chapem, ze niektori ludia tu maju pocit, ze sa u nas na Slovensku neda nic dosiahnut bez riadnej demonstracie a bez toho aby si nas vsimli media....ale takto si podla mna mozu dovolit strajkovat polnohospodari, odborari a podobne spolky, ktore su nevyhnutnostou a ktorym moze by nazor verejnosti ukradnuty, oni chcu uputat iba politikov...... ja si myslim, ze bikerska komunita, nie je spolok traktoristov a sme schopni podniknut nieco, co dostatocne uputa media aj zainteresovanych a pritom nepoburi verejnost, ktoru budeme v lesoch stretavat ;) ....neznasam "hrrr system" a radikalne riesenia... trvdenia, ze toto tu uz davno nie je pravny stat a ze taketo demonstracie su nutnostou, su sice opodstatnene, ale aj tak som za "mierove" riesenie :)
18.07.2007 - 21:07:09
00
Tiez si myslim ze blokovanie ciest by bolo kontraproduktivne . N druhu stranu ak sa vycerpaju vsetky racionalne prostriedky ... . Ale to nieje este terazky nasa situacia . Teraz treba diskutovat a hladat spolocne riesenia a kompromisy . Samozrejme na oboch stranach. I ked myslim ,ze mi uz nemame kam prilis ustupovat.
18.07.2007 - 21:16:27
00
Ide o to, ze niekto si mysli ze blokovanie ciest je jedine riesenie, ktorym sa da nieco dosiahnut. Iny si mysli, ze su ja lepsie riesenia vzhladom k tomu, ze sa verejna mienka moze otocit proti nam. Kazdy ma svoju pravdu. Ale co teda spravit?
18.07.2007 - 22:05:09
00
Ide o to, ze niekto si mysli ze blokovanie ciest je jedine riesenie, ktorym sa da nieco dosiahnut. Iny si mysli, ze su ja lepsie riesenia vzhladom k tomu, ze sa verejna mienka moze otocit proti nam. Kazdy ma svoju pravdu. Ale co teda spravit?


Treba sa slusne spravat ku kazdemu koho v lese stretnes, nerobit neporiadok, lebo oni nerozoznavaju, ze to bol ten stym nomadom.....
bol to bicyklista a hotovo.

Ked turistu nasrdia traja bicyklisti, povie si, ze vsetci cyklisti su zli a nemaju tu co robit, ale ked ho slusne upozornis, ze ides, pribrzdis, pozdravis, povedia si, niesu asi az taki zli....................
18.07.2007 - 22:17:48
00
ano ja vzdy chodcov poprosim aby ma pustili a potom vzdy podakujem.Musime ist prikladom.
18.07.2007 - 22:21:55
00
Ked turistu nasrdia traja bicyklisti, povie si, ze vsetci cyklisti su zli a nemaju tu co robit, ale ked ho slusne upozornis, ze ides, pribrzdis, pozdravis, povedia si, niesu asi az taki zli....................


jj, v nedelu sa mi potvrdilo. obiehal som skupinku starsich turistov(cca 50nici), pozdravil som, v pohode sa mi uhli, podakoval a vsetko OK.
staci byt slusny a dokazovat, ze nie vsetci su "namysleni frírajderi rutiaci sa 50km/h dole kopcom"...
18.07.2007 - 22:25:00
00
Je to uz schvalene.Tak ako nas Oni ignoruju, ignorujme ich aj my.Co sa stane, ak Ta nejaky lesak "prichyti " pri "cine"? Nedokladujem sa , SPZ nemam, tak co spravi. Zavola poldov? Co Ta schyti za golier a bude ta niekde vlacit? Nema na to pravo. A poldovia na to nemaju cas.Polovica lesakov ma iny nazor, ako je schvaleny zakon, polovica sedi v kancloch, a po lese ich chodi minimalne. Ja chodim po lese z titulu svojho povolania uz 20 rokov a stretol som ich tam len na hlavnych asfaltovych komunikaciach. Takze ja si ich vsimat nebudem. Uvidim, co mi mozu... Rebelia na cestach nepomoze,len podrazdi.
18.07.2007 - 22:27:33
00
Suhlas so 6timi predomnou...
18.07.2007 - 22:28:58
00
Stym slusnym spravanim suhlasim. Nemozem chciet aby ma respektovali ak ja nerespektujem ich . Tento svet je nas ,nie moj .
18.07.2007 - 22:30:10
00
a ten zakon je tak deravy,ze skutocne je nevymozitelny.
18.07.2007 - 22:32:36
00
2 wibramy: citujem ivana z bike-fora.

