Ja som napriklad doplnil po dvoch rokoch :D

2 roky bez problémov to držalo? Práve to som sa chcel opýtať, kedy treba doliať nový tmel. Ja som si prvý krát spravil bezdušové minulý rok o tomto čase na začiatku sezony. Na moje veľké prekvapenie to prebehlo úplne hladko, narobil som sa ešte menej ako pchať tam duše. Celú sezónu to super drží, dofúkam raz za 1-2 mesiace a ani náznak žiadnej chyby; odlepenia/vyzutia, väčšieho mäknutia/únikov vzduchu... nič. V obchode mi povedali, že po roku by som mal plášte vyzuť, vyčistiť od starého tmelu a naliať nový tmel. Keď absolutne nemám žiadne problémy stým, tak sa mi pochopitelne do toho nechce. Môžem to nehať tak do ďalšej zimy? Len pre info, Ráfy mám ZTR Crest, plášte Specialized Ground Control a The Captain 2.2, tmel Vredenstein (iný tam vtedy nemali), nalial som tých cca 110ml a nemal som žiadny defekt (stratu tmelu).
24.03.2017 - 07:54:35
00
Predpoklad toho aby vsetko takto pekne fungovalo je pouzitie veci na to urcenych. Cize TLR rafiky, dobra paska a overeny tmel a hlavne ziadny pauzak ale poriadny TLR plast. Ked niekto zacne na jednej z tychto veci setrit, tak vacsinou nastane problem. Ci uz rychle vysychanie tmelu alebo aj horsie veci.
24.03.2017 - 07:58:29
04
Na cesťáku jedine TLR plášte a dve vrstvy pásky kvôli vyššiemu tlaku.. Hutchinson má celkom slušný výber plášťov. Schwalbe má v ponuke high-end modely v cene cca 40Eur/ks čo je menej ako slušná galuska.
24.03.2017 - 08:31:23
01
drifter_00 napísal:
2 roky bez problémov to držalo? Práve to som sa chcel opýtať, kedy treba doliať nový tmel. Ja som si prvý krát spravil bezdušové minulý rok o tomto čase na začiatku sezony. Na moje veľké prekvapenie to prebehlo úplne hladko, narobil som sa ešte menej ako pchať tam duše. Celú sezónu to super drží, dofúkam raz za 1-2 mesiace a ani náznak žiadnej chyby; odlepenia/vyzutia, väčšieho mäknutia/únikov vzduchu... nič. V obchode mi povedali, že po roku by som mal plášte vyzuť, vyčistiť od starého tmelu a naliať nový tmel. Keď absolutne nemám žiadne problémy stým, tak sa mi pochopitelne do toho nechce. Môžem to nehať tak do ďalšej zimy? Len pre info, Ráfy mám ZTR Crest, plášte Specialized Ground Control a The Captain 2.2, tmel Vredenstein (iný tam vtedy nemali), nalial som tých cca 110ml a nemal som žiadny defekt (stratu tmelu).


Drzalo to dve sezony, s tym, ze minuly rok som toho vela nenabehal, ale myslim, ze som mal len stastie na nedefekty, lebo ten tmel musel byt uz dlho mrtvy, par stran dozadu som daval fotku plasta, ked som to vyzul
24.03.2017 - 08:39:25
00
Pozrel som si tú fotku. To z toho tmelu ostala len taká blana. Dúfam, že aj ja budem mať také šťastie. Mám malé deti, tak podobne som minulý rok vela nenabehal a tento to asi tiež nebude o moc viac. Zadný plášť ide teraz 4 sezonu, je dosť zodratý, tak na leto ešte dobrý a pred zimou ho vyhodím aj so starým tmelom. Taký mám plán. Dufam, že mi to vydrží a rovnako nebudem mať defekty.
24.03.2017 - 22:13:45
00
Tak čo som myslel, že všetko bude OK, tak po prerobení na bezduše mi jedno koleso sfukoje. Predné drží tla, zadne pozvoľne sfukuje, nie rýchlo ale stráca tlak. Je tam nahodený Continental X-King, ráfik Notubes ZTR Crest MK3...
27.03.2017 - 13:54:06
00
Vanovy test. Napusti vanu a toc s kolesom, aby si zistil, kadial fuci. Ja tipujem ventil.

Inak ja ako som pouzil gumene O kruzky pod ventilky, tak kolesa fukam raz za mesiac. Podla mna za vacsinu sfukovania bezdusi mozu prave ventily.
27.03.2017 - 14:54:33
02
Bol si sa na tom už previesť? Mne zatiaľ každé koleso sfukovalo, kým som sa nepreviezol. Nestačilo len popretáčat koleso aby sa tmel dostal všade ale po prvej jazde vždy OK.
27.03.2017 - 15:08:39
00
Veď som ešte nebol, lebo čakám na kľúč na pritiahnutie centerlock kotúčov, zajtra hádam mi príde...
27.03.2017 - 15:14:32
00
je to ten isty kluc ktorym sa zatahuje/povoluje shimano kazeta z orecha? tusim je to on co som cital, ja len ze ak je to iny az viem co kupit az mi skladanie bajku pred vikendom nepadne na nejakom blbom kluci na kotuce:) dik za info
27.03.2017 - 15:25:18
00
keby cosi... jeden taky kluc mam doma ;)
27.03.2017 - 15:28:41
00
Hazard ma trochu zneistil tak som googlil a je to ten isty a ten mam...diky aj tak :)
27.03.2017 - 15:29:39
00
vukie napísal:
Ako zavŕšenie môjho nedávneho príspevku o výrobe vlastného tmelu a fúkania plášťov, prikladám na ukážku praktický postup vo forme fotiek a ich popisov.
Nový zadný plášť a dolievanie tmelu aj do predného kolesa.
Komponenty: ráfiky nejaké DT Swiss, páska Tesa 4289 dve vrstvy, ventilky Caffelatex, plášte Force Pro Tracker Race 26x2.00 kevlar

Mám s týmto homemade ghetto tubeless pozitívne skúsenosti, doma mi leží spolovice plná fľaša Stans Notubes tmelu a nemám dôvod ju použiť. Čiže ak niekto rád experimentuje, možno mu niečo z toho pomôže.

Či je môj postup správny, netuším. Nerobím to takto prvý krát a zatiaľ všetko funguje. Iné kombinácie ráfikov a pláštov môžu priniesť iné výsledky.


Ako, cim zaistujes hadicku ked mas natlakovanu tu PET flasu na 5 bar?
27.03.2017 - 15:48:20
00
len ju zalomis a cez to zalomenie navlec daku podlozku.
27.03.2017 - 15:58:27
00
Hack3r napísal:
je to ten isty kluc ktorym sa zatahuje/povoluje shimano kazeta z orecha? tusim je to on co som cital, ja len ze ak je to iny az viem co kupit az mi skladanie bajku pred vikendom nepadne na nejakom blbom kluci na kotuce:) dik za info


To platí ale len ak máš rychloupinák, na 15 mm os potrebuješ niečo takéto ( na 12 neviem)
http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-stredy/shimano-tl-fc32-kluc-plochy-na-misky-hollowtech-ii.html
27.03.2017 - 18:13:07
00
keyboard_arrow_up