A prečo nie? Zrejme nie v plnej sume, ale mali by aj to. Tak ako napríklad poškriabané auto neuhradia celé, ale niečo áno.
A si si istý, že funguje správne? ;-)
14.07.2015 - 06:57:21
00
To budem vediet az za mesiac, ked sa postavim. Vsak som este ani bicykel nevidel, aké skody su na ňom :(
14.07.2015 - 07:32:51
00
No tak poisťovákovi ho musíš hlásiť ako poškodený, či zničený prístroj. Nebudeš mu hovoriť, že je len poškriabaný... :-)
14.07.2015 - 22:24:51
00
Pekný pád :tmi:
Üllői úti kerékpáros baleset. thumb_up0thumb_down
01.08.2015 - 20:27:24
00
Najsmutnejšie je na tom, že nikto nezastavil. Tuším ani tí policajti.
01.08.2015 - 20:32:44
00
Tuším leteli za tým borcom .
01.08.2015 - 20:38:13
00
Pekný pád :tmi:
Üllői úti kerékpáros baleset. thumb_up0thumb_down


Trochu schizofrénia je v tom, že niektorí cyklisti by chceli, aby ich vodiči pri predbiehaní široko obchádzali, najlepšie im pri tom nechali celý pruh, na druhej strane tu je video, kde sa cyklista rúti v uličke pomedzi autá a potom sa čuduje, že ho takto niekto zotne pri odbočovaní do druhého pruhu, lebo fakt nečaká, že by sa tam niečo mohlo blížiť.

Keď som pomalší, chcem veľa miesta. Keď predbieham JA, vopchám sa aj do myšacej diery.

Keby sa lepšie pozrel šofér do zrkadla, tak by ho mohol zbadať, ale ak nejaký cyklista jazdí takto, potom si koleduje, že mu niekto urobí práve toto, alebo mu do cesty otvorí dvere, nehovoriac o prepletajúcich sa chodcoch, čo radi lezú medzi stojace autá.

Edit: ešte raz som si to pozrel, keby som sa ja blížil na bicykli k blikajúcemu policajnému autu, tak som na brzdách a pôjdem okolo nich krokom. Možno je za autom nehoda, pobehujúci saniťáci, atď. a dá sa čakať, že všetci budú mať pozornosť na nich. Dupať ďalej a chcieť sa bez straty rýchlosti takto prepchať môže iba blázon.
01.08.2015 - 22:48:45
02
Veru, tiež si myslím, že to bolo chyba cyklistu. Ja teda po meste nejazdím veľa a keď jazdím, tak (na môj vkus) jazdím dosť samovražedne, ale určite by ma nenapadlo takto bez spomalenia prejsť medzi tým policajným a tým druhým autom. Dooringu sa bojím ako čert svätenej vody...
Vlastne ani neviem, u nás cyklistovi povolené takto predchádzať zľava?

Mimochodom, po Budapešti autom jazdievam a fakt je, že ako vodič nezvyknutý na cyklopruhy mám pri odbočovaní doprava dosť obavy a občas si ani nevšimnem, že som odbočoval cez cyklopruh.
02.08.2015 - 08:20:24
00
Ja by som tade isiel krokom.inak aka rýchla reakcia policajtov :)
02.08.2015 - 08:29:34
00
Je to chyba vodica. Nedal blinker, takze cyklista nemohol tusit, ze on si zmyslel zmenit smer jazdy. Preto vznikla nehoda. Cize ju zavinil vodic. A naviac usiel z miesta nehody a neposkytol pomoc. A ked dopozerate do konca, tak zistite, ze ten vodic je len typicky zmrd, co vosiel do praveho pruhu len preto, aby obehol sprava jedno auto a vzapäti mu spravil mysicku spät dolava. Cize nedodrzanim predpisov sposobil nehodu, potom usiel z miesta cinu a neposkytol pomoc a potom este nebezpecnou jazdou ohrozoval okolie, ked predbiehal sprava, naviac priamo vo svetelnej krizovatke. Dufam, ze mu to dobre spocitaju.
02.08.2015 - 10:04:02
02
O tom, že ten šofér je zmrd, niet pochýb a s tým blinkrom máš pravdu, to som si nevšimol. Ale tak či tak je to chyba (aj) cyklistu. Skrátka nemôžem jazdiť takýmto štýlom v premávke a čakať, že sa mi nič nestane.
02.08.2015 - 10:09:10
01
No chyba cyklistu to v zmysle zakona nie je - moze obiehat pomaly iduce vozidla sprava. A tie vozidla sli naozaj dost pomaly. Problem sposobil ten vodic nedanim blinkra. Ak by ho dal a stala by sa nehoda, tak je to chyba cyklistu.
02.08.2015 - 10:14:05
00
Cyklista rozhodne neobchadzal/neobiehal prekazku tak, ako by mal, tak miera zavinenia vodicom je velmi otazna, siel po ciare ani v pravom ani v lavom pruhu, to sa neda z auta predvidat.
Predsa ked som na bicykli a velmi lahko zranitelny nevojdem pod tatrovku, len preto, ze vsak mam predsa prednost, tuto dostal presne o co si koledoval a dobre obisiel, lebo prednost iste nemal.
Keby toto urobil niekto na motorke nikto by ani sekundu nerozmyslal cia je to vina a by sa kydalo ze siel ako prasa a si to strikoval pomedzi auta.

Kazdopadne vsetkym padnutym/zrazenym skore uzdravenie, ked bude zdravie skluzit aj nove dukaty sa daju dokopy na nove mykajnohy ;-)
02.08.2015 - 10:16:34
00
Ako mal cyklista obchadzat to policajne auto? Vpravo po chodniku? A aka prednost? O com pises? A co sem motas motorky? Motorka nema povolene obchadzat pomaly iduce vozidla sprava. Najprv porozmyslaj, kym taketo "argumenty" napises...
02.08.2015 - 10:22:41
00
klud dychaj, mal prekazku v pruhu zacal brzdit, alebo si to strajdal dalej bez toho aby vedel co je vpredu a to aj napriek tomu ze policia stala so zapnutym majakom? Keby otvorili policajti na dodavke dvere tak by sa stalo co? Tiez by to bola ich chyba? :tmi:

Obist ho mohol samozrejme aj sprava, kludne aj po chodniku tam ho aspon nezoberie auto. Motorka v tomto pripade bola len na margo toho manevru, kto a kedy moze obchadzat pomaly iduce vozidla sprava neviem, necham sa poucit. Bud ide o subeznu jazdu alebo sa obchadza vzdy zlava. Ale to je tu trochu mimo nakolko neobchadzal pomaly iduce nemecke BMW v premavke sprava ale neriesil prekazku vo vlastnom pruhu.

Cyklista tiez nedaval 'smerovku' ci?
§ 10, zákon č. 8/2009 Z.z.:

(10) Ak je pri súbežnej jazde v niektorom jazdnom pruhu prekážka cestnej premávky, vodič vozidla idúceho vo voľnom jazdnom pruhu je povinný umožniť vodičovi prvého vozidla nachádzajúceho sa v jazdnom pruhu, v ktorom je prekážka, jej obídenie, ak ten dáva znamenie o zmene smeru jazdy. Vodič obchádzajúci prekážku pritom nesmie ohroziť vodiča jazdiaceho vo voľnom jazdnom pruhu.
02.08.2015 - 10:40:25
00
keyboard_arrow_up