volodaj tak ako pises, ardent tlr mam na xc, v 2,25 a na +- rovinke OK, ale cez vikend som snim pustil nejake padaky, listy kamene a korene a frajerka ma predbehla, ze co tak hamem. Pravda je, ze ja 26 HT, ona 29 HT, ale aj tak. Par krat to podhodilo, tak som neriskoval. Ona ma (prisli s bajkom) rocket rony, na ktorych uz ide vonku vystuz plasta - jazdi na tom bajku cca 5 mesiacov, bol novy... Vzadu mam ikon, tam je to jedno, ale ziadne vyrazne preklzovanie nebolo, no dopredu by som uz volil nejaky redsi vzor. A spomeniem aj to, ze moje prve plaste boli v 2013 snake skin nobby nic 2,4 a vsetko po nich uz bola sracka. Aj za cenu asfaltu. Preto ma to opat taha ku tej novej verzii, no ked vidim, ale su tie zakladne verzie sracky, tak si dva krat premyslim.
21.03.2017 - 10:43:14
01
Čo vy s tými plášťami robíte? Ja mám vpredu Rocket Ron Pacestar od roku 2011, vzadu Rocket Ron Performance (Pacestar som odložil, lebo mi ho prišlo dozadu škoda) od roku 2012 a sú skoro ako nové. Najazdené majú asi 2000/1500 km - mám viac bajkov, tak sa to delí, na tomto jazdim len do terénu. Ale žiadne skaly, to je pravda.
21.03.2017 - 13:24:24
00
bedo tajomstvo uspechu je nerobit nic specialne, droteny schwalbe sa doserie sam, kym vzorok je bez poskodenia :-)
21.03.2017 - 13:28:49
00
jachmel napísal:

Ale hore kopcom s tym asi nejazdis co?

Nerozumiem celkom tvojej otázke, skús mi to nejako viac rozviesť ??!
21.03.2017 - 13:32:48
00
Hosť napísal:
Inak voziť plášť podľa najhorších podmienok čo stretnem mi príde blbosť. Keď chcem ísť na 70-80 km výlet, kde sa môže stať, že 5% trasy bude niečo náročnejšie, tak to radšej zídem pomalšie ako ťahať taký kanón na vrabce ako je skoro kilový plášť. Napr. s tým Rocket Ronom zjazdím viac menej všetko čo aj s Maxxismi na druhých kolesách, len pomalšie. Keď si chcem užívať zjazdy, tak vezmem druhé kolesá a nemusím sa báť to pustiť rýchlejšie.


Toto je tak torsku vytrhnute z kontextu, ale zase suhlasim ze zjazdne je kde co s kde cim, len s inym pocitom a s inou rychlostou. No k tomu este:
1. 70-80km vylet si len tak bezne clovek asi nedava, natoz na enduro biku. Nie ze by sa to nedalo a neda, ale ked uz na endure takyto vylet niekto da, tak ho urcite nebude brzdit nejaky plast. Ano siel som aj viacdnovku s dupacmi, co presli take veci na "biku po dedovi" ze nejaky dezen a vaha plasta, bolo to posledne na co by sa vobec pozerali.
2. Netreba hned hadzat vsetko do jedneho vreca, svet ani veci okolo niesu ciernobiele. Nikto predsa netvrdi, ze ked si nevezme ten najlahsi a najlepsie odvalujuci sa plast na svete, tak hned ten dalsi v poradi musi byt FR/DH zubata kotva co ma kilo.
3. Nie kazdy ma dve sady kolies, alebo dve sady plastov ktore sa mu chce prezuvat ci menit. A ako som pisal aj na zaciatku, tak nie kazdy chodi 70-80km "denne" na vylety a vybera si na zaklade toho, kam pojde a aky tam je teren. Dost vela ludi (pravdepodobne vacsina) ma proste jednu sadu a hlada co navhodnejsi dezen na jeho najcastejsie pouzitie v podmienkach, v ktorych chodieva pravidelne. Samozrejme ze dnes aj na toto pouzitie existuju plaste, ktore su na to vhodne a clovek nemusi volit hned specificky zamerane plaste.
22.03.2017 - 00:40:20
01
Ja som sa pýtal práve preto, lebo chcem druhú sadu plášťov a nevadí mi prezúvanie. Inak my chodíme na Endurách aj 50+ km výlety, občas sa pritrafí aj 100+ km.
22.03.2017 - 05:02:35
03
dymONE akosi nechápem o čo ti stále ide. Mike888 sa pýtal na ľahký, dobre odvaľujúci plášť. Určený na dlhšie trasy a maratóny, na ktorom bude jazdiť hlavne po zvažniciach a v jednoduchom teréne. Prezúvanie mu nevadí. Za ten čas, čo tu píše a čo tu chodím ja, mám aspoň trošku predstavu čo, kde a ako jazdí. Nepýtal sa na žiadny kompromisný plášť alebo niečo podobné, takže odpovedal som mu ako som najlepšie vedel.

