Ano, Crossmark by som dal dozadu, dopredu X king. Ikon je sice tiez OK, ale dlho na asfalte asi nevydrzi a ak dajme tomu 65 % z vyjazdov (ked zaratame aj dochadzanie do prace) tvori asfalt, tak je to uz na zvazeni. Ten Rapid Rob by mal vydrzat dlhsie ako Ikon.
03.01.2017 - 12:49:37
00
ale deže ikon sa vobec tolko nedere, v strede na tvrdšiu gumu....neverím že rob s pidi stuplikmi je držák na asfalte.. ak vydrží 1000km tak je držák :D
03.01.2017 - 12:51:34
00
Rapid Rob, cize stary Racing Ralph, vydrzi na zadnom v pohode snad aj 2000 co si ja pamätam. A hlavne dobre na tom asfalte odvaluje a v terene s nim nie je problem.
03.01.2017 - 12:59:42
00
k tým deravým SmartSamom asi len toľko,že ja som odjazdil som na nich cez 12000 km /na troch pároch/ a nikdy sa mi takto nepretrhli. Samozrejme,malé defekty som mal. Ale boli to všetko plášte vyrobené tak cca 2009-2013. Možno si narazil na nepodarok,možno už tie novšie verzie nie sú také dobré,ťažko povedať.

Jazdím zhruba to čo Scarinko. So smart samom som bol spokojný,ale vymenil som ich za kombináciu Xking2.2 RS vpredu, Raceking 2,2 RS vzadu. Určite to ide lepšie po asfalte i v teréne,tak isto v kopcoch cítiť úsporu váhy. Aby aj nie,keď je tu cca 200% cenový rozdiel. Obyčajné verziu Continentalu som nechcel riešiť,popísalo sa tu o nich dosť a sú nespoľahlivé a majú mizernú výdrž - rýchlo sa zoderú.

Protection môže byť zaujímavá voľba ako bezdušák na širšiom ráfiku,čo však nebol môj prípad,takže som ich neskúsil.

Maxxis Ikon ma vždy odradil z hľadiska váhy, je skrátka o dosť ťažší ako kombo pre ktoré som sa rozhodol.

Rocket Rony som vďaka tomuto fóru nechcel,nemajú príliš valnú povesť.
03.01.2017 - 14:06:08
00
uf nejak sa to rozbehlo

no ide mi hlavne o mokry a smyklavy asfalt, taky co je teraz v bratislave, troska snehu na ceste a chodnikoch, clapkanica obcas namrznute a ked budem chciet ist na BK a niekde dole z neho nech nemusim prezuvat zas nejake ine. Do prace nechodim kazdy den, hlavne nie teraz v zime. V lete aj 3 krat do tyzdna ale teraz tak 1x niekedy ani to nie, zavisi od pocasia a povinnosti po praci.

Hlavne ma zaujimalo ako su na tom tie moje plaste co tam mam teraz v porovnani s niecim co pouzivaju ostatni lebo ja som ine na tomto bajku nemal tak neviem porovnat a teda mozno su dobre a vymenou by som nic neziskal
03.01.2017 - 15:41:09
00
tam Ta káre, kde by nemalo :-) ak mas chut experimentovat, tak do toho. :-) zo skusenosti, aj keby si mal testy plastov presne ako mas a ake chces, i tak by si mohol pochybovat. A to je to, preco je biznis biznisom :-D
03.01.2017 - 15:51:35
00
teda precital som si to tri krat ale ja ti nerozumiem :D
03.01.2017 - 15:54:45
00
no, ze riesis problem, ktory v podstate existuje v hypotetickej rovine, kym ho nezhmotnis svojou odovodnenou potrebou novych plastov. Ak a kym sa teda ku tomu dostanes, tak budes hladat rady a aj keby si sa dostal ku informaciam/testom ktore presne vystihuju tvoje okrajove podmienky, tak je tu ten maly cervik v hlave, ktory ta neustale nuti premyslat nad kupou, aj keby nebolo treba. Ono zase je to "spotrebak", tak experimentuj :-)
EDIT: som v praci dlhsie, pisem ako nemyslim a myslim ako pisem, tak to potom vyzera...
03.01.2017 - 16:00:41
00
no spotrebak ako spotrebak, nemam zrovna na to aby som teraz kupil 3 sady gum a dve nepouzival lebo mi nebudu vyhovovat
skor som chcel vediet nazory ludi ktori uz tieto plaste mali a tiez uz jazdili na inych

v poslednej dobe ma pocit ze na mokrych rovnych povrchoch sa mi tie plaste strasne smykaju a kazdu chvilu mam pocit ze hodim drzku a to sa mi velmi nechce hlavne ked idem cez mesto a vedla mna vela aut
Posledne ked som to polozil uprostred mesta na elektrickovych kolajach som nebol uplne happy, nastastie nic neslo. Navyse k tomu mam SPD z ktorych nedam tak rychlo dole nohu ako z flatov
03.01.2017 - 16:05:37
01
na mokrý asfalt ti nepomôže nič chceš nemožne plást na asfalt aby držal a aj na mokre korene a sneh? :D :D kúp si čarovný prútik a hotovo...
03.01.2017 - 16:44:57
03
tekuté reťaze!
03.01.2017 - 19:07:37
00
Nazdar. Prešiel som z HT na full a chcel by som jazdiť hlavne lesné cesty traily, singletracky, šotoliny...žiadne bikeparky a minimum asfaltových ciest. Ktorý plášť by bol vhodnejší v rozmere 2.35 ?Nobby Nic ? Hans Dampf? prípadne ich kombinácia ? Ďakujem za každú radu
05.01.2017 - 13:45:35
00
staci mozno 10 stran dozadu ist a najdes odpoved. Ale ber MAXXIS!
05.01.2017 - 14:08:49
04
Miniony, HD som tiež mal, no tie sa na Miniony nechytali ani zďaleka ;)
05.01.2017 - 15:13:53
02
scarinko za seba odporucam zobrat maxxis ikon, jazdim s nimi celorocne a aj vela asfaltu do prace (70 km) a zadny je po 1300 km este na 70% a v predu ako novy, zato som jazdil racing ralpha a ten je po 1000 km vpredu taky, ako ikon vzadu po tolko km, ikon aj teraz v zime, snehu a lade drzi, staci trosku opatrnejsie a to tu na vychode mame o dost ine tereny ako v BA, nic v zlom ;), jazdil som aj rocket ron, ten je tiez dobry, ale slaba vydrz, potom este vredestein black panter, ten je tiez riadny drziak celorocny, ale stoji jeden skoro tolko, co dva ikony
05.01.2017 - 15:55:03
00
keyboard_arrow_up