da sa spravit aj nieco taketo...na turistickom chodniku, na par miestach hned pod klasickou turisticku znacku nastriekat znacku cyklistickeho chodnika...a chodnik je razom, aj ked nelegalne, ale znaceny, budes na tom trvat, ved ty nemas odkial vediet, ze to je nelegalne...viem, nemalo by sa to robit, ale...
17.07.2007 - 22:17:58
00
da sa spravit aj nieco taketo...na turistickom chodniku, na par miestach hned pod klasickou turisticku znacku nastriekat znacku cyklistickeho chodnika...a chodnik je razom, aj ked nelegalne, ale znaceny, budes na tom trvat, ved ty nemas odkial vediet, ze to je nelegalne...viem, nemalo by sa to robit, ale...


po pravnej stranke dokonala obhajoba :P takze vsetci berme farby a stetce a ideme znacit cyklotrasy :wink:
17.07.2007 - 22:22:43
00
Prepac ,ale to asi fakt nic neriesi . Bolo by to docasne . Ja si myslim ,ze legalne by to mohlo ist . Ono to vlasne vsetko stoji a vzdy stalo na peniazoch a ludoch ochotnych to spravit . Aj preto ta organizacia. Ja si myslim ,ze ak ide o peniaze na ktorych to stoji, tak by mala existovat prave koli prispevkom z ktorych by sa dalo malo financovat . Organizovat dobrovolne brigady na oznacovanie a cistenie tras . Prezentovat ochotu starat sa o svoje okolie. Ak sa to niekomu nepaci treba sa zamysliet ,ze je treba prijat aj kompromisy. A verte aj ja mam s tejto situacie naldu pod psa. A peniaze by mozno bolo mozne ziskat aj od statu ci nejakych fondov. Neviem ale ak su tu medzi nami aj pravnici ci inak znali nech sa vyjadria . Dik.
17.07.2007 - 22:34:03
00
ja myslim, ze to vzdy stoji na tom, ze nie je povolenie od prislusnych majitelov.keby to bolo take jednoduche, tak nemam problem oznacit vsetky trasy po ktorych jazdim na vlastne naklady.
17.07.2007 - 22:37:38
00
Asi mas pravdu ,ale asi sa o dohodu nik ani nepokusil. Neviem ,len si to myslim.
17.07.2007 - 22:39:36
00
Keby to bolo jednoduche, tak by bolo u nas neporovnatelne viac cyklotras.a ked trasa ktoru chces znacit prechadza pozemkami 15 vlastnikov a kazdeho musis zobrat o povolenie tak to asi nikoho nepovzbudi
17.07.2007 - 22:43:24
00
Prepac ,ale to asi fakt nic neriesi . Bolo by to docasne . Ja si myslim ,ze legalne by to mohlo ist . Ono to vlasne vsetko stoji a vzdy stalo na peniazoch a ludoch ochotnych to spravit . Aj preto ta organizacia. Ja si myslim ,ze ak ide o peniaze na ktorych to stoji, tak by mala existovat prave koli prispevkom z ktorych by sa dalo malo financovat . Organizovat dobrovolne brigady na oznacovanie a cistenie tras . Prezentovat ochotu starat sa o svoje okolie. Ak sa to niekomu nepaci treba sa zamysliet ,ze je treba prijat aj kompromisy. A verte aj ja mam s tejto situacie naldu pod psa. A peniaze by mozno bolo mozne ziskat aj od statu ci nejakych fondov. Neviem ale ak su tu medzi nami aj pravnici ci inak znali nech sa vyjadria . Dik.

je to vsetko pravda, co hovoris, ale ja osobne si mysl im, ze ludia platia pomerne dost dani a kadejakych poplatkov na to, aby aj stat alebo samosprava, nadacia alebo hocikto, kto si natiera maslo na chleba z nasich dani urobil nieco pre ludi, pre nase kulturno-socialno-sporotvo a neviem ake vyzitie, pretoze doteraz neurobil takmer nic, okrem toho, ze nas zacina obmedzovat a myslim, ze pravdu ma aj martbar, myslim, ze nie je jednoduche take nieco povolit len tak, ze si niekto zmysli, ze tam chce mat trasu pre bicykle
17.07.2007 - 22:43:27
00
Jasne ja suhlasim . Ano aj ja platim poctivo dane a prave preto ma to vytaca . No pochybujem ,ze ak za nami nebude nik stat tak sa ani od statu ci uradov neda nic cakat . Je to fakt problem ,ze to zaslo az sem lebo stat to vyriesil po svojom . Ako vzdy slepo a hlupo . Bez diskusie a bez tolerancie k nasej komunite.
17.07.2007 - 22:51:17
00
Ten zakon ma aj iste povaby. Podla zistenia isteho majitela lesa zo zakona vyplyva, ze ak by chcel bicyklovat vo svojom lese tak by si najprv musel vyznacit cyklotrasu, pokial tam nie je "lesna cesta".

:) :shock: :cry:
17.07.2007 - 22:51:55
00
Je mi jasne ,zemoj nazor nic na veci nemeni ,ale jedno je iste ,ak sa nic nespravi bude topostupny koniec . Ludia stratia tendobry pocit pre ktory tam chodia . A tomu nik nezabrani. A bez toho pocitu je to na nic. Ja si dobre spominam ako to bolo ked sa musel clovek bat co spravi ,co povedat a co nie . To clovek ostane znechuteny a ide od toho. Osobne ja mam MTB hlboko v srdci . Zacal som pred 15 rokmi a neviem si zivot bez biku predstavit.
17.07.2007 - 22:59:43
00
mas pravdu, ze nas nema kto zastresit a lobovat za nase veci, chelo by to nejako sa organizovat...jasne, ze moj akoze navrh je pritiahnuty za vlasy, ale taky je aj ten zakon, su to rovnake "zbrane"
17.07.2007 - 23:10:57
00
Ak sa nejaka org. objavy urcite chcem byt jej aktivny clen . Sam by som vsak nieco take zorganizovat asi nevedel . To che chytrejsich ako ja. No pomoct rozhodne ano.
17.07.2007 - 23:15:39
00
jednoznacne:
1. organizovat sa a vo velkom!!!
2. v den platnosti zakona - protest - narusenie dopravy na pozemnych komunikaciach, veru rad by som sa kukol a povozil v takych 30 km kolonach :)
3. vymenit vladu, ajked neviem koho tam dat, nikto z nich nie je normalny :lol:
18.07.2007 - 00:15:55
00
jednoznacne:
1. organizovat sa a vo velkom!!!

No ja sa organizovat nemienim.
18.07.2007 - 06:47:22
00
jednoznacne:
1. organizovat sa a vo velkom!!!

No ja sa organizovat nemienim.


Bohuzial jedina schodna cesta je vlastna organizacia, inak budeme len pingpong v rukach politikov.
18.07.2007 - 07:24:33
00
keyboard_arrow_up