Ak sa máš potrebu sa s niekym doťahovať o slovíčka, tak skús niekoho iného. S tým som ja na tomto fóre už skončil. Snažím sa prispievať už len k veciam, kde viem a chcem ľuďom poradiť. Čao a pekný deň ;)
22.03.2017 - 07:12:24
011
Nakoniec som to asi vytrhol z kontextu ja :-/ . Myslel som to skor vseobecne (tj uz nie mierene ako radu pre Mike888).
Inak s tebou samozrejme suhlasim.
22.03.2017 - 08:55:19
01
Mike888 napísal:
Veď toto. Ja voľačo vyšpekulujem s tými Maxxismi a potom sa podelím o dojmy.

Ak nechceš do plášťov moc investovať, tak od Maxxisu v pohode aj v tej 2 zmesi, mal som síce miniony, ale to asi nie je podstatné, boli podstatne lepšie ako napr. Schvalbe v podobnej cene, 1 plášť stál 25 €. Takže myslím, že aj keď zoberieš lacnejšiu verziu napr. ikon, prípadne niečo podobné, tak tiež budeš spokojný, nebudú mať možno taký veľký grip ako tie drahšie verzie s 3 zmesou, no na druhej strane vydržia dlhšie a svoju funkciu odvedú dobre. Ja som ich jazdil aj s dušou aj bez a nemal som s nimi žiadne problémy :)
22.03.2017 - 10:36:28
01
mozem potvrdit RoRo dozadu nie je idealna volba, EVO verzia kupena pred.min.rok, najazd cca 1200-1500km a uz ani nie je vzorka, 25% cesta-presun a zvysok les MKarpaty. NN tiez EVO jazdeny v predu zatial OK, najazd cca rovnaky ako RoRo
22.03.2017 - 12:22:48
01
RoRo ma riedky stred. Je jasne ze vzadu ide rychlo dole. Ale na predok je super, nema ziadne hluche miesta. Takze ako rychly plast dopredu idealna volba.
22.03.2017 - 19:59:19
00
zdravim, 26” plaste na xc do 35 eur ???
30% asfalt, zvysok lesne cesty
dakujem
24.03.2017 - 13:55:49
00
Schwalbe Rocket Ron/Racing Ralph, alebo Continental Race King/X-King. Podla mna uplne jedno ktore, kazdy si haji svoju znacku, zober co ti je viac sympatickejsie...
24.03.2017 - 14:08:15
01
Ak jazdíte niekto miniony ss, aké máte skúsenosti? Grip, životnosť? Uvažujem nad ním,no či by mi vydržali aspoň pol sezóny, aby som z neho hneď nespravil slick :). Do zadu by sa mi hodilo niečo takéto, trochu rýchlejšie ako je ibex, tak či to za to stojí? :) . Neviem či majú aj iné verzie, no zaujal ma tento https://eshop.dema.bike/product/86966-plast-maxxis-minion-ss-29-x-2-30-kevlar-exo-tr-dc
24.03.2017 - 21:37:29
00
imro1 Mam ho vzadu ale zatial len asi 4 vyjazdy...na tvrdom podklade ide vyrazne lahsie ako obycajny minion, v zatackach bez problemov...akurat brzdny ucinok mu chyba, co mi vzadu az tak nevadi...v pohode ak jazdis take flow traily a nechces sa trapit pri presunoch, ale ked jazdis na kazdom vyjazde nejake padaky, tak neodporucam ( na Sidorove ma pekne vycvicil, ale aspon bola sranda :D )
31.03.2017 - 07:53:49
01
keyboard_arrow_up