anarchista to napisal velmi presne .... ked bude organizacia a vyznacia sa kvalitne trasy a singletracky tak bude aj zakon platny aj my spokojni okrem par somarov co musia aj tak jazdit kade pride

aha a skoda ze pan Veteska je v tak zlom stave ... mozno on ako zastanca turizmu a zaroven HZDS-ak by vedel pomoct ;-]
18.07.2007 - 08:04:15
00
osobne si myslím, že najviac poškodilo našu vec politicke angažovanie sa pánov z SDKU.


Dalo to len zamienku. Ak by sa toho "pani s SDKU" nechytli, tak po nasom volani ani pes nestekne.

bingo


ale prosím vás, o cyklojazdách tu v KE vedia aj kompetentni aj ludia, boli dokonca aj TV a ziadnych politikov sme na to nepotrebovali. Len treba konecne zburcovat tych bikerov ktorym je to jedno, aby sa pripadnych akcii zucastnili.
18.07.2007 - 08:13:45
00
anarchista to napisal velmi presne .... ked bude organizacia a vyznacia sa kvalitne trasy a singletracky tak bude aj zakon platny aj my spokojni okrem par somarov co musia aj tak jazdit kade pride

aha a skoda ze pan Veteska je v tak zlom stave ... mozno on ako zastanca turizmu a zaroven HZDS-ak by vedel pomoct ;-]


ježiši kriste... vieš čo to znamená pooznačovať všetky lesné chodníčky a cestičky? zjavne o tom nemáš ani páru. Veď to je nerealizovateľné. Jednoducho absolútne nemožné. Ten zákon je zlý už vo svojej podstate.
18.07.2007 - 08:16:08
00
jednoznacne:
1. organizovat sa a vo velkom!!!

No ja sa organizovat nemienim.


Bohuzial jedina schodna cesta je vlastna organizacia, inak budeme len pingpong v rukach politikov.


nie je to jediná cesta... organizácia nie je nevyhnutna, hoc urcite by nebola na skodu.

najdolezitejsie je ale zburcovat vsetkych a ked sa bude robit nejaka akcia nech sa jej zucastni poriadny pocet ludi a nie len nejakych 200 ako minule v BA.

Najvacsim argumentom je jedine pripadna naozaj hromadna demonstracia.
18.07.2007 - 08:19:53
00
ježiši kriste... vieš čo to znamená pooznačovať všetky lesné chodníčky a cestičky? zjavne o tom nemáš ani páru. Veď to je nerealizovateľné. Jednoducho absolútne nemožné. Ten zákon je zlý už vo svojej podstate.[/quote]

nuz nie este som to nerobil .. a ja nai nehovorim ze za hodinu to bude hotove ... ale musi sa to stat musi ;-] skus v amerike baste "demokracie" jazdit len tak kade chces a nejaky vlastnik ta zastreli ... nebude ta pokutovat
18.07.2007 - 08:39:29
00
"31. augusta sa uskutoční v Košiciach CRITICAL MASS

stretnutie bude o 17:00 na Hlavnej ulici pri Imaculáte.

Na tento protest su pozvaní všetci cyklisti, korčuliari, inlineri, skateri, bežci, jazdci na koňoch... proste všetci športovci.

Dôvody protestu:

- ignorácia za strany štatných orgánov
- zaradenie ciest prvej triedy do kategórie ciest pre motorové vozidlá, bez náhrady pre nemotorových účastníkov
- nulová výstavba cyklistických chodníkov a športovísk v Košiciach
- schválenie zákona o lesoch, ktoré obmedzuje jazdenie s byciklami a koňmi po lesných chodníčkoch a cestičkách.

Smer a cieľ jazdy bude dohodnutý na mieste a upravovaný podľa všetkých možných okolností a ochoty účastníkov.

Poprosím všetkých aby zvážili svoju účasť a prišli podporiť sami seba. Nie je predsa normálne aby sme sa zmierili s tým, že nás kompetentný nútia porušovať zákony.

LEN AK SA HLASNO PRIHLÁSIME O NAŠE PRÁVA, MôŽME ČOSI DOSIAHNUŤ.

Zásady CRITICAL MASS:
1. hlavným heslom CRITICAL MASS je: „MY NEBLOKUJEME DOPRAVU, MY SME DOPRAVA“
2. nepoužívať násilie, krik a nepúšťať sa do slovných, prípadne fyzických konfliktov
3. neuposlúchnuť príkaz na rozpustenie (použiť paragraf ústavy slovenskej republiky o občianskej neposlušnosti)

UVEDOMUJEME SI, že CRITICAL MASS je krajným a radikálnym poukázaním na problémy, ibaže inak to už nejde.

IGNORÁCIE zo strany kompetentných bolo DOSŤ!

