Keby otvorili policajti na dodavke dvere tak by sa stalo co? Tiez by to bola ich chyba?


A koho iného?
02.08.2015 - 10:45:18
00
tak teraz neviem ci to bol sarkamus alebo nie, ale sudne pojednavanie, kde by to dostali za vinu pri pustenom majaku by som si rad pozrel aj ked by som potreboval preklad z madarciny ;-)
02.08.2015 - 10:48:38
00
cyklista po chodniku? mal by si si toho este viac dostudovat namiesto sirenia BS...
02.08.2015 - 10:49:17
00
necital, nevie:
http://www.zachranari.sk/Default.aspx?CatID=383

Znamenie o zmene smeru jazdy:
Cyklista dáva upažením príslušnej ruky dostatočne včas znamenie pred zmenou smeru jazdy (obchádzanie, odbočovanie doprava/doľava). Počas realizácie jazdného úkonu cyklista oboma rukami drží riadidlá bicykla.

Ak cyklista pred sebou zaregistruje prekážku, ktorú bude musieť obísť, postupuje nasledovne:
- zistí dopravnú situáciu za sebou pohľadom dozadu (dozadu sa pozerá ponad ľavé rameno) alebo do spätného zrkadla, ak je súčasťou bicykla

- ak by cyklista svojou ďalšou jazdou ohrozil vodičov jazdiacich za ním alebo vedľa neho (cyklista môže byť predbiehaný), tak musí spomaliť alebo zastaviť pred prekážkou

- ak ale dopravná situácia za ním umožňuje pokračovať v jazde a bezpečne obísť prekážku, tak cyklista dá včas zreteľné znamenie rukou o zmene smeru jazdy – ostatní účastníci cestnej premávky budú tak informovaní o tom, že cyklista bude vybočovať zo svojho smeru jazdy

- cyklista musí dávať pozor aj na protiidúce vozidlá, nakoľko cyklista nesmie ohroziť ani obmedziť protiidúcich vodičov. Ak by sa cyklista počas obchádzania prekážky mal dostať pomerne blízko k protiidúcemu vozidlu (napríklad počas obchádzania vozidla), cyklista musí počkať, kým vozidlo/vozidlá v protismere prejdú

- počas obchádzania treba dodržiavať dostatočný odstup od prekážky. Ak cyklista obchádza vozidlo, v ktorom sa na ľavej strane nachádza osoba, musí myslieť na to, že ľavé dvere vozidla sa môžu náhle otvoriť, čo môže spôsobiť škaredý pád

- po obídení prekážky sa cyklista zaradí späť do svojho smeru jazdy

- ak ide o malú prekážku, napríklad malý kameň, malá diera v asfalte a pod., je bezpečnejšie túto prekážku obísť, ak sa dá, sprava
02.08.2015 - 10:52:52
00
Jezus, ja by som to nazval neprimeranou rýchlosťou, ale nemyslím neprimeranú z hľadiska nejakej vyhlášky, ale z hľadiska logiky. Skrátka ja by som medzi tie dve autá tak rýchlo nešiel, lebo dooring a lebo chodec spoza policajnej dodávky.
Jazdím na bicykli po meste dosť asertívne a je možné, že na to raz doplatím, ale stále mám ešte určité hranice a presne ten spôsob (rýchlosť) jazdy medzi dvoma autami, ako je na videu, je už za tou hranicou.
02.08.2015 - 10:59:43
00
Jaroh, mas pravdu. Ten cyklista riskoval. Mal spomalit viac. Resp. ja by som nespomaloval. Siel by som stredom pruhu, aby som sa vyhol riziku dveri a riziku, ze ma zlava vytlaci nejaky vodic rovno na to stojace auto.

P.S. RobbD, nic v zlom, ale nechce sa mi aktualne hladat Ti cez mobil jednotlive body znenia zakona a ucit Ta ho. Nastuduj si ho sam, mas este velke rezervy. A to s tym obchadzanim po chodniku bolo fakt dobre. :)
02.08.2015 - 11:14:47
00
V poriadku, nemyslim si, ze potrebujem nieco dostudovat co viem mi staci aby som sa nenechal zrazit resp. nebural do aut. Zjavne je, ze cyklista vedel este menej ako ja no a samozrejme teda na Teba iste nema. "Lebo auto nedalo smerovku a chudak cyklista na to doplatil aj napriek svojej najvyssej obozretnosti. Navyse o niekolko metrov dalej sa auto zas vyhlo, dalsej stojacej dodavke, zaradenim do vedlajsieho pruhu"

aj pre MageZ S tym chodnikom to bol len extrem na opacnu stranu, ked uz nespomalujem, nedavam znamenie o zmene smeru jazdy a ignorujem viacere dopravne predpisy, co platia aj pre cyklistov ako nemotorovych ucastnikov premavky tak mohol radsej zvolit jazdu po chodniku tam by mal navrch ON oproti chodcom. A nie ako navod na jazdu v premavke po meste.
02.08.2015 - 11:39:26
00
Tak za nohavice a prilbu som dostal 33.91€ od poistovne, nechcem vediet, co mi daju za bike.:(
10.08.2015 - 17:07:21
00
Preco to nie je ako celok?
10.08.2015 - 17:12:42
00
FEDERER by ma zaujímalo, ako bola stanovená cena tých vecí. Mal si doklady, či bločky od prilby a nohavíc? Asi nie.
10.08.2015 - 17:18:18
00
Lebo bike este nebol v servise a u niekoho kto opravuje karbon, nemozem sediet ani dlho chodit. Neviem prečo to takto rozdeluju. Prilba aj nohavice mali bohuzial 5 rokov, nohavice som nosil obcas, boli to Castelli Aero za 139€ a prilba BBB za 139€...este musim poslať vyjadrenie servisu, ze sa nedá Rox 10 opravit, tu mam 2 mesiace, tak dúfam, ze aspon to mi normalne zaplatia. Som zvedavý, či mi preplatia celu opravu biku, ked bude cena opravy 400€
10.08.2015 - 17:27:54
00
Bežná prax je taká, že ohodnotila zostatkovú hodnotu bicykla. Ak oprava presiahne túto hodnotu, vyhlásia to za totálku a odmietnu to preplatiť. Vyplatia len tú zostatkovú cenu.
10.08.2015 - 17:34:18
00
Takže za rám 1600€ a koleso dostanem 400€...super, ja som poškodený a dostanem prd....novy bike 2000€ to som zarobil :(
10.08.2015 - 17:37:00
00
tak to je pekne zle :(...nejake odskodne sa neda vysudit od vinnika?
10.08.2015 - 18:41:33
00
Najhorsi scenar bude, ked mi zaplatia zostatkovu cenu rámu cca 20% a nebude sa dat opravit..za koleso mi daju 20€, lebo cena opravy by bola cca 100€...este som zvedavy koľko mi dajú za bolestne...celé zle, takýto systém.
10.08.2015 - 18:51:42
00
keyboard_arrow_up