Ja som sa rozhodol vyskúšať toto mam ich objednane tak dúfam že budú O.K. – CONTINENTAL- Race
King Supersonic .

Potom napis recenziu, zohnat nejake dalsie info o tychto plastoch je trest :(
07.11.2008 - 16:16:40
00
Race King je new dezén tak sa tomu ani nediv.
Qua ako tu tak čítam asi ani pravdu nebudem mať. hehe


Naposledy upravil Turbi dňa 07.11.2008 - 16:51:48, celkovo upravené 1 krát.

07.11.2008 - 16:20:10
00
Potom napis recenziu, zohnat nejake dalsie info o tychto plastoch je trest :(

uz rok je jazdeny napr. v Nemecku, na fore (mtb-news.de) ma pozitivne ohlasy
07.11.2008 - 16:34:17
00
tmax ten maxxis je niečo ako Merida? :mrgreen:


Naposledy upravil rasto dňa 07.11.2008 - 16:43:23, celkovo upravené 1 krát.

07.11.2008 - 16:38:11
00
rasto: Merida a Maxxis, buducnost technickeho a kvalitativneho pokroku, svetly bod v mojom zivote. :D
07.11.2008 - 16:41:25
00
no s pánom bohom ale je ti odpustené nakoľko si ešte mladý :mrgreen:
07.11.2008 - 16:42:49
00
Nie OT, prosim! Inak nasiel som nieco uzitocne:

Prílohy:

Rollwiderstand-08.jpg
Rollwiderstand-08.jpg 56.46 KiB thumb_up0thumb_down

07.11.2008 - 16:43:34
00
dizi prepáč no nedalo mi :oops:
07.11.2008 - 16:44:33
00
Pocujte, vie sa niekto kompetentny vyjadrit k Maxxisom Minotaur? Kedze som Maxxis positive a mam rad "nieco ine", tak nad nimi uvazujem. Dost ma zaujima aj to, ci nie su smiesne siroke (ci skor uzke?), nakolko su 1.9 a Maxxis byva v sirkach vcelku optimisticky. Vdaka.
07.11.2008 - 19:21:00
00
Prosím vás, čo robí na týchto plášťoch tú rozdielnu cenu? Inak rozmýšľam nad novými plášťami a chcela by som značky SCHWALBE ale neviem ktorý konkrétne na predné si mám vybrať, ktorý na zadné. Jedno viem, chcem túto značku a rozmery 26x2,1 alebo trošku väčšie. Stále ale nevidím taký rozdiel(40g) medzi tými plášťami, že by ten jeden mal mať dvojnásobnu cenu:
http://www.bicykle.eu/eshop/plaste/schwalbe/horske/albert-sport-26x2-25.html
http://www.bicykle.eu/eshop/plaste/schwalbe/horske/albert-26x2-25.html
09.11.2008 - 12:28:37
00
Ten drahsi ma dvojzmesobu gumu, SnakeSkin(tusim zvysena odolonost proti defektom) a kevlarove boky.
09.11.2008 - 12:35:53
00
Aby to malo aku taku vypovednu hodnotu tak este zajtra pojazdim a potom ich popisem. Zatial som s nimi cielene odjazdil zaberove vlastnosti na mokrych kamenoch, korenoch, blato do hlbky 6-8 cm. Trakciu na lesnom chodniku ( vyjazdena DH trat ) v zjazde po volnych kamenoch do priemeru zemiaka. Podrobnosti zajtra.


