Hack3r: Donesiem môj bike nech sa ti minie? :) :) :)
10.09.2020 - 16:13:43
00
Spotreboval som 66m tejto Tesa pásky, nikdy respektive jediný krát bol trosku problem na Carbon Kolesach Roval SL kde neako nechytala ale potom to neako chytlo a bolo všetko v poriadku.
No je pravda že ide naťahovať s tuha a na určitom rafiku treba pritlačať aj s prstom alebo handrou:)
Niektorú ked som chcel po 1roku odlepiť tak držala perfektne a niekde išla ako po masle..
10.09.2020 - 20:31:31
00
Tiež mám Tesu TLR na odporúčanie zihadlo 5 a v pohode robil som kolesá sebe aj kamarátovi , áno treba naťahovať a je to fuška no ináč drží dobre, len to treba vedieť pritlačiť, potom skontrolovať aj handrou prejsť vytlačiť bublinky. Kúpil som 66 m oplatila sa a keď som tera zmusel dávať dole plášť a pásku držala dobre pekne tesnila a šla aj pekne odlepiť nakoľko som musel ísť dať špice vymeniť, reťaz vošla do výpletu :/
11.09.2020 - 13:23:16
01
Sesulak napísal:
Ja davam Gorilla Tape a nemenil by som ani nahodou. Na prednom ma vyse 5000km. Zadne ma 3100km, ale som menil plast a vzdy sa trochu niekde odlepi s patkou (toto mi robila aj zlta), inak je tam ta ista stara stale. Ziadne extra natahovanie nehrozi, trha sa sama z kotuca na sirku na aku ju nacnem, lepi perfektne a nezanechava skoro ziadne lepidlo.


Nieco podobne ako tu tvoju gorila tape som kupil v OBI za 6 eur.. Úžasne jednoducha robota s nou, som sa citil jak sikovny majster sveta v robení bezdusakov. Dal som dve vrstvy. A najlepsie na tom, ze vyzera to, ze to funguje. Kašlem na ine pasky. Táto "Macgyverovska" páska bude asi najlepsia pre moj 19mm rafik.
13.09.2020 - 13:02:01
00
Ahojte. Som úplna lama do bezdušákov a potreboval by som poradiť. Dnes som bol druhykrát na biku a po kilometri v lese som dostal defekt. Našťastie som nebol ďaleko a na 3 nafúkania prišiel domov. Chcel som defekt opraviť, ale zistil som čudnú vec. Nemám dušu :)

Takže moja otázky sú:
1. Musím lepiť na tento ráfik pásku? Lebo čo som pozeral, tak nemá žiadne diery.
2. Musím meniť ventilky za iné?
3. Koľko tmelu mám dať asi do jedného kolesa? Plánujem dávať Stan's Race.
4. Aké približne tlaky používať? Mám okolo 80kg. Môžem ísť aj pod minimum napísané na plášti?
5. Mám ten defekt radšej najprv opraviť. Nebude to asi nič veľké, alebo to nechám už na tmel?

Ďakujem za rady, fakt sa v tom nevyznám a nechcem niečo pokašlať.

Prílohy:

20200914_194731.jpg
20200914_194731.jpg 1.1 MiB thumb_up0thumb_down

20200914_194722.jpg
20200914_194722.jpg 1.09 MiB thumb_up0thumb_down

14.09.2020 - 20:35:35
00
Ak mas zajtra volno daj si tu namahu a venuj bezdusakom 2-3h a prestuduj - prelet par desiato stranok dozadu odpoved a omnoho viac si najdes. Podobne otazky sa tu riesia stale dookola 😉 hore mas vyhladavac zadaj slovnu kombinaciu co ta zaujima a uz iba citaj a citaj youtube a cita a citaj 😀
14.09.2020 - 21:08:58
02
Nalej tmelu a jazdí. Veď to máš už komplet bezdušovú zostavu.
14.09.2020 - 21:45:58
13
V prvom rade odmontuj ten plastový bazmeg za kazetou :rofl:
Potom nalej tmel cca 100 - 120 ml na koleso (nedávaj Race verziu, nie je vhodná na dlhodobé použitie, ale obyčajnú Stan´s No Tubes)... Nič lepiť nemusíš, tmel si poradí (ak tam nie je diera ako svet). Tlaky si otestuj, kľudne môžeš aj pod hranicu odporúčania.
14.09.2020 - 22:00:10
02
infinitipp: Ja som toho čítal dosť. Aj pozeral videa, testy tých tmelov a pások. Len som sa chcel pre istotu ubezpečiť. Tak idem to robiť prvý raz a nie, že tam nalejem ten tmel a potom zistím, že bolo treba dávať pásku a môžem celý deň čistiť ráfiky :) Kto sa opýta vie a kto nie, tak ten potom p.čuje :)

