Caute, aky je rozdiel medzi dlhym a kratkym ramenom na prehadzovacke? Konkretne mam na mysli XT r.05. Je tam dost velky cenovy rozdiel a z obrazkov je len vidiel, ze jedna ma dlhsiu tu lopatku na retaz.
12.12.2005 - 08:59:02
00
takze - vsetko je to o tom aky rozsah zubov jazdis vzadu + v predu. kratke rameno nezvlada idealne velke pily, ale je menej v kontakte s terenom, takisto - starsie XTR malo na kratkom ramene silnejsie napnutu pruzinu. (co nieje problem prestavit na hocicom) pokial jazdis 40 x 11 - 28, cize ideal na DH - je kratke rameno lepsie... ak si klasicky xc - tak asi lepsie urobis ked pojdes do dlheho ramena... kazdopadne, da sa jazdit uplne vsetko, len je to idealnejsie zladene... no rocket science!
12.12.2005 - 10:51:31
00
od dlzky zavisi presnost a pohotovost radenia a vydrz prehadzovacky... dlhe ramienko sa ti lahsie ohne ak do nej namotas nejaky bordel nez kratke (taky konar vyhodeny kolesom od zeme robi divy). ale zasa je to dlhe presnejsie a rychlejsie..
12.12.2005 - 15:54:43
00
preco by malo byt dlhsie ramienko presnejsie a rychlejsie ?

podla mna by si mohol kludne pouzit aj to s kratkym ramenom aj ked jazdis XC... akurat sa treba vyvarovat extremnych kombinacii prevodov aby si to kyvne rameno nenatahoval do extremu...a tiez sa mi zdaa ze to kratke rameno lepsie obmedzuje plieskanie retaze o zadnu stavbu...
12.12.2005 - 17:23:16
00
nakolko som vozil xt s dlhym aj kratkym ramienkom tak musim priznat ze dlhe ramienko ma na svedomi skutocne rychlejsie radenie. ohladne extremnych prevodov ak je spravna dlzka retaze da sa zaradit aj "velka-velka". ta vydrz je diskutabilna lebo ked slahnes prehadzovackou tak slahnes "telom" a nie ramienkom. kratsie ramienka maju silnejsiu pruzinu, teda pocitovo nakolko je mensia paka.
12.12.2005 - 18:43:07
00
Aha. tot vsjo jasno. jazdim klasiku 44/32/22 + 11-32. Aj ked prehadzovacku menim kvoli tomu ze som staru zrusil konarmi, asi pojdem do dlhsieho ramena. verim ze to je pohodlnejsie, aj cena je nizsia. dik.
12.12.2005 - 19:33:16
00
2robo: vydrz som myslel ohladom zaseknutych konarov a tak.. ked to prasknes na kamen je to jedno ake mas rameno, ale ak naberes konar do vypletu alebo pod prehadzovac to dlhe rameno skrivis skor... moje krasne xt si toho uz vytrpelo, a stary pradadzovac odisiel presne tymto sposobom...
12.12.2005 - 21:55:22
00
XT šalter z krátkym ramienkom je drahší preto lebo je celé ramienko z Alu. Dlhé ramienko je z vnútornej strany oceľové. Doporučujem ti krátke ramienko. To je presnejšie a prehadzovačka potom tak "nelieta". Čo sa týka konárov, čím dlhšie ramieko, tým väčšia pravdepodobnosť stretu s konárom. Ak chceš používať extrémnejšie kombinácie ako veľká vpredu-veľká vzadu tak to nie je o dĺžke ramienka ale o dĺžke reťaze. Tak či tak pri takejto extémnej kombinácii veľmi krížiš reťaz a tým viac opotrebuvávaš samotnú reťaz a prevodníky. Ja si myslím, že stredný prevodník tam máš na to aby si ho zaradil. Jedine pretekári využívajú takéto kombinácie pri krátkych strmších usekoch aby nestrácali čas podraďovaním na stredný prevodník a majú dostatočne veľkú silu aby to vyšli v tempe.
13.12.2005 - 09:29:26
00
keyboard_arrow_up