Ja som Rekona zobral že bude agresívnejší ako Ikon resp. Ardent race t.j. agresívnejšie XC nie am/en 😁, hoc v popise má trailový ale zároveň tam píšu ze je určený na agresívne XC trate.
V mojom prípade kombo Forekaster/Rekon teraz na mokro, ikon resp. Ardent race/aspen na sucho
09.11.2020 - 13:15:30
00
cabastefan napísal:
Ja som Rekona zobral že bude agresívnejší ako Ikon resp. Ardent race t.j. agresívnejšie XC nie am/en 😁, hoc v popise má trailový ale zároveň tam píšu ze je určený na agresívne XC trate.
V mojom prípade kombo Forekaster/Rekon teraz na mokro, ikon resp. Ardent race/aspen na sucho


Ano, asi to bude do tazsieho terenu vhodnejsie ako Ikon. Aj ked ten som nikdy nejazdil, takze len teoretizujem, co je samozrejme najlepsie :)
09.11.2020 - 14:27:21
00
Ahojte, prosim o radu:

aktualne jazdim Maxxis Forekaster 29x2,35 EXO TR. V lese su super, ale na asfalte od rychlosti cca 20km/h mi z nich neprijemne vibruje cely bajk.
Skusil som vymenit zadny plast za Maxxis CrossMark II EXO TR 29x2,25 - vibracie (zo zadnej casti bajku) uplne zmyzli, ale chyba mi to pohodlie 2,35 plasta.

Viete mi prosim poradit plaste sirky 2,35 ktore su v pohode do lesa aj na asfalt (nevibruju na asfalte)?
Rychlost ani hmostnost pre mna nie su dolezite, jazdim len pre radost - ziadne nahanie casu, ani ziadne extremne traily.
09.11.2020 - 14:45:29
00
a čo tak trošku sfuknuť? ak to maš na beton nečuduj sa
09.11.2020 - 14:48:57
00
Vdaka za radu - jazdim ale nizke tlaky (aj ked s dusami) a viac ich znizit si uz netrufnem - uz by som chytal rafik o kamene (som hobby jazdec, techniku mam mizernu).
Pri mojich testoch boli vibracie paradoxne pocitovo nizsie pri vyssich tlakoch, ale nestratili sa.
09.11.2020 - 15:02:28
00
Rumakk ja som presiel na Ardent (nie Ardent race) vpredu aj vzadu a podla mojich skusenosti v aktualnych podmienkach v Malych Karpatoch su tie plaste OK. Zvazoval som Ardent race resp ikon (rychlejsie) resp. forekaster (vhodnejsie na trail/enduro) nakoniec padla volba na Ardent, co je taky stred medzi "race" a "enduro". zatial teda spokojnost, drzia aj na mokrom povrchu, aj blato, listy atd. na asfalte mi pridu tiez rychlejsie (mal som schwalbe nobby nic). aj podla popisu od vyrobcu su tie ardent taky "univerzal". skusal som rozne povrchy asfalt, zvaznice, TBK traily a subjektivne som si na nich dovolil viac ako na povodnych. ono sa to tazko realne porovnava samozrejme (ine pocasie, povrch, kondicka atd) to by sa muselo otestovat v dany den viac plastov aby sa dali realne porovnat ich vlastnosti. subjektivne ale mam z nich lepsi pocit.
09.11.2020 - 15:35:30
01
Nemáš ho poškodený? Skus otočiť bike, roztočiť koleso a sleduj ci nehádže na nejakom mieste,
bob303 napísal:
Ahojte, prosim o radu:

aktualne jazdim Maxxis Forekaster 29x2,35 EXO TR. V lese su super, ale na asfalte od rychlosti cca 20km/h mi z nich neprijemne vibruje cely bajk.
Skusil som vymenit zadny plast za Maxxis CrossMark II EXO TR 29x2,25 - vibracie (zo zadnej casti bajku) uplne zmyzli, ale chyba mi to pohodlie 2,35 plasta.

Viete mi prosim poradit plaste sirky 2,35 ktore su v pohode do lesa aj na asfalt (nevibruju na asfalte)?
Rychlost ani hmostnost pre mna nie su dolezite, jazdim len pre radost - ziadne nahanie casu, ani ziadne extremne traily.
10.11.2020 - 07:28:37
00
marYan Ardent do blata je cista samovrazda spachana Harakiri sposobom :D, ten plast je nepredvidatelny, strely do strany kedykolvek, hlavne ked to necakas... ako verim tomu ze oproti ardent race alebo ikon drzia ovela lepsie,
ardenta 2,25 som jazdil vzadu a a je urcite rychlejsi ako DHF/DHR, ale ten plast proste nebrzdi... stlacim brzdu a nezakusne sa a letim dopredu... preto jazdim teraz DHF vpredu aj vzadu, ale to je zas ina kategoria plastov.....
10.11.2020 - 08:00:39
02
Dublinboy napísal:
Kludne si ich daj, pokial budeš jazdiť tlaky nad 1.5bar tak si v pohode a nič sa ti žuť nebude.
Jazdím celu tuto sezónu na podobne širokých ráfikoch a každý MM je plus keď jazdis agresívne. Alebo tam hod MagicMary 2.35 čo je rovnaká šírka ako Maxxis v 2.5WT.


kámo sorry že reagujem až teraz ale ešte som premýšlal nad zmenou ráfikov ale to som zavrhol....OK takže dopredu DHF 2,5 a dozadu Magic Mary 2,3...dúfam že keď nebudem podfukovať tak to moj 21mm ráfik zvládne
10.11.2020 - 08:30:44
00
MM 2.35" bude reálne širšia ako DHF 2.5"...keď tak by som ju dal na obe kolesá, prípadne kombinácia MM a HD, tak to jazdím na svojom a spokojnosť ;)
10.11.2020 - 09:19:02
02
Supafly666 napísal:
MM 2.35" bude reálne širšia ako DHF 2.5"...keď tak by som ju dal na obe kolesá, prípadne kombinácia MM a HD, tak to jazdím na svojom a spokojnosť ;)


MM 2,3 bude lepšie sedieť ako DHF 2,5 v predu?
10.11.2020 - 09:36:39
00
Áno MM drží o čosi lepšie ako DHF poprípade skús ASSEGAI ten je tiež super. A dozadu odporúčam novú Big Betty fakt super plášť
10.11.2020 - 09:44:13
01
MM je vo vlhku a zime lepšia, DHF je lepší zase do sucha a prašných podmienok....pôvodne som dal MM dopredu na jeseň a zimu, ale nakoniec som ju tam nechal už nastálo. V kombinácií s Hans Dampfom vzadu mi vyhovujú gripom, valivým odporom, odolnosťou a aj váhou.
10.11.2020 - 09:45:08
03
jop ten valivý odpor som pocítil aj ja predtým som mal DHF a DHR2 oba v 3c a MM a BB mám v softe ale majú menši odpor
10.11.2020 - 09:59:56
00
KennyHO na 21mm rafik by som asi 2,5 nedaval....
10.11.2020 - 10:10:51
00
keyboard_arrow_up