tak ako? tiez sa mi pozdavaju, tak sem hod nejake postrehy
09.11.2008 - 15:19:23
00
Slubena recenzia :wink:
K novému biku mi boli dodané mne neznáme plášte značky IRC MYTHOS XC = II 2.10 RK ( FK ). Kedže na tieto plášte som nenašiel žiadnu recenziu, pokúsil som sa o ich zhodnotenie.
Popis : typ IRC MYTHOS XC II 2.10 RK ( zadný )
Váha 550 g kevlarová pätka skládacia
Šírka 2.10 tj. 48,5 mm, hustota TPI 66
Už prvý pohľad na plášť a na jeho agresívny vzor, nás presvedčí o jasnom zámere výrobcu a určení tohto plášťa do ťažkých terénnych podmienok. Stredový behúň sa skladá z masívnych mnohouholníkových blokov, medzi ktorými sú párovo uložene menšie štvorcové bloky a stred je pre zlepšenie trakcie v šírke cca 1 cm jemne šráfovaný. O bočnú trakciu sa starajú párové štvorcové bloky, ktorých rozteč plášť rozšíri na 51 mm.
IRC MYTHOS XC II 2.10 PK ( predný )
Váha 510 g kevlarová pätka skládacia
Šírka 2.10 48,5 mm, hustota TPI 66
Na rozdiel od zadného je predný plášť svojím šípovitým vzorom predurčený na spoľahlivé držanie stopy. Stredový behúň sa skladá zo štvorcových blokov uložených v trojuholníkovej pozícii, medzi ktorými je vložený ďalší štvorcový blok. O bočné vedenie sa starajú identicky rozložené bloky ako na zadnom plášti.
Plášte som testoval na všetkých dostupných povrchoch s dôrazom na správanie sa v krízových situáciách, kde sa zákonite očakáva, že jazdca podržia pri jeho jazdeckých chybách. Valivý odpor plášťov som posudzoval len na základe porovnania s plášťami Schwalbe Smart Sam a Litlle Albert. Ich valivý odpor je porovnateľný tz. že som nepostrehol žiadny výrazný rozdiel. Plášte IRC pri jazde na asfalte v rýchlosti cca 30-35 km/h jemne začali hučať, ale po zvýšení rýchlosti zvuk ustal ( Schwalbe sa prejavujú v tomto smere vyššou vibráciou ). V blate, mäkkom lesnom teréne a piesku sú záberové vlastnosti zadného plášťa vynikajúce. Čo ma príjemne prekvapilo bola samočistiaca schopnosť. Po pár otáčkach kolesa bol stred plášťa okamžite čistý a blato sa v minimálnej miere udržalo len na bočnici. Ku strate trakcii došlo iba v teréne s extrémnejším sklonom a na povrchu pod močenom tak 1cm pod povrch. Tento povrch je ale asi ťažkým orieškom aj pre iné druhy plášťov. Zadný vzor sa spoľahlivo postaral o slušnú trakciu aj pri výšľapoch kamenistým terénom a aj pri pohybe na vlhkých koreňoch. Na týchto povrchoch sa k slovu dostávajú aj účinné bočné bloky, ktoré jak na prednom, tak aj na zadnom kolese spoľahlivo držali bike v stope počas zjazdu, veľmi ochotne sa zakusovali pri akomkoľvek náznaku o stratu bočného vedenia pri hraničnej rýchlosti a náklone. Predný plášť pekne drží stopu pri prejazde blatom a kamením. Ku pozitívu týchto plášťov patrí aj kvalita zmesi, pretože pri extrémnom zjazde v trialovom teréne s množstvom ostrých skál nedošlo k žiadnemu viditeľnému poškodeniu. Na plášťoch som odjazdil cca 100 km s jedným predným defektom ( po mojej jazdeckej chybe keď som dušu sekol ) , ale dohustenie ( na 3,5 ) asi tento problém odstránilo.
Záver tejto subjektívnej recenzie je takýto : je to plášť určený do ťažkých podmienok kde je absolútne doma, jeho váha a cena zodpovedá úžitkovým vlastnostiam. Vrelo odporúčam.
Plášte na test dodala www.suncycle.sk

Prílohy:

front2.JPG
front2.JPG 456.69 KiB thumb_up0thumb_down

front.JPG
front.JPG 512.1 KiB thumb_up0thumb_down

rear2.JPG
rear2.JPG 445.88 KiB thumb_up0thumb_down

rear.JPG
rear.JPG 505.69 KiB thumb_up0thumb_down

09.11.2008 - 20:03:57
00
Sorry ze Vam zasahujem do vasej debaty ale neviete kde by so kupil plaste schwalbe fat albert 2.25 model 2009 (predny +zadny) v normalnej cene?? (najlepsie snake-skin)
Staci daky eshop.
10.11.2008 - 15:39:18
00
Prosím vás, čo robí na týchto plášťoch tú rozdielnu cenu? Inak rozmýšľam nad novými plášťami a chcela by som značky SCHWALBE ale neviem ktorý konkrétne na predné si mám vybrať, ktorý na zadné. Jedno viem, chcem túto značku a rozmery 26x2,1 alebo trošku väčšie. Stále ale nevidím taký rozdiel(40g) medzi tými plášťami, že by ten jeden mal mať dvojnásobnu cenu:
http://www.bicykle.eu/eshop/plaste/schwalbe/horske/albert-sport-26x2-25.html
http://www.bicykle.eu/eshop/plaste/schwalbe/horske/albert-26x2-25.html

Citacia :
Albert SnakeSkin, skladací
Maximálna záťaž je myslená pri maximálnom tlaku pneumatiky
Veľa radosti v teréne! Pred časom štartoval FAT ALBERT ako tajný tip. Dnes si mnoho bikerov cení ľahký, široký plášť s väčším komfortom, ale hlavne lepšou trakciou a kontrolou. LITTLE ALBERT nemá tak veľký objem ako jeho širší bratia. Zato je malý a ľahký, tak ako to majú pretekári radi. SnakeSkin robí plášť nenáchylným na bočné prerazenie. Výsledok testu časopisu Bike: "Neporazený víťaz minulých testov drží aj v tomto roku konkurenciu v šachu. Pneumatika s najširšou oblasťou nasadenia."
Použitie: ENDURO
Na bezne jazdenie staci sirka max 2.10, zadny Litlle Albert mi vydrzal cca 4000 km a bol som s nim spokojny.
10.11.2008 - 16:17:19
00
keyboard_arrow_up