Ahoj,

snazim sa dat do kopy amkovy bike a skor ako rozpisovat kazdu komponentu do samostatnej, mozno i existujucej temy by snad bolo vhodnejsie to k am.en bikom drzat v jednom vlakne.

Mam novy am bike, kupoval som ho vsak s tym ze si ho trochu preskladam k obrazu svojmu. Preferovany styl je am/en cize nieco vyslapat (predsalen prechadzam z xccka) ale zaroven sa pospustat dolu, sutre, korene, dropy atd, obcas bikepark. Ram ma zdvih 150 a 152x12 os, vidlica je tam Float 32 Rl 150 s 15mm osou.

Otazka je ci sa daju pouzit ZTR Arch rafiky z mojho XCcka. O co mi ide je hlavne vydrz kedze to nie su novsie ArchEX. Kamene, korene a minidropiky vydrzali uplne v pohode ale neviem ako na tom bude vacsie dopady. Oproti mavicom XM119 co mam na amku aktualne mi pri archoch vyhovuje nizsi profil a moznost pouzitia notubes riesenia.
Predpokladam ze by to rafiky mohli vydrzat, dalsia otazka teda je setup kolies tak aby boli relativne lahke no v ramci moznosti i odolne. Pravdepodobne by som to poskladal cele nanovo, to znamena ze by som zobral i nove naboje a aktualne kolesa predal v celku. Potrebujem preto poradit i s nabojmi. V zadu je teda 152x12 a v predu by bol idealny stav mat nieco zatial na 15 os s neskorsou moznostou prerobit na 20 mm os. Pripadne len 20mm os kedze planujem nejaku 160 vidlicu 34-35-36 nohy do cca 545mm vysky (najskor asi float 36). Aky vyplet zvolit ? Bude stacit stencovany na 1,8 ?

Dakujem
05.12.2012 - 12:10:59
00
Len taka mala technicka poznama, vzadu je 142x12
05.12.2012 - 12:24:23
00
Hope Pro Evo 2 + ZTR Flow EX ráfiky, možno by stačili aj tie Arch EX čo máš. Prípadne tieto kúsok lacnejšie, ale neviem aké skúsenosti s tými nábojmi sú http://superstar.tibolts.co.uk/product_info.php?cPath=74&products_id=496. Sám uvažujem či Hope alebo skúsiť toto. Rozdiel je nejakých myslím 100-120E na sete. Samozrejme váha je pri tých lacnejších vyššia.

Na oboch značkách nábojoch nie je problém meniť koncovky, tak by nemal byť problém so žiadnou kombináciu prednej a zadnej osi.

Snažím sa o niečo podobné ako ty. Zo sériové Reigna som už pomenil skoro všetko. Len vidlu som stále nechal 32 mm. Nemám zatiaľ potrebu ísť do 36.
05.12.2012 - 12:32:28
00
Ako pisem nemam Arch EX ale starsie ARCH ... a ano 142x12 je vzadu nabuduce si to pozriem pred napisanim
05.12.2012 - 12:52:12
00
Co to, co to Andrej, trosku pohodlia sa ti zaziadalo? :-)
Archy ma tusim CraObs na Moju a mali by to vydrzat. Ale ked uz novy zaplet, tak skor Flow resp. EX500 od DT Swiss.
05.12.2012 - 13:34:31
00
Nuz, CRR-ko mi uz v zjazdoch nestacilo i psychoblok tam bol ze ked toto skocim tak ho roztrieskam. Takmer dva roky vyberam, porovnavam, stokrat som si povedal ze mi ho netreba, stokrat som si povedal ze mi ho treba. Maratony nejazdim, kondicku uz davno nemam tak vlastne preco nie.
05.12.2012 - 14:23:55
00
mas to dobre zdovodnene :-)
05.12.2012 - 14:40:28
00
:) mam, mam ... tak rozmyslam ze rozoberat xc kolesa kvoli rafiku pravdepodobne nebudem a ked budem brat vidlu tak si neham nieco upliect, ZTR ARCH EX + novatec (ci ten superstar)
05.12.2012 - 22:28:56
00
Ze archy nevydrzia by som sa nebal. Problem je, ze su uzke a ked na ne chces dat poriadne balony, co asi chces, nebudu tak pekne drzat tvar pri nizkom tlaku ako na rafoch sirokych. Sam mam dilemu, ake rafy dam, ked sa odporucaju cresty. A ked chces davat 36 vidlicu a potom tomu zodpovedajuco aj jazdit, tak to uz je urcite mimo archov. Som zvedavy ci sa ti podari trafit setup takto od stola. Ja som vyberal kolesa 3 mesiace a nakoniec som nevybral najlepsie, mal som zobrat flow a nie crest. Prechadzal som z 10 rocneho HT. a aj vidlicu som uz vzduchovu (nastavitelny zvih a lock a..) vymenil za pruzinu bez k...vitok.

