúčam každému, kto niekedy plánuje uplatniť reklamáciu motora či inej časti elektrického pohonu aby s motorom, batériou a ich súčasťami nemanipuloval a riešil v prípade problému daný problém priamo s predajcom/servisom. Home made riešenia či domáce neodborné snahy o servis môžu nenávratne poškodiť komponenty a spôsobiť stratu záruky.

2. Diagnostika tohto času dokáže rozoznať manipuláciu s motorom, softwarom, prídavný čip či iné spôsoby tunningu. Nie som technikom ani vývojárom a teda neviem dať ruku do ohňa za soft diagnostiky ale ak diagnostika zistí manipuláciu, či čip záruka automaticky padá a prípadom sa nikto zaoberať nebude, nikto reklamáciu neuzná.

3. "Čipovaním" motoru okrem straty záruky riskujete aj jeho poškodenie/zničenie.

4. Poskytujte servisu/predajcovi pravdivé a úplné informácie. Len tak vieme za zákazníka aj trocha zabojovať a vystrčiť lakte. Zatĺkať, zatĺkať a zatĺkať určite nepomôže.

Servis či distribútor určite nie je na trhu preto aby sa zákazníka zbavil či vyryžoval na jeho problémoch. Aktuálne je situácia na trhu taká, že s dielmi na ebiky sú problémy a vôbec nie je jednoduché vybavovať aj oprávnené reklamácie skrz nedostatok dielov. Počas tých pár rokov, ktoré predávame ebiky sme riešili desiatky reklamácií na motory, baterky či iné diely na ebikoch a v 95% reklamácia bola uznaná. Tých 5% resp. pár jednotlivých prípadov boli ozaj špeciality a nikdy prípad neskončil na SOI či fóre lebo aj zákazník tak nejak tušil, na akej strane je právo.

Interný rebríček reklamovanosti ale rozhodne nevedie Shimano a jeho motory/batérie. Práve naopak, z hľadiska spoľahlivosti je v pomere k predajnosti na povedal by som delenom druhom mieste. Na prvom je asi tušíte kto. :)
23.02.2023 - 14:28:14
02
Netusime, chceme vediet kto je na prvom mieste.
23.02.2023 - 16:28:37
00
Zacina na B a konci na osch pre tych co netusia.
23.02.2023 - 19:24:40
16
Ahojte nemate niekto skusenost zmeny predneho prevodnik z 34 na 38,,,,,a z 34 na 32,,,,ja som preisiel vsetky verzie a zda sa mi ze pri tych 38 to ide jak raketa aj do kopca,,viete mi poradit alebo to mam len zmiesane ppocity
25.02.2023 - 09:02:21
00
Ja som vymenil z tohto dovodu kazetu sram 12 z 11 az 50 za schimano 10 z 11 az 46 a vsetko k tomu. Pre mna ta 50 ka bola nepouzitelna , pri normalnej kadencii som isiel pomaly a kazda nerovnost ma zhodila z bicykla. Pri zvysenej kadencii mi uz dvihalo predok a za chvilu som bol odrovnany. Za komplet schimano som dal tolko co by ma stala len nova kazeta sram, nebolo o com.
25.02.2023 - 09:18:26
01
Ahojte, vie mi niekto poradiť, ako mám upraviť obvod kolesa na novom motore STEPS 8000, kúpil som ho v Nemecku, nastavený je tam obvod 3000 mm, potrebujem tam mať 2000 mm. tachometer a podpora pri tomto obvode mi pri skutočnej rýchlosti 18km/hod vypína, na tachometri mám 25 km/ hod. Na diagnostike to vraj nejde - bol som si ju dať urobiť a na E Tube som nič nenašiel. Predajca z Nemecka mi odporúča aplikáciu STunlocker, alebo eMax. No len nie som si istý , či neprídem o záruku, keďže Shimano to má nastavené tak blbo. Prikladám odpoveď predajcu v orogináli:
4myBike.de - Onlineshop für Fahrradteile <service@4mybike.de>
24. 2. 2023 12:15 (pred 22 hodinami)
komu: mne

Hi, dies ist nicht immer möglich.

Nutzen sie dann die Apps STunlocker or eMax.

Bitte kein Software-Update vor der Änderung des Radumfanges aufspielen. Bei den neuen Softwareständen ist das dann nicht mehr möglich.

VG

Am 24.02.2023 um 12:13 schrieb 4myBike.de - Onlineshop für Fahrradteile:
25.02.2023 - 11:12:05
00
Ja som to nastavoval na novom motore pomocou STunlocker, mam kolesa 27,5 takze ta povodna hodnota 3000 bola naozaj vela. Chce to kupit novy STunlocker, lebo kazdy funguje len na jednom motore.
25.02.2023 - 20:37:49
01
Dával som predajcovi otázku, či prídem o záruku, ak upravím obvod kolesa pomocou STunlocker. Odpoveď - nie, pretože nemajú inú možnosť.
To len na Slovensku je problém.
Originál odpovede:
Hallo, Nein, da sie keine andere Möglichkeit haben.
Schadensfälle für unsachgemäßen Gebrauch und Ähnliches sind davon natürlich ausgenommen.
27.02.2023 - 13:44:45
02
dobré vedieť :y: prelúskal som celý manuál k PC verzii E-Tube Project Professional a o zmene obvodu ani zmienka
27.02.2023 - 13:52:48
01
Majú v tom chaos v Shimane zdá sa.
27.02.2023 - 15:48:03
00
Nemajú... Cez užívateľské rozhranie v E-Tube to jednoducho nejde, šlus... STUnlocker je appka tretej strany, s tým Shimano ako také nič nemá...
27.02.2023 - 15:51:54
00
keyboard_arrow_up