aj ked mozno za par rokov nebudu lesy kde by sa dalo bikovat ;-]
No čo, nebudú lesy, miesto lesov budú len lúky.. aspoň budeš môcť bikovať kade chceš, veď na lúkach už zákon neplatí.. nie? ;)
13.08.2007 - 10:29:05
00
bol som vcera na kojsovke a isiel som na duhu stranu do perlovej doliny nahodou som stretol lesakov isli k pokazenemu traktoru a opytal som sa ich ci su z lesnej straze a ako je to s bicyklom. oni mi povedali ze je uplny zakaz a na KAZDEJ obocke z cesty boli take tabulky. na to som im povedal ze na lesnej ceste mozem ist. oni ze nie ze si mam precitat zakon. zakon som si precital a je tam ze na lesnej ceste mozem ist. hovorili nieco o 20000 sk pokute co som tiez este nepocul. takze ma pravo uzivatel lesa si povedat ze tu si dam zakaz vjazdu?

Prílohy:

DSC00006.JPG
DSC00006.JPG 356.58 KiB thumb_up0thumb_down

15.08.2007 - 23:04:26
00
a sme doma....kazdy sedlak si ten debilny zakon vysvetli po svojom a bude sa navazat do kazdeho okoloiduceho....
16.08.2007 - 06:37:38
00
Martin P: to, co je na tvojej fotke, by mala byt dopravna znacka zakaz vjazdu vsetkych vozidiel, teda aj bicyklov. Ale toto dopravnou znackou ani nahodou nie je. Take nieco zhotovi ktorykolvek sprejer.
Netreba si pliest novy zakon o lesoch a pravidla cestnej premavky. Ak by tam bola regulerna dopravna znacka, si povinny ju respektovat, inac ti hrozi blokova pokuta do vysky 2000 Sk alebo priestupkove konanie s moznou vyssou sadzbou. Takto pokutovat ta moze iba policajt a nie lesnik. Zatial lesny zakon so zakazmi pre cyklistov neplati, tak od lesnikov ti pokuta nehrozi (pozor na narodne parky a chranene uzemia).

Na druhej strane treba respektovat pravo na sukromne vlastnictvo. Ak mi niekto zakaze vstup na jeho pozemok, nemam dovod ho nerespektovat. Tu sa bavime o vstupe do statnych, mestskych a do lesov v inych formach vlastnictva, ktore patria vo vseobecnosti verejnosti (mozno by sa tu dali zaradit aj cirkevne lesy).
16.08.2007 - 08:28:33
00
bol som vcera na kojsovke a isiel som na duhu stranu do perlovej doliny nahodou som stretol lesakov isli k pokazenemu traktoru a opytal som sa ich ci su z lesnej straze a ako je to s bicyklom. oni mi povedali ze je uplny zakaz a na KAZDEJ obocke z cesty boli take tabulky. na to som im povedal ze na lesnej ceste mozem ist. oni ze nie ze si mam precitat zakon. zakon som si precital a je tam ze na lesnej ceste mozem ist. hovorili nieco o 20000 sk pokute co som tiez este nepocul. takze ma pravo uzivatel lesa si povedat ze tu si dam zakaz vjazdu?


Siel som nedavno Perlovku a videl som to tam. Otazka je ci to plati aj pre obcanov mesta Gelnica. Ved su vlastne vlastnikmi toho lesa, nie? :roll: :shock:

BTW Je lepsie prejst okolo a nepytat sa. Kdesi som cital sociologicku poucku, ktora vravela, ze nesparaj sa prstom v hovne, bo zacne smrdiet. Dalsia poucka vravi, ze na kecy o tom, ze si precitaj zakon treba sa ich suverenne opytat ci poznaju paragraf 17 odstavec c toho zakona a ked nie tak nech si ho najprv precitaju aby nemali problemy so zneuzitim pravomoci verejneho cinitela. Je to ftakovina, ale ak to povies dost suverenne, tak strati istotu.
16.08.2007 - 09:06:50
00
...treba sa ich suverenne opytat ci poznaju paragraf 17 odstavec c toho zakona a ked nie tak nech si ho najprv precitaju aby nemali problemy so zneuzitim pravomoci verejneho cinitela. Je to ftakovina, ale ak to povies dost suverenne, tak strati istotu.

pista ty si klasik :D
ale podla prav a povinnosti lesnej straze:
http://www.eurobike.sk/clanok105.htm
odstavec 2) pismeno k moze ukladat a vyberat pokuty :!:
16.08.2007 - 09:57:27
00
(3) Člen lesnej stráže je oprávnený použiť tieto donucovacie prostriedky:

a) hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany,

b) slzotvorné prostriedky,

c) obušok,

d) putá,

e) služobný pes,

f) varovný výstrel.

Prideme do lesa a lesnici nas budu trepat, kopat, atd :D :D buhamuhahaha :D

oki a este nemoze mi neikto pripomenut aka ja pokuta ked budem v lese na bicykli ... mno oni mi ju mozu dat ... ale najskor by ma museli chytit :D
16.08.2007 - 10:02:49
00
ale podla prav a povinnosti lesnej straze:
http://www.eurobike.sk/clanok105.htm
odstavec 2) pismeno k moze ukladat a vyberat pokuty :!:


Clen lesnej straze musi byt vybaveny patricnym odznakom. Na inych sa mozes vykaslat, pokial ich nie je viac a nedrzia ta pod krkom. Nedavno tu niekto urobil celkom slusny suhrn ako postupovat. Zakladom je ukecat. Akonahle ides do konfliktu tak na tom mozes skor stracat nez ziskat.
16.08.2007 - 10:05:51
00
Clen lesnej straze musi byt vybaveny patricnym odznakom. Na inych sa mozes vykaslat, pokial ich nie je viac a nedrzia ta pod krkom...

Takze to by som musel najprv zastat a debatit s nim,ale ja nezastavujem ked na mna niekto v lese hulaka... :roll:
16.08.2007 - 10:11:11
00
Citajte IvanO-vu analyzu zakona.

http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=c ... 1187257340
16.08.2007 - 13:16:47
00
toll!
16.08.2007 - 13:29:57
00
no ked je to aspon spolovice pravda.... jedna vec je ale ista nech je to akokolvek... budu problemy...
16.08.2007 - 13:46:26
00
quidoo a ja sa na ne tesiiiiiiiiiiiiim :)
16.08.2007 - 13:52:55
00
sorry:

„Problémy to sme my!“

„Aby sme zachránili svet pred záhubou…“

„A získali vašich Pokémonov!“

„Porazili ducha pravdy, lásky, dobra…“

„A načiahli sa k novým výškam!“

„Jesse!“

„James!“

„Sme Raketový Tím, útočíme rýchlosťou svetla!“

„Tak s nami bojuj, alebo sa poddaj!“

„Mňauč, presne tak!“
16.08.2007 - 14:00:26
00
to mas z netu, alebo mas taku genialnu pamat?
16.08.2007 - 14:01:37
00
keyboard_arrow_up