Jasne, luxus necakam. Len sa chcem vyhnut prekvapeniam ako ked som naposledy mal bike v priestore, ktory bol v minulosti WC len do neho dali haky. Musel som jak debil cely cas stat pri biku, lebo som sa bal ho nechat sameho. Odovzdanie biku sprievodcovi by bolo fajn, ak ked ho da na zem.
28.05.2015 - 20:45:02
00
Hm, len tu je to také divné, lebo v hlavičke vlaku je uvedená zjednodušená preprava batožín, takže aj keď si to dáš do toho priestoru kde ti to sprievodca zamkne a náhodou by sa tvoj bajk po ceste stratil, alebo poškodil, tak si za to zodpovedáš sám a nikto ti nič nenahradí. Keby to je PÚB, tak tam zodpovedá dopravca, ale len do sumy 166€, čo keď sa ti stratí bajk za 2litre ti je tiež na dve veci :D

Inak v záujme každého pred samotnou prepravou by malo zahŕňať naštudovanie prepravného poriadku, aspoň tak viete aké máte práva a povinnosti :)
28.05.2015 - 21:19:07
00
V auguste sa potrebujeme dostať so žiletkami z Hohen Tatra do Nového Mesta nad Váhom. Boli sme odhodlaní cestovať vlakom. Po preštudovaní tejto témy som zostal plný obáv a beznádeje, ako vyriešiť tento logistický problém. Priznávam sa, že som mal inú predstavu o fungovaní prepravy bicyklov vo vlakoch na území SR. Moja predstava bola, že to funguje ako v Rakúsku, alebo Švajčiarsku. Nasadnem do vozňa spolu s bicyklom a mám ho pri sebe (pod kontrolou). Aký som ja starý somár. :fubar: Teraz mám obavu, aby nám ich nepoškodili, prípadne nevydali niekomu inému a pod. Premiéra cesty vlakom spolu s bicyklom sa teda najskôr konať nebude. Zatiaľ netuším, akým spôsobom z Tatier docestujeme, nemám moc chuť žiadať manželku, aby pre nás prišla autom. Pravdepodobne to však bude jediné riešenie. :(
29.05.2015 - 05:49:21
00
V rychlikoch na hlavnej trati nemas problem. Okrem tych polnocnych kazdy jeden ma radene 2 vozne na bicykel. Mas tam jeden kde odovzdas bike sprievodcovi do uzamknuteho priestoru a druhy, co mas na konci vozna 5 sklopnych sedadiel, ktore maju nad sebou haky. Kazdy z tychto rychlikov je radeny 1. Trieda - restauracak - batozinak, kde odovzdas bike - vozen, kde si sam strazis bike - ostatne vozne 2. Tiedy.
29.05.2015 - 05:56:52
00
110mat110 vďaka za odpoveď, už som bol nešťastný.
29.05.2015 - 05:59:16
00
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=ZSSK&cislo=600&rok=2015

Konkretne vozne Bdghmeer a Bd(g)teer. Mas tam aj fotogaleriu
29.05.2015 - 06:25:09
01
Ešte raz ďakujem, asi dosť včas zarezervujem.
29.05.2015 - 06:34:58
00
V auguste sa potrebujeme dostať so žiletkami z Hohen Tatra do Nového Mesta nad Váhom.

V auguste sa do Tatier so žiletkami nejazdí, v auguste sa jazdí s MTB na Horala :!:
29.05.2015 - 09:07:59
00
Súhlasím, ale jazda TT-Rysy. A domov s báglom to nedáme.
29.05.2015 - 09:26:09
00
ja by som sa toho tolko nebal. ja som precestoval s kolom tisice km a vzdy to nejako dopadlo. niekde potrebujes rezervacku, v rychliku na sk ti kolo zamknu do kajuty pripadne si ho das na posledny predstavok a stojis potom radsej pri nom. zalezi aj od typu voznov v suprave, ci su vybavene aj na prevoz bicyklov. v čr maju pekne prerobene 810ny ale na lokalkach v krkonosiach alebo jizerkach, orlickych horach - podhoriach su na cyklistov zvyknutí , to nie ako u nas. ja som tam raz zazil asi 25 cyklistov v jednom vagone a kola boli aj v priestoroch pre sediacich. sklopili sme sedacky. v pripade, ze kolo nebude na háku si vezmi ak chceš cca 15 cm mironalu - ci ako sa vola ten izolacny material na rury a daj si to na kostru v mieste kontaktu s rurou, kde to vo vlaku opries aby sa neposkriabal lak a hlavne kolo poriadne zafixuj "gumycukom" aby nelietal po celom vozni pri brzdeni. jeden moj partak si tym chranil i nohy na vidle jak je ten "travel vidly". doby, kedy nam na spesnine lepili chemoprenom na sedla stitky su dufam uz na nami.

pardon, ta izolacia sa vola mirelon


Naposledy upravil Dagger dňa 29.05.2015 - 12:20:34, celkovo upravené 1 krát.

