urcite? nemeral som to nejak presne ale zda sa mi ze som nameral 21. no ale aj tak by ta paska mala sediet
11.06.2014 - 08:34:49
00
Ak neveris, neni nic lahsie jak si to odmerat alebo najst na webe ;)

Kazdopadne v kazdom baleni by mal byt obrazkovy navod, podla ktoreho by gumova paska nemala trcat von z rafika, vid krok c. 5

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 818.17 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2014 - 08:55:43
00
Najdolezitejsie je aby paska bola zacviknuta madzi patkou plasta a rafikom. To, ci pritom trci von alebo nie, je nepodstatne.
11.06.2014 - 09:04:39
00
aby sme boli ekologicki :-P
A Matus mal vo velkom baleni len Eco verziu a NoTubes...

Mám to vyliať a vrátiť sa späť k dušiam alebo dúfať, že mne bude fungovať :?: Keďže treba ho asi doplniť, idem sa pozrieť aspoň do predného, že ako to tam vyzerá...
11.06.2014 - 09:34:21
00
Mám Elite Racer a bez problémov. Už túto sezónu aj nejaké tie defekty zalepil (pripínačka a 2x tŕne). Len som vytiahol, zasyčalo a hotovo. Strata tlaku nepozorovateľná.

Pripínačka na Minione, tŕne na RaRa SS.
11.06.2014 - 09:48:05
01
mne to na par miestach trci von ale plast neskace ani nic podobne sa nedeje. len sa bojim aby sa to nevyzulo. mam to tak teda nechat hej? na prednom kolese mi to okolo patky nefuci ale vzadu to pomalicky fuci .vzadu mam obycajny rocket ron s kevlarovou patkou. nie tlr. myslite ze to mlieko zatesni? nieje to ziaden velky unik ale pod vodou vidno malicke bublinky ako sa pomaly tlacia okolo patky von
11.06.2014 - 10:10:02
00
Mám to vyliať a vrátiť sa späť k dušiam alebo dúfať, že mne bude fungovať :?: Keďže treba ho asi doplniť, idem sa pozrieť aspoň do predného, že ako to tam vyzerá...

neviem, ale osobne nie som spokojny. Taku dierku co som mal malo bez problemov zalepit. Ja budem objednavat No Tubes. Zatial jazdim s dusou.
11.06.2014 - 11:13:58
00
ja pouzivam v TLR plastoch Caffelatex uz tri roky, kupujem len velke balenie(1000ml) a zatial mam len pozitivne skusenosti, skladovanim sa nekazi, jezkovia sa nerobia, jedine co robim je, ze priebezne doplnam tekutinu cez ventil...
11.06.2014 - 11:28:48
00
neviem, ale osobne nie som spokojny. Taku dierku co som mal malo bez problemov zalepit. Ja budem objednavat No Tubes. Zatial jazdim s dusou.

Takže som sa na to pozrel (mám geto bezduše):
1. pätky držali, myslím si dostatočne aj s vmedzerenou dušou čo som spokojný
2. plášť bol obalený tuhými časticami ale nie ako pevná prilepená hmota a zvyšok "mlieka" bola skôr voda (neviem či je to dobré alebo zlé, je to môj prvý tmel)

miso66 pre teba aktuálne:
3. zistil som že po opetovnom nafúkaní mi uniká vzduch spod nálepky oproti ventilu kde má ráfik spoj, takže som musel tú pôvodnú orezanú dušu na 2 krát starostlivo vložiť, aby 100% prekryla celú pätku. Fučí odtiaľ stále ale zo všetkých pokusov najmenej a úplne minimálne (pri 3 a viac atm, pri 2 a menej atm to odtiaľ odfukuje ešte menej až je to ťažké odhaliť), tak dám tomu šancu, či sa to zalepí, inak musím urobiť geto bezduše úplne nanovo s novou dušou aby vytŕčala aj von a dokonale prekryla pätku ráfika. Nevravím, že to musí byť tvoj prípad. (EDIT: takže vyzerá to tak, že po jednej jazde všetko pekne sadlo a utesnilo sa to)

PS: myslíte, že keď mi uniká vzduch z toho spoja, tak je predný ráfik pred smrťou? Uniká iba odtiaľ, okolo niplov ništ.


Naposledy upravil milos21 dňa 11.06.2014 - 19:40:19, celkovo upravené 1 krát.

11.06.2014 - 12:51:44
00
Joe's som osobne neskúšal ale celkovo sa mi zdá tento systém náročný na správne nasadenie do ráfika a potom následne usadenie plášťa, kde môžu vznikať komplikácie hore uvedené, že páska niekde trčí a nikde nie, alebo je tam malý únik vzduchu. Samozrejme najideálnejšou voľbou je bezdušový ráfik (odporúčam), kde tieto problémy odpadajú. Ja som predtým jazdil bezdušový kit od ECLIPSE bez nejakých problémov, viem, že dovozca to už nevozí, ale ešte niečo ponúka vo výpredaji za dobrú cenu http://skprofibike.sk/outlet/eclipse-bezdusove-kity
11.06.2014 - 16:37:18
00
Johny2 ja už 4 roky k spokojnosti používam Cafelatex ale dolievaním cez ventil sa mi časom stalo, že sa ventil zalepil. Od tej doby dolievam po odhrnutí bočnice plášťa.
11.06.2014 - 16:42:37
00
Ventil sa časom zalepí tak či tak.. aj bez dolievania cez ventil. Najlepšie je mať preto rozoberateľný, ktorý sa dá pekne vyčistiť. No a nakoľko mám iba obyčajné tak s rozborkou a kontrolou tmelu musím demontovať aj ventilky, rozobrať ich a vyčistiť. Je to síce pracnejšie ale dá sa to.
11.06.2014 - 16:50:59
00
Od dnes som už aj ja plnohodnotný satanista :D ...no tubes vyzerá ako žinčica. Mňam! :D
11.06.2014 - 21:30:30
00
GaliPe54: samozrejme pouzivam rozoberatelny ventil. Ale mas pravdu, ze casom sa vo ventile trochu vyzraza latex, ale nikdy sa mi este uplne nezalepil. Bud to vycistim, alebo dam jednoducho novy ventil. Nedavam to cez bocnicu kedze plast na rafiku perfektne sedi...
11.06.2014 - 22:05:21
00
[quote=""]Čo vás vlastne viedlo k tomu brať Eco verziu? :)

tiez pouzivam ECO verziu v dvoch bicykloch a mozem potvrdit ,ze sa odparuje. Vydrz je asi dva mesiace. Vcera som menil pneumatiku a pri tej prilezitosti som vycistil a skontroloval rafik. Zlta paska ma po roku a pol tendenciu sa na niektorých miestach odlepovat. Prelepil som to prvou elektrikarskou izolepou co som nasiel a uvidim. Material zltej pasky je sice lachky no nedostatocne elasticky.
16.06.2014 - 10:43:21
00
keyboard_arrow_up