veď nie o moc :) , ja som si to nechal na zajtra, aj tak som teraz cez víkend neplánoval kvôli počasiu bajkovať, takže v pohode :)
18.03.2017 - 19:34:05
00
imro1 napísal:
Marinada tú bezdušovú vložku som mal na bontrangeroch aj ja a bolo to v pohodičke, dnes som lepil pásku na DTčka a nahodil som plášť aj s dušou, ako tu niektorí spomínali, že to lepšie sadne tak uvidím, aj keď je to zdlhavejšie, no snáď nebudú nejaké problémy a pôjde to nafúkať klasickou veľkou pumpou. Ešte rozmýšlam koľko dám tmelu, no myslím že 120 ml by malo byť ok, na 26" som dával tak isto, toto je síce veľké koleso, no snáď bude stačiť.


120ml do jedného kolesa? neblázni... na 29" jazdím cca 60-70ml tmelu na koleso....
18.03.2017 - 20:37:57
01
misopetrovic asi jazdim väčšie divočiny ako ty :lol: a asi aj širšie plášte, tak ale keď si aj pozrieš doporučené dávkovanie, mám tento http://www.suncycle.sk/sk/produkt/tmel-joes-no-flat-elite-racers-500ml/2178 ten istý som dával aj do 26" a tiež 120 ml na koleso pre istotu a do 29 by som nechcel dávať menej :), na am- čo by som zhruba aj definoval moje jazdenie, aj keď je to všetko možné :) na xc píšu 60-120 am-dh 120-180, čiža tých 120 beriem ako optimum, z mojej strany, ani málo ani moc, ale radšej dám trochu viac, ako keby malo byť málo a nebudem musieť dolievať :)
19.03.2017 - 00:12:55
03
henten tmel mi nezalepil 1mm dieročku uprostred plášťa... ten mi ani nespomínaj :P
19.03.2017 - 00:25:20
00
no neviem,, čo som tu čítal, tak si ho väčšinou chvália a po roku v plášťoch je stále v tekutom stave, bez dolievania :) ,, ale cafelatex bude určite lepší :lol: ten ti plášť z vnútra kvalitne olepí, čo som videl nejaké fotky, takže možno keď pichcneštak už ti dieru nebude mať čo zaliať alebo stále dolievať a navyšovať hmotnosť, alebo často čistiť plášť z vnútra :) , ale len tak pre zaujímavosť, aký tmel používaš ty?
19.03.2017 - 00:40:38
02
Novsiu verziu stans notubes s extravelkymi casticami ;) maju viac ako 0,5cm na dlzku, funguje perfektne :)

Henten bazmeg co si postol vyssie som tei krat nalial do plasta ked mi tri krat cez malilinku dierku ogecal cele nohy zadnu stavbu a vsetko okolo pocas jazdy a nic nezalepil nasral som sa a vratil sa k stans tmelu a odvtedy krasna pohoda vsetko funguje :)
19.03.2017 - 10:34:46
00
možno niekedy vyskúšam aj ten, ak by som mal podobné problémy ako ty :)
19.03.2017 - 12:09:15
00
Zaujimave, ze jediny na fore tu dookola omielas ze Joes elite racers nelepi. A tí co ho pouzivaju (aj ja) si ho nevedia vynachvalit..
19.03.2017 - 12:15:01
05
Keby trochu viac špŕtame, tak by si možno spomenul, že vlastne prepichol klasickú dušu, zadná stavba a nohy boli ogrcané od blata a že vlastne vôbec nič z toho sa nestalo, iba sa mu to kedysi snívalo... podobne ako s nálepkami na ráfikoch :) (no offence)

edit: aby som nebol OT, ja už som stihol pichnúť plášť s týmto tmelom, síce len malá dierka ale zalepil bez problémov (cca 80ml v 27,5")
19.03.2017 - 15:06:04
05
Ako zavŕšenie môjho nedávneho príspevku o výrobe vlastného tmelu a fúkania plášťov, prikladám na ukážku praktický postup vo forme fotiek a ich popisov.
Nový zadný plášť a dolievanie tmelu aj do predného kolesa.
Komponenty: ráfiky nejaké DT Swiss, páska Tesa 4289 dve vrstvy, ventilky Caffelatex, plášte Force Pro Tracker Race 26x2.00 kevlar

Mám s týmto homemade ghetto tubeless pozitívne skúsenosti, doma mi leží spolovice plná fľaša Stans Notubes tmelu a nemám dôvod ju použiť. Čiže ak niekto rád experimentuje, možno mu niečo z toho pomôže.

Či je môj postup správny, netuším. Nerobím to takto prvý krát a zatiaľ všetko funguje. Iné kombinácie ráfikov a pláštov môžu priniesť iné výsledky.