Zober rovno flow ex, ja som nahanal gramy a hlupost.
05.12.2012 - 22:45:29
00
tak! na rafikoch sa neoplaca setrit pri endure, radsej si daj aj freeride tazsi rafik a nebudes musiet riesit kazdy mesiac centrovanie :)
06.12.2012 - 23:45:42
00
myslím, že centrovanie je ten menší problém...
07.12.2012 - 12:39:28
00
no teba som tu uz nevidel chlape :) no k teme nove arch ex zevraj sa vyzuvaju uz proste maju inak riesenu tu patku co si mozes pozret aj na obrazkoch oficialnych. vydrzat asi nieco vydrzia aj tie archy (jazdi ich lapaloma a on ma skoro 100kg(mozno 90uz teraz) na svojom biku zo zdvihmi 150/130 nevravim ze skace dako ale nesetri ich . a prezrad aspon co si to kupil ale ked tak obycjane stare flow :)
07.12.2012 - 13:04:42
00
Tak obycajne Arch som vozil a prezili na xc maratony, bikepark v jasnej, sutre na brncalke, ziarskej, popradskom plese, poludnicu, cast hrebena nizkych, mal som ich i na am vyjazdoch na varin stretku a za tie asi dve sezony co som ich jazdil som ich ani raz necentroval len v zadu som daval zapliect novy naboj. Pravda jazdil som ich v ramci moznosti xc biku. Preto som myslel ze by este mohli nieco vydrzat. Takto si to asi nastudujem ze co ako, ci arch ex alebo flow, flow ex je uz asi na mna predimenzovane i ked v buducnosti mi budu hybat pevnejsie rafky.

aktualne rozmyslam nad naslapnymi am pedalmi, cize nieco pevne s moznostou vacsieho pohybu. Co som zatial nasiel tak to su Time Z. kzore by mi mohli vyhovovat.

Kupil som commencal meta am 2012, zatial spokojnost i ked som si este nezvykol.
07.12.2012 - 13:40:47
00
time alebo niekto tu predaval tusim nihil shimano dx a tie su sice tazke ale pomerne dobre sa da aj pri vyzutej alebo bez spd boty na nich ram vyzera zaujimavo to ams tu bledomodru?ako kukam tak 1500e za ram bez tlmica celkom mastne
07.12.2012 - 13:53:32
00
ano, mam ten modry. Vybavou sa za tu cenu urcite da kupit lepsie, napr votec, mne vsak islo o ram ktory budem vediet vyuzit ako univerzal trail/am/en, nieco slapave a zjazdove zaroven, skor asi zjazdove. A pritom stale nestal tolko co yeti, ibis, transition. Je to tazke hebedo (4kg s tlmicom) ale sadol mi genialne.

k tym time z ... jazdi ich niekto. Mam nieco podobne, look qarz, a sprvoti som si ich nevedel vynachvalit no po case ako som tie droty pokrivil na sutroch uz tak dobre nedrzia.
07.12.2012 - 16:41:52
00
keyboard_arrow_up