GaliPet a ro_so: Ďakujem za odpoveď. Práve som zistil, že zajtra je sviatok, takže si ten tmel kúpim najskôr v stredu. Pikla :) A inak ro_so. Ja som na ten plastový bazmeg kukal. A hovorím si, že kurnik oni to tam na čo dali? Aby chránili špice pred reťazov? Pekný nápad ale moc sa mi to vizuálne nepáči :) Takže to tam ani nemá byť? Lebo páni z Nemecka to akosi zabudli uviesť v tej "tenkej" knihe, čo má asi 1000 strán. Alebo som slepý... :) A berte na mňa ohľad. Som na MTB úplný nováčik. Som doteraz vozil iba na cestných bikoch a ukrajine :) :) :)
14.09.2020 - 23:27:43
01
A jaj práve som zistil, že to bude ťažšie ako som si myslel. Nenašiel som jediný obchod v BA, kde by ten Stan's mali :( Takže mi asi neostane iné ako to kúpiť online a čakať :(
15.09.2020 - 00:18:11
00
Ten plastový chránič špicov za kazetou tam musia výrobcovia montovať, lebo to prikazuje norma. ŠOI by jeho absenciu na vystavenom bajku v obchode mohla pokutovať.
15.09.2020 - 07:41:04
00
Jeden ťuk do prehadzovača v lese a reťaz skončí medzi kazetou a špicami. Už by som bez toho nejazdil...
15.09.2020 - 08:10:40
00
a že sa mi to za 20r nestalo :)
exit2tie XR1700 jazdím tiež, paska tam je origo bezdušova, len naliat mlieka( jazdím notubes), origo ventil na bezduše a fišíč
15.09.2020 - 08:13:46
02
exit2 To nemáš v okolí jediného kamaráta , kamošku,že ti požičajú mlieko a keď kúpiš vrátiš , vždy sa dá nejako dohodnúť predsa a tak objednaj a nahoď duše zatiaľ a jazdi :) a vidíš, zihadlo 5 ti poradil pásku už máš zrejme bezduš :) to budeš mať easy :)
15.09.2020 - 08:27:12
10
Kristina, Pali65 a zihadlo 5:
Tak ja to tam teda ešte asi chvíľu nechám. Nech všetci čo ma stretnú hneď vedia, aká som lama :) :) :)

Johnny80: Neuveríš, ale ja mám síce kopu kamarátov, čo sú športovci (aj vrcholoví). Nemám, ale žiadnych cyklistov. Tých čo mám, sú totálni amatéri a ani nevedia, že nejakí bezdušový systém existuje :) Okrem toho, nechcem tam liať hocičo. Chcel by som tam dať ten Stan's. Iné tmely v obchodoch majú. Sranda, že ten najlepší nemá v BA nikto (aspoň som taký obchod nenašiel).

Aj tak mi to nedá. Niečo sa ešte neopýtať. Ten klasický Stan's môžem dať cez ventilky? Lebo pri tom racing je vyslovene uvedené, že to nejde. Moc sa mi to nechce dávať priamo do plášťou. Sa bojím, že pri následnom nahadzovaní plášťu bude viac toho tmelu na ráfiku a v okolí ako v plášti (sa už trošku poznám :) :) :) ).

Po ďalšie mám ešte jeden problém. Stále sa rozhodujem, či ten bike nepošlem na výmenu. Poslali mi ho s poškriabaným rámom. Neviem sa rozhodnúť, lebo kým mi pošlú nový, tak budem X dní bez biku (mám iný ale nie MTB). Oni vedia, čo robia. Nechajú ťa namotať sa a dúfajú, že neodolás :( Keby bolo vonku aspoň škaredo :) Mám tak deň na rozhodnutie, ale ten tmel sa tam aj tak neodvážim naliať, keď ho možno vrátim. Hoci posielať bike s defektom na výmenu, bude tiež zaujímave :)
16.09.2020 - 00:49:39
00
keyboard_arrow_up