Mna by zaujimalo preco nie su rozsirenejsie tufo plaste. Mam teraz XC14 a XC12 vzadu na fulle a na HT som dal dve xc 14tky lebo ten pojde aj do blata. Vali sa to velmi dobre, xc12 drzi lepsie ako ikon. Je to lahsie a este su aj lacnejsie. Navyse su to riadne balony siroke aj vysoke co je dnes inn. Este sa aj dobre nahadzuju a nepustaju, ani vajcove nie su. Bud sa rychlo zoderu alebo stvrdne zmes. Volade musi byt hacik. Uz som aj na prasiaka zjadil par rockgardenov a nic som neroztrhol ani len stuple som nevytrhal jak na Nobby Nic... Som zvedavy kde bude habadura
01.04.2022 - 12:00:19
11
Lebo sa im trhá dezen...😀
https://www.mtbiker.sk/forum/post1761320.html?hilit=tufo#p1761320
01.04.2022 - 12:13:39
10
libizaho napísal:

to je zaujímavé,takto zničený plášť po 300 km :^)
ja mám aktuálne cca 1000 km na Tufo XC14 vpredu a Tufo XR12 vzadu,lepšie plášte som ešte nemal-sú úplne rovné,bezdušovo bezo zmeny tlaku vydržia v pohode 4 až 6 týždňov,držia fajn a valivý odpor malý-dezén zatial bez známok opotrebenia-čo viac si želať na trail bike ;)
01.04.2022 - 12:40:32
02
ja mám na 14kach asi 400km a sú zatiel bezproblemove, opotrebenie nevidím...
01.04.2022 - 12:44:05
01
Tak mozno sa im obcas nepodari spekanie alebo co :lol: ja by som ich mal znicene uz po 100 km 8)
01.04.2022 - 13:13:04
00
nna tento rok este mam ikony v pivnici - ale tiez po tufach pozeram - cakam na dlhodobe testy vydrze a odolnosti tunajsieho osadenstva :lol: pocas roka sa to prejavi
01.04.2022 - 13:13:15
01
Aale no... Veď takto zdrvit plášť zvládam za víkend v bike parku... 300km je podľa mňa dobrý nájazd na ten stav... Či mám skreslené vnímanie? ?
01.04.2022 - 14:26:02
00
tieto Tufa ale nie sú primárne určené na enduro jazdenie v bikeparkoch,už podla tvaru a výšky dezénu sú to XC/trail plášte,tam sú ako doma ;)
01.04.2022 - 14:38:33
00
XC14? To jsou čisté XC pláště. Mám nové FastTrack což má stejný dezen ostatně jako Barzo. Vše čistě XC plast.
01.04.2022 - 15:03:45
00
Mne je jasné určenie... Ale ak je to mäkkšia zmes ktorá drží tak v tom osobne nevidím problém... Proste brzdením s nich ubúda
01.04.2022 - 15:25:11
00
Tak ale 300 km? Ako si písal keby to bolo v bikeparkoch tak to beriem že aj skôr, ale pri normálnom jazdení mi to príde extrém. Neviem teda či jazdím malo, alebo len neflekujem, no plášte mi vydržia minimálne 1 sezónu, niekedy 2 a aj 3 som mal vpredu Maxxia Minion 3C, ale tak už mal trochu načate štuple, ale 2 sezóny dal v pohode. A to som ho moc nešanoval. Ale asi tie plášte niektorí meníte podstatne skorej ako ja, aj keď teda do mrtva ich tiež nejazdim. ?
01.04.2022 - 20:36:22
00
Čaute, chcem sa spýtať, momentálne mám vpredu aj vzadu 26"Rocket Ron 2.25"
Ale za posledné 2 mesiace som už vzadu 2x prerazil a dozadu hľadám niečo s lepšou ochranou a lepším odvaľovaním, jazdím viac asfalt
Ďakujem za rady :)
12.04.2022 - 21:15:24
00
Malé zhodnotenie plášťov Wolfpack Race po dvoch mesiacoch jazdenia. Možno niekomu pomôže pri výbere.

Vpredu mám nahodenú verziu 2,4 na 25mm rafiku. Šírka je 59,5mm, hmotnost 704g. Vzadu 2,25, šírka 55,5mm, hmotnost 668g.

