Hodnotu 43000€ dostal z mimosudneho vyrovnania priamo od vinnika nehody.

Ak platil priamo vinnik, potom mi nejak unika zmysel PZP. Vsak aj priamo v PZP zmluve mas podmienky, ze nemas poskytnut ziadne plnenia bez schvalenia poistovne a vsetky konania proti tebe jej bezodkladne oznamit.
Nebol vinnik pri spachani opity?

V praxy moze sudny spor skoncit rozne. Zaujmave citanie, aj ked trochu dlhe.
http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/n/nahrada-nematerialnej-ujmy-a-povinne-zmluvne-poistenie.html
30.07.2012 - 07:29:14
00
Nebol opity, po nehode fukal. Palo, ak ma niekto sikovneho pravnika, preco sa netesit z jeho prace?
30.07.2012 - 07:53:36
00
Zaujalo ma to, ze platil priamo vinnik a nie poistovna. Aj ked si davas pozor, mozes sa raz ocitnut aj na opacnej strane - byt vinnik. Vtedy ta urcite nepotesi, ze aj ked mas PZP (s limitom plnenia desiatky milionov euro) , tak vdaka sikovnym pravnikom poskodeneho a poistovne v ktorej mas PZP skoncis v osobnom bankrote.
30.07.2012 - 08:24:43
00
Kamos mi to rozpraval sepotom, takze je mozne, ze nebolo vsetko koser. Na niekoho jemne pritlacenie zabera viac. Z vymozenej sumy mu vobec nebolo luto dat 15% pravnikovi. Kupil novu motorku, nove auto...
Chapem, kam smerujes. Treba hladat este lepsich (vychcanejsich) pravnikov. Ti zoberu 15% z toho, co ti zachranili.
30.07.2012 - 08:41:29
00
Nesmerujem nikam :) Len v diskusiach sa mozes stretnut aj s opacnymi nazormi http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-firemne-financie/nahrada-skody-pri-autohavarii-z-pzp/diskusia.html
A kedze takato situacia sa moze stat kazdemu, tak som sa pytal. Tot vsjo.
30.07.2012 - 11:44:28
00
Ako vies, ze to bolo pri rychlosti 42.8 ? To si v momente narazu pozeral na tachometer a nevenovl sa dostatocne, tomu, co sa deje okolo ? :)

mam na mobile program aplikáciu sports tracker, tam máš všetko zaznamenené aj prevýšenia, aj trasu na základe gps. neboolo to o nepozornosti z mojej strany, svedok tam bol, asi 3 krat spominal po nehode že som to skvele zvládol. Nabral som blatník favoritu z boku kolesom vyhodilo ma to cez kapotu s bicyklom bez toho žeby som narazil telom do auta. na aute asi nebola žiadna škoda.
30.07.2012 - 11:47:19
00
ty si iny akrobat :-D
11.08.2012 - 08:36:29
00
V oktobri som mal nehodu (pisal som o nej v inom fore - Skusenosti s vodicmi). Som vedeny ako poskodeny. Vsetko je nahlasene aj v poistovni vinnika nehody. Co sa tyka bicykla, na srot mam predne koleso (aj s kotucom), vidlicu, rajdy, sedlo a navleky. Bol u mna technik z poistovne, vsetko pofotil a zdokumentoval. Nakolko sa kolesa kupuju v paroch, technik mi povedal, ze to zadne mi nepreplatia. Po obhliadke uz mozem dat bike pravdepodobne opravit.

ALE... Este pred nehodou som kupil novu vidlu, brzdy a predny brzdovy kotuc (plus dalsie prkotiny), ktore som mal v plane nahodit po skonceni sezony. Tieto diely su ale drahsie, ako tie, ktore som mal na biku doteraz. Aby mi poistovna preplatila skody, musim pouzit rovnake diely, alebo v tej istej cenovej kategorii? Pripadalo by mi divne, kupit povodne diely, tie potom zdokumentovat pre poistovnu, potom ich zdemontovat, predat a namontovat to, co tam chcem mat. Najhorsie je, ze napr koleso, rajdy a sedlo sa dodavaju iba na tovarnove biky, samostatne sa zohnat nedaju (koleso Bontrager Ranger, sedlo Bontrager Race).
26.11.2012 - 22:12:25
00
walec:to uz nebude tvoj problem:nech zistia ceny,a potom nech ti to preplatia
26.11.2012 - 22:43:57
00
Uz som volal s likvidatorom z poistovne, potrebuje blocky od poskodenych veci. Vysetrovanie este prebieha, takze to vyplatenie bude trvat tak 3 mesiace.
27.11.2012 - 13:07:26
00
Snad blocky od veci, ktore nahradia poskodene?
27.11.2012 - 13:13:50
00
Likvidator mi v telefone povedal, ze chce blocky od veci, ktore su poskodene nehodou (asi kvoli amortizacii). Ale chcel aj blocky od veci, ktore som kupoval nove, ale po nehode som s bikom nerobil nic a ani s poskodenym oblecenim. Nakolko nemam peniaze, bike sa ani nechystam v dohladnej dobe opravit.
27.11.2012 - 13:46:38
00
Nie si povinný archivovať bločky. Tak mu zisti bežné maloobchodné ceny. Lepšie by bolo, keby si ich zistil sám, ale to by sme sa potom všetci čudovali že ako lacno sa tie komponenty dajú kúpiť :)
27.11.2012 - 14:39:19
00
Ja tie blocky archivovane mam, ale likvidator si ich priamo nevyziadal. Bike bol na ohodnotenie v cykloobchode a poslal som im kalkulaciu opravy, na to nereagovali. To ohodnotenie cykloobchodom bolo aj tak dost podhodnotene.
27.11.2012 - 15:37:54
00
A drzani, co bike neskladali, ale kupili cely maju smolu :)
27.11.2012 - 16:48:52
00
keyboard_arrow_up