Takže nedávno tu padla otazka ohľadom bŕzd Cura 4. V skratke zatiaľ mám s nimi len nejaké 4 jazdy na lokalalnych trailoch ale úprimne klasické 2 piestikove Cury na mna spravili väčší WOW efekt ako tieto 4 piesty... Netvrdím ze sú to zle alebo teda slabé brzdy to rozhodne nie. No stále ich porovnávam s Dominionmi A4, ktoré som jazdil doteraz, a na stláčanie páčky prakticky bez odporu si človek veľmi rýchlo zvykne ? uvidím... Ešte pôjdem formuly prevetrať niekde do parku.
24.09.2022 - 09:09:42
00
Indy9o Podobnu situaciu mam po nahodeni kotucov BBB BBS 121 v rozmere 203 mm aj 180 mm. Pouzivam na Deore Br M6100. Pravdepodobne alternativni vyrobcovia prisposobuju sirku kotuca viacerym vyrobcom strmenov. Ako uz bolo spomenute, Shimano pouziva od radu SM RT 6... uzsie kotuce v kombinacii s dostickami so spodnym " zrazenim" hrany. Original kotuce Sm RT 64 som vymenil kvôli vibraciam prednej vidlice pocas brzdenia. Teraz to brzdi bez chvenia a brzdovy ucinok je lepsi ajked nie je vyuzita cela plocha kotuca.
03.10.2022 - 19:32:03
01
Indy9o napísal:
Zdravím , kotúč Galfer 180 mm je možné aby mal na shimano XT brzdách len takúto brzdnú plochu ? Nejde mi to do hlavy kedže na RT86 bral celú plochu


Je to lepsie s tym Galferom ? Na XTckach mam RT86 a je to celkom pruser,neskutocne to trasie . Takze tieto kotuce musia prec a rozmyslam co tam dat.
04.10.2022 - 07:54:05
00
Neviem ti povedať , mne prišli potom cele brzdy tak som menil
04.10.2022 - 08:38:00
00
mne sa na normálne jazdenie osvedčili vpredu obyč resin shimano platničky brzdy MT500vky 4 piestiky a RT66 kotuče. 6iadnu lepšiu kombináciu som nenašiel. Ako náhle som dal iné kolesá kde mám RT76 už to brzdí o kusok horšie a aj to trochen vibruje (skor to bzučí ako trasie) pritom su to drahšie kotúče. skúšal som aj odmasťovať a nič. Ako nič hrozné dá sa to jazdiť (furt lepsie jak dvojpiesty alebo nejaké lacné sram 4piesty) ale je to proste kusok horšie Ani to nemá taký záhryz aj mám pocit že musim viac tahat páčky .Dozadu idem dať čierne galfer platničky alebo nejake metaliky od KLS mam tiež v zásobe lebo povodné resin som už skoro zodral a tiež mi vadí to vadnutie pri dlhom zjazde. Inak ani s kotúčmi RT56 nebol problém len tie nerobia 203mm nie su pre metalicke platničky a metaliky plánujem voziť vzadu.

Kamoš mal RT64, potom galfer kotuče ˇplus SLX 4 piesty a tiež mu to vibrovalo skúšal hádam aj troje platničky. Teraz ma BBB Powerstop kotúče z mtbikeru a je spokojnejší ale čo som skúšal jeho bike nemá to taký záhryz ako ten moj setup. Pred rokom som skušal zelene galfer platničky a rýchlo sa mi zodrali, ale bola zima a sneh, voda. Čierne Galfer mi na graveli a mechanikách vydržali skoro rok ale to sa si nedá porovnávať aj ked som najazdil na nom pomerne vela a často tam brzdím aj z 50tky - 60tky a tiež bolo vela snehových a blatových výjazdov.
04.10.2022 - 09:50:56
00
Skúsim tu... Nezahliadol niekto niekde platnicky do Formúl Cura 4 od výrobcu Sinter? 🙂
11.10.2022 - 19:43:45
00
Uz ti dosli tie cury? 😁
11.10.2022 - 19:46:43
01
Tu máš Sinter pre Cura4, alebo si myslím, že ti budú vedieť objednať aj v Slovkolexe.