Plášte majú obstojne hrubé bočnice, žiaden papier, oproti vystuženým bočniciam ako napr Hardskin od Hutchinson sú samozrejme tenšie, o to však podajnejšie, čo beriem ako plus ku komfortu jazdy. Nahodenie bolo ukážkovo jednoduché a rýchle s obyčajnou pumpou.

Štuple sú vyššie, trocha som sa obával ich stredovému rozloženiu na valivý odpor, v teréne je to však plus a ani na asfalte príliš nebrzdí napriek zvýšenému hluku. Bočné štuple sú výrazné, ale dosť ďaleko od seba, čo spôsobuje vcelku problémy pri väčšom tlaku. Vzadu sa kvôli nim aj v slabšom blate koleso šmýka do strany, vpredu sa potom pri vyššom tlaku stáva plášť dosť nepredvídateľný. Vyzerá to ako by bočné štuple zaberali až pri väčšom náklone a dovtedy sa išlo na oblúku plášťa, kde sú síce menšie štuple, ale tie toľko nezaberajú. Možno je to spôsobené aj šírkou ráfiku 25mm, kedy plášť nemusí mať kvôli tomu správny tvar, to však neviem povedať s určitosťou. Čo však pomáha k tomu, aby plášť išiel ako má treba ísť na tlak pod 1,5. Ten je mimochodom udávaný ako minimálny, ale až pri nižšom dostáva plášť ten správny grip a
stabilitu. Potom už je všetko ako má byť.

Celkovo som s plášťami aj vzhľadom na ich cenu naozaj spokojný, ale treba skutočne nájsť tie správne tlaky, aby všetko bolo ako
má byť. Taktiež odolnosť hodnotím pozitívne. Po 450 km a 9000 m výškových zatiaľ žiadne známky opotrebenia.
14.04.2022 - 21:11:12
01
Richard, mas dusu alebo bez, a cena? 😀
14.04.2022 - 21:30:10
00
lukjur napísal:
Malé zhodnotenie plášťov Wolfpack Race po dvoch mesiacoch jazdenia. Možno niekomu pomôže pri výbere.

Vpredu mám nahodenú verziu 2,4 na 25mm rafiku. Šírka je 59,5mm, hmotnost 704g. Vzadu 2,25, šírka 55,5mm, hmotnost 668g.

Plášte majú obstojne hrubé bočnice, žiaden papier, oproti vystuženým bočniciam ako napr Hardskin od Hutchinson sú samozrejme tenšie, o to však podajnejšie, čo beriem ako plus ku komfortu jazdy. Nahodenie bolo ukážkovo jednoduché a rýchle s obyčajnou pumpou.

Štuple sú vyššie, trocha som sa obával ich stredovému rozloženiu na valivý odpor, v teréne je to však plus a ani na asfalte príliš nebrzdí napriek zvýšenému hluku. Bočné štuple sú výrazné, ale dosť ďaleko od seba, čo spôsobuje vcelku problémy pri väčšom tlaku. Vzadu sa kvôli nim aj v slabšom blate koleso šmýka do strany, vpredu sa potom pri vyššom tlaku stáva plášť dosť nepredvídateľný. Vyzerá to ako by bočné štuple zaberali až pri väčšom náklone a dovtedy sa išlo na oblúku plášťa, kde sú síce menšie štuple, ale tie toľko nezaberajú. Možno je to spôsobené aj šírkou ráfiku 25mm, kedy plášť nemusí mať kvôli tomu správny tvar, to však neviem povedať s určitosťou. Čo však pomáha k tomu, aby plášť išiel ako má treba ísť na tlak pod 1,5. Ten je mimochodom udávaný ako minimálny, ale až pri nižšom dostáva plášť ten správny grip a
stabilitu. Potom už je všetko ako má byť.

Celkovo som s plášťami aj vzhľadom na ich cenu naozaj spokojný, ale treba skutočne nájsť tie správne tlaky, aby všetko bolo ako
má byť. Taktiež odolnosť hodnotím pozitívne. Po 450 km a 9000 m výškových zatiaľ žiadne známky
opotrebenia.



Jazdim ich s nizkymi tlakmi 1,0 vpredu a 1,2 vzadu. Ale rafik 27mm vnutorna sirka.
14.04.2022 - 22:08:55
00
keyboard_arrow_up