29.05.2015 - 10:04:52
00
Práve, že tebou popisované lokality v CR poznám a zo SR ešte nemám skúsenosť. Miralon, či co to je beriem ako samozřejmost. Nejako sa dopravním, radšej s rezerváciou. Ď.
29.05.2015 - 10:16:07
00
si vezmi ak chceš cca 15 cm mironalu

Niekedy je fakt lepšie si vziať aj ten mironal ;)
doby, kedy nam na spesnine lepili chemoprenom na sedla stitky su dufam uz na nami.

Pamätám :rofl:
29.05.2015 - 10:19:43
01
Dlho som nič neriešil so ZSSK Slovakrail, tak som sa im dnes pripomenul... :fubar:
Ja mám asi fucked nejakú zlú karmu.
Dobrý deň, dnes 30.8.2015 som išiel svojim synom Tomášovi O.... a Samuelovi O..... vybaviť nové preukazy na bezplatné cestovanie vlakom. Obaja už preukazy doteraz mali, s platnosťou do konca augusta t.r. Prišiel som na Hlavnú stanicu v Bratislave, kde ma pani za okienkom poslala preč, vraj to nie je možné vybaviť skôr než 1. septembra, vraj ju "systém nepustí". Okamžite som telefonoval na linku 18188 či je to naozaj tak - hovor o 09,47. Operátor mi povedal, že to tak celkom nie je, že synovi, ktorý už ide do druhého ročníka na strednej škole môže pracovníčka vystaviť nový preukaz ale synovi, ktorý ide zo základnej školy do prvého ročníka strednej školy sa preukaz skutočne vydať nedá, vraj je to chyba v systéme. Bývam v Devínskej Novej Vsi a tak popoludní som sa vybral vybaviť preukaz aspoň staršiemu synovi. Predložil som však pracovníčke obe žiadosti, veď uvidíme. A napočudovanie s vydaním oboch preukazov nebol žiaden problém, teda až na drobnosť. Požiadal som aby obom synom vystavili nové preukazy s priezviskom, v ktorom bude uvedená diakritika, keďže pri kúpe lístkov cez internet má s tým systém problémy. Informácia, že nemajú takú klávesnicu ma skutočne šokovala. Mám ale oba preukazy vystavené, jeden s priezviskom bez diakritiky, druhý s diakritikou....
Po mojich negatívnych skúsenostiach z minulosti s Vašou spoločnosťou (iste podľa mena nájdete moju ostatnú sťažnosť z apríla t.r.) sa už vôbec nečudujem tomu čo sa udialo dnes. Dovolím si tvrdiť, že Vaša spoločnosť je maximálne neprofesionálna, pracovníci sú neinformovaní, príp. čiastočne alebo zle informovaní...až na výnimky.
A to že systém internetového nákupu cestovných lístkov nemá s priezviskom bez diakritiky niekoľko mesiacov žiadny problém a zrazu po upgrade odmieta akceptovať údaje "Obľúbeného cestujúceho" dovtedy používané je už len čerešnička na torte.
30.08.2015 - 17:10:33
05
Hmm, takze o tom ze ani nevedia ze maju v Poprade v ich priestore uschovnu batozin asi pisat nemusim :D
30.08.2015 - 18:16:11
01
Neviem, či ste postrehli, ale od 17.01.2016 končia IC ZSSK. Pre bajkera to znamená, že si už neodvezie bajk v IC (regiojet), ale musí ísť klasickým rýchlikom. Pozitívom zase je, že by sa mala dvihnúť úroveň v R vlakoch, ale zase cesta bude trvať o niečo dlhšie.
Taktiež by to mohlo znamenať navýšenie kapacít pre bicykle v rýchlikoch ktoré požaduje štát a tak by konečne mohli začať jazdiť aj 160-tkou (to ale v tomto GVD asi nehrozí)

http://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/vlakom-z-bratislavy-do-kosic-ic-ecka-koncia-rychliky-sa-rozsiria-a-vylepsia.html
15.01.2016 - 15:35:06
00
keyboard_arrow_up