https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/sinter-022-formula-cura-4-race-disc-brake-pads/138528629/p
11.10.2022 - 19:52:29
00
scarinko jop, na vrchu tejto strany som už stihol hodiť aj prvé dojmy. Najazdené už čo to majú, no názor som nezmenil ešte by som ich rad skúsil s rovnakými platňami ako mám v dominionoch aby som si bol na istom.
branomelis diki. V Slovkolexe budú veddieť len dodacia doba je dlháá... bral som od nich platne do Dominionov a čakal som dobré 3 mesiace, tiež ich nemali skladom...
11.10.2022 - 19:57:26
01
Chalani chcel by som sa poradiť…

Mám na bajku kotúče Shimano MT905 Ice Tech s platničkami N03A resin.

Teraz mi prehadzovali brzdy zo starého bajku na nový (Shimano SLX M7120) a zadná zostala taká gumová alebo ako to nazvať, že ju jedným prstom stlačím až po grip.

Môže to byť tým, že sú už viacej platne zodrané? Prvé čo som riešil tak som brzdy hneď odvzdušňoval, predná (ktorú používam podstatne menej) je pekne tuhá.

Prípadne mám kúpiť také isté platne alebo mi doporučíte niečo lepšie?

Ďakujem za rady a pomoc ?
30.10.2022 - 14:02:24
00
Vymeniť platne a odvzdušniť. A hlavne popracovať na technike brzdenia...Šak keď brzdíš hlavne zadnou, tak absolútne nevyužívaš potenciál bŕzd..... podľa mňa.
30.10.2022 - 14:10:20
02
Matejos napísal:
MT520 + metalické platničky a máš vybavené. Mám rovnako ako ty 110kg s výbavou a ešte som ich neprehrial. Cez rajdy ma prehodia kedykoľvek by som chcel. Kotvia fakt špičkovo akurát majú oproti saintom lepšiu moduláciu. Kým pri saintoch kotvíš prakticky hneď a možnosť modulácie je pomerne malá tak pri MT520 zakotvíš rovnako dobre len si to môžeš lepšie namodulovať.

https://www.bikemag.com/gear/tested-shimano-bl-mt501-br-mt520-145-per-brake/


Ahojte, sry za asi blbu otazku ale neviem to najst. Mam šunt brzdy MT200 s kotucmi 160mm. Vymenil som aspon packy za BL-MT501 kvoli brzdeniu jednym prstom a teda urcite o dost lepsie ako MT200 packa. Jazdim rekreacne traily, ziadne bomby zatial. No a mam trosku problem ze sa mi zdaju tie brzdy makke. Pri brzdeni jednym prstom sotva najdem "kotvu", resp. ak ju aj najdem ze zatlacim viac tak si s packou uz narazim na prostrednik. V nejakom tazsom, strmsom traily to vidim ako mozny problem.
Cize otazka viem tie brzdy nejak nastavit aby bol chod paky kratsi, resp. som sa skor dostal k bodu kedy zablokujem koleso? Mozno aj na ukor modulacie. Co viem je ze sa da nastavit dosah packy k rajdom ale to mi sposobi opacny efekt ako chcem.
Dakujem za odpoved.
03.11.2022 - 14:23:22
00
Ostala ti tam 59tka hadica a ta sa oproti 90tke viac naduva a dvojstovkovy strmen neurazí,ale ozaj nenadchne.
520tka je iný vesmír....
03.11.2022 - 16:15:42
00
Ahoj. Dik. To mi je jasne. :) ale či viem čosi robiť s nastavením tohto..Dik
03.11.2022 - 17:03:28
00
Najlepšie to nastavíš vacsim kotucom😉
03.11.2022 - 17:23:31
01
keyboard_arrow_up