Informácie o CRITICAL MASS:
http://www.critical-mass.org/
http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_Mass"


poprosím všetkých o šírenie tejto správy
18.07.2007 - 08:39:46
00
ježiši kriste... vieš čo to znamená pooznačovať všetky lesné chodníčky a cestičky? zjavne o tom nemáš ani páru. Veď to je nerealizovateľné. Jednoducho absolútne nemožné. Ten zákon je zlý už vo svojej podstate.


nuz nie este som to nerobil .. a ja nai nehovorim ze za hodinu to bude hotove ... ale musi sa to stat musi ;-] skus v amerike baste "demokracie" jazdit len tak kade chces a nejaky vlastnik ta zastreli ... nebude ta pokutovat[/quote]

nie sme v amerike, u nás je vačšina lesov štátnych a máme aj inú historickú tradíciu čo sa týka využitia lesov. Tebou navrhované označenie chodníkov je na roky a aj tak bude možné označiť max. 10 percent z toho, kde sa dá jazdiť bez akehokoľvek negatívneho vplyvu na prírodu.
18.07.2007 - 08:42:17
00
BCKM: hej, jak minule ne co som tam prisiel cakal som tam pol hodiny a nikto tam neprisiel ta dobre. Malo by sa skor urobit nieco take ako tabula - cyklojazda CRITICAL MASS a tu by niekto drzal aby ludia vedeli kde maju stretnut.
18.07.2007 - 09:06:15
00
osobne si myslím, že najviac poškodilo našu vec politicke angažovanie sa pánov z SDKU.


BCKM sorry, ale preco si nepoziadal o audienciu u prezidenta TY??? A aj navrh na ustavny sud mozes napisat TY... a kazdy den sa vytrcat v mediach a kritizovat... mozno to pomoze viac ako ked to robi opozicia... :shock:
18.07.2007 - 10:08:14
00
Ten zakon ma aj iste povaby. Podla zistenia isteho majitela lesa zo zakona vyplyva, ze ak by chcel bicyklovat vo svojom lese tak by si najprv musel vyznacit cyklotrasu, pokial tam nie je "lesna cesta".

:) :shock: :cry:


Zaujmave su aj vztahy so zakonom na ochranu prirody.
Ako je na to Slovensku ked dva zakony upravuju to iste - jeden to zakazuje a druhy povoluje?

Na Slovensku sa bikuje po lesnych chodnikoch v CHKO (2. stupen ochrany) na zaklade tochto vykladu zakona/normy (aj ked neviem o tom, ze by za tie 4 roky bol nejaky sudny spor, ktory by to potvrdil/vyvratil).
http://www.bikemagazin.sk/clanok-321-Ak ... rody..html
Takze v CHKO na chodnik mozem, lebo zakon mi to povoluje.

V NP (3. stupen ochrany) a vyssie chranenych uzemiach mi zase zakon o lesoch povoluje bikovat po lesnych cestach, co je zakonom o chrane prirody zakazane. Mam dojem, ze aj do medializovanej informacie o dlzke lesnych ciest na SK kam bikeri mozu pausalne dali vsetky (aj tie v pasmach vo vysokych stupnoch ochrany).
18.07.2007 - 10:43:58
00
A co tak na 1. septembra spravit blokady ciest vo viacerych mestach ako len v BA. Minimalne v kazdom krajskom meste a ak by bolo nahodou dost zaujemcov tak mozu byt prostesty aj v mensich mestach. Urcite by sa dohromady zucastnilo viacej bikerov, pretoze nie kazdy moze cestovat na druhy koniec Slovenska. Tieto protesty by boli v rovnaky cas na najfrekventovanejsich cestach v jednotlivych mestach a uz si zivo predstavujem PB a tu krasnu zapchu na hlavnom tahu. A v kazdom meste by sme mali rovnake plachty s uz navrhovanym sloganom "Vyhnali ste nas z hory na cesty" alebo ako to bolo spominane.
18.07.2007 - 15:06:29
00
A co tak na 1. septembra spravit blokady ciest vo viacerych mestach ako len v BA. Minimalne v kazdom krajskom meste a ak by bolo nahodou dost zaujemcov tak mozu byt prostesty aj v mensich mestach. Urcite by sa dohromady zucastnilo viacej bikerov, pretoze nie kazdy moze cestovat na druhy koniec Slovenska. Tieto protesty by boli v rovnaky cas na najfrekventovanejsich cestach v jednotlivych mestach a uz si zivo predstavujem PB a tu krasnu zapchu na hlavnom tahu. A v kazdom meste by sme mali rovnake plachty s uz navrhovanym sloganom "Vyhnali ste nas z hory na cesty" alebo ako to bolo spominane.


Kokso, tak v KE by som sa na to dal ... to je dobre ....
18.07.2007 - 15:41:19
00
Kokso, tak v KE by som sa na to dal ... to je dobre ....

alebo ako uz bolo vyssie spominane, bloknut tak hlavny tah zo Ziliny do Martina, pripadne zo Ziliny do Povazskej :) Na to by som sa dal..

uz sa tesim len ked si to predstavim... :D
18.07.2007 - 15:50:38
00
Neviem ci to ma vyznam, zbytocne proti nam popudit aj sirsiu verejnost.
18.07.2007 - 15:53:00
00
..a znenavidia nas vsetci soferi co budu trcat v trojhodinovych kolonach :roll: ....ja si takto nepredstavujem naklananie verejnej mienky nezainteresovanych obcanov na nasu stranu...musi byt aj ina forma protestu, ktora bude minimalne vadit zainteresovanym, ovela radsej by som nasral gasparka a jeho bandu lesakov a polovnikov na nejakej vhodnej akcii ako nevinnych vodicov ;)
18.07.2007 - 15:54:58
00
keyboard_arrow_up