Prílohy:

Komentár súboru: Po troch mesiacoch od posledného dolievania, tmel stále tekutý. Starý plášť ide preč.
1.jpg
1.jpg 150.13 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Použité suroviny.
2.jpg
2.jpg 172.1 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Destilovaná voda 220ml + nemrznúca zmes do motora 220ml a do toho pár lyžíc tekutého latexu. Následne dobre pretrepať.
3.jpg
3.jpg 152.49 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ako posledné sa pridá pár lyžíc (dve-tri-štyri) kukuričnej múky.
4.jpg
4.jpg 218.67 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Opäť všetko premiešať. A následne aplikovať do kolies.
5.jpg
5.jpg 187.7 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nový zadný plášť, pre istotu saponátová voda na pätky a do vnútra trochu tmelu. Natlakovanie plastovej 1,5l fľaše na cca 5 barov, odistenie hadičky. A je to. Plášť okamžite naskočil a vo fľaši ešte zostal vzduch.
6.jpg
6.jpg 254.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Následne doplnenie zvyšného tmelu cez ventil a dofúkanie na cca 3,5 baru. Potom už len klasické pretočenie kolesa, nech sa tmel dostane všade a je to. Vidieť saponát zmiešaný s tmelom, zaceluje sa bočnica, nič následne neuniká.
7.jpg
7.jpg 128.41 KiB thumb_up0thumb_down

19.03.2017 - 18:11:26
013
vukie napísal:
... Mám s týmto homemade ghetto tubeless pozitívne skúsenosti, doma mi leží spolovice plná fľaša Stans Notubes tmelu a nemám dôvod ju použiť. Čiže ak niekto rád experimentuje, možno mu niečo z toho pomôže...


Ved ale ten plast na fotke je cely zvnutra oblepeny. Ci je to v tvojom pripade tmelom alebo nevhodnym plastom ("papierove" neutesnitelne plaste to zvyknu robit, prepustaju tekutinu a zostava usadenina), alebo ti to tam kvoli nejazdeniu zaschlo a sa ti to nechcelo davat dole neviem, ale tak podla mna tubeless plast vyzerat idealne nema. Teraz som dal (sice len po par mesiacoch) dole zimne plaste, zlial som z nich mlieko a su zvnutra ciste, ako nove (pointa je neumyvat, ale len vytriet handrou, samozrejme, nesmie to mlieko byt este prischnute).
19.03.2017 - 20:46:24
01
Netuším ako ideálne a podľa tunajšieho merítka, má vypadať vnútro papierového klasického nie-bezdušového plášťa, ktorý je jeden z najlacnejších v ponuke.
Mne je to v podstate úplne jedno, len som sa podelil so skúsenosťami. Hlavné pre mňa je, že to funguje, defekty neriešim. Nikoho nepresviedčam, že toto je to správne a treba zahodiť klasické tmely. Skôr som len chcel priniesť iný pohľad na danú tému.
Koho táto problematika zaujíma podrobnejšie, v prvom mojom príspevku v tejto téme je odkaz na mtbr fórum http://forums.mtbr.com/29er-components/best-tubeless-brew-406115-81.html kde sa výrobe vlastného tmelu venujú pomaly 10 rokov.

Druhá praktická vec, ktorú som si overil, že funguje, je nafúknutie plášťa cez plastovú fľašu.
Rýchle, elegantné a efektívne. Pár krát sa mi stalo, že ani za svet som nevedel nafúknuť plášť. Kompresor nemám, na pumpu sa trepať nebudem, takže toto sa mi osvedčilo.

Každý nech si z toho zoberie čo uzná za vhodné. Vďaka za názor pepemsk.
Z mojej strany by to tým pádom bola bodka k výrobe tmelu.
20.03.2017 - 18:53:53
012
Zdravím,
keď dám do ráfu WTB Frequency Team i25 25mm pásku bude to stačiť? Lebo čítal som že poniektorí dávate aj užšiu ako je doporučená a tejto mám celú rolku.
Díky.

Edit:
Vlastne to je 28mm páska :D , výrobca odporúča 30mm


Naposledy upravil Dzejkob dňa 23.03.2017 - 07:59:06, celkovo upravené 1 krát.

22.03.2017 - 17:39:26
00
Presne ako čítaš tu vo vlákne da sa aj s takou aj stakou. Maš 25mm tak to urob. Ak ju natiahneš a nahodiš plášť tak si ešte ako nenafukaný skontroluj pásku či sa ti niekde pri nahadzovaní nepokašllali okraje pásky. Ak je OK tak fukaj aby si zistil kde ti prefukuje. Ak nie nalej mlieko atď. To už tu poznáš. ;)
22.03.2017 - 18:16:55
01
Ja som robil i23 a daval som sirsu pasku podla odporucania. Profil rafika nie je rovny, cize ked nalepis len 25 nemas pokryte cele vnutro rafika.

"Pri príprave na bezdušové použitie doporučujeme použiť pásku WTB TCS 30mm."
https://eshop.dema.bike/product/73469-rafik-wtb-frequency-team-i25-27-5

Staci pohladat.
23.03.2017 - 07:54:46
00
keyboard_arrow_up