'' lesná stráž má prakticky rovnaké právomoci ako stráž ochrany prírody: môže dokonca zabaviť bike.

e) zisťovať totožnosť osôb podozrivých zo spáchania trestného činu, priestupku alebo iného správneho deliktu,
f) vyzvať osobu, aby upustila od protiprávneho konania, ak je dôvodné podozrenie, že osoba pácha trestný čin alebo priestupok na úseku lesného hospodárstva, a v prípade, že neuposlúchne výzvu a ak nemožno zistiť jej totožnosť, obmedziť jej osobnú slobodu a predviesť ju na útvar Policajného zboru,
g) odňať vec získanú konaním poškodzujúcim alebo ohrozujúcim lesný majetok, ako aj vec použitú na toto protiprávne konanie; o odňatí veci vyhotoví člen lesnej stráže záznam a jeho odpis odovzdá kontrolovanej osobe,
k) ukladať a vyberať pokuty v blokovom konaní za priestupky na úseku lesného hospodárstva,

(3) Člen lesnej stráže je oprávnený použiť tieto donucovacie prostriedky:

a) hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany,
b) slzotvorné prostriedky,
c) obušok,
d) putá,
e) služobný pes,
f) varovný výstrel.

(4) Na použitie donucovacích prostriedkov podľa odseku 3 písm. a) až e) sa primerane vzťahujú ustanovenia osobitného predpisu.80)

(5) Každý je povinný v určenom obvode pôsobnosti člena lesnej stráže uposlúchnuť jeho výzvu, pokyn, príkaz a požiadavku a strpieť výkon jeho povinností a oprávnení. ''
18.07.2007 - 22:36:08
00
No ja sa obavam ,ze to skor ci neskor niekto aj tak schyta. Aj ked to bude male percento ,ale im to tak banalne pripadat nebude . Nechcel by som to zazit .
18.07.2007 - 22:38:27
00
To s tou blokadou bol len navrh a netvrdim ze je to jedine riesenie, ale ine ma nenapada. Na vlastnu past by som do toho aj tak sam nesiel, az keby sme sa dohodli ze by to bolo vo viacerych mestach a spolupracovali by sme.

A co tak kontaktovat ombudsmana??? Ved ide v podstate o nase prava pohybu po prirode tak mozno by daco vedel vyhrabat.
18.07.2007 - 22:53:43
00
K tomuto uradu velku doveru nemam
18.07.2007 - 22:58:38
00
Ja si myslím, že by sme sa mali zamerať momentálne nie na blokády (krajné - prisieracie riešenie (skôr protest) situácie) ale dosiahnuť nejakým spôsobom to, aby nám tých všade proklamovaných 40000km lesných ciest vyznačili - aspoň postupne (asi utópia). Alebo aby boli voľne dostupné všetky mapy týchto ciest na internete. Musíme sa zamerať hlavne na to, aby sme vedeli či zákon porušujeme alebo nie - a to sa bez zverejnenia máp lesných ciest dosiahnuť nedá. Inak samozrejme súhlasím so slušnosťou a ohľaduplnosťou voči peším turistom - ja som minule napr. užuž zosadol na singletracku s bajku a chcel som 2 turistov obísť na pešo (mal som rýchlosť hádam už len 4-5km/h a bol som pripravený zosadnúť) - ale boli to Česi a bez slova sa hneď s úsmevom a pozdravom odstupovali oni... Nedovolil by som si okolo turistov v ťažšom teréne prefrčať.
18.07.2007 - 23:07:23
00
keyboard_arrow_up