jezus, a nepretaca sa to, aj ked to nema ten upevnovaci sroub?
vies, chcem byt taky rychly ako ty dolu kopcom a aby mi pritom nerozlamalo prsty :)

Nepamätas? Na Garde som sa ich snazil nasadzovat nasucho a skoro som potvrdil, preco patrim do klubu SRATCH. :lol: Poviem to inak - kym sa Ti pod ne nedostane bordel (prach), tak drzia velmi dobre a vobec sa netocia. Ak sa pod gripy dostane prach, tak to uz vyriesi jedine opätovne stiahnutie, vycistenie a nasadenie. Alebo sa to da vyriesit uz spominanymi objimkovymi s neprijemnym tvrdym okrajom (vadi aj mne).

P.S. Vzdy som si myslel ze kedze mam relativne velke ruky (vsak pri tej vyske nemozem mat dlane ako 160 cm kocka), tak budu hrubsie gripy lepsie, ale zaciatok sezony (2 mesiace) som jazdil na ultratenkych (1,5 mm vrstva gumy) a musim povedat, ze istota uchopu v technickych pasazach bola lepsia a este stale sa mi zda, ze som si na hrubsie uplne nezvykol. Takze neodporucam prilis hrube, zdanie klame.
07.07.2008 - 16:38:17
00
Nieco taketo ma kamos , a je to dost pohodlne ... :)
07.07.2008 - 18:29:28
00
mam tieto http://www.author.sk/verbal/667/ tretiu sezonu k x.0 gripshift a mne vyhovuju. rukavice nenosim zatial
07.07.2008 - 19:13:11
00
nie je ti ľúto rúk? a hlavne nervov?
jezus zaujímavé pozorovanie s tými tenkými gripmi, mám podobnú skúsenosť... a myslel som, že sa mi to len zdá
07.07.2008 - 20:49:12
00
No ja som mal origos konacke a vymenil som ich za BBB na imbusovy kluc....sedia ako prikovane...nepustaju ziadnu gumu....pod gumov je kov takze sa nemozu pretacat...odporucam

Prílohy:

BBB-Fitit.jpg
BBB-Fitit.jpg 7.61 KiB thumb_up0thumb_down

07.07.2008 - 21:26:57
00
mam tieto http://www.author.sk/verbal/667/ tretiu sezonu k x.0 gripshift a mne vyhovuju. rukavice nenosim zatial


Tie iste pouzivam uz 3. rok - plna spokojnost,
a k tym rukaviciam - asi si este nešuroval s kefou štrk/piesok zaryty do kože ?
je to super 8) = rukavice su hlavne ochrana, ktorej na biku mas veľni málo
07.07.2008 - 21:54:38
00
Bez ochrany ani na krok...
07.07.2008 - 22:19:33
00
ja napr. radšej strpím aj 3/4 gate než by som mal kefovať štrk spod kože
07.07.2008 - 23:20:41
00

kupoval som v ŠS ale nieje problém vyskúšať. Mal som na testovaní aj ODI Ruffian, ale tie boli dosť tenké a nesedeli mi až tak ako Rouge.

to quasko: zase to nieje až taký obrovský priemer, len sa to pohodlne drží a nešmýka.


co je to, alebo kde je to ŠS?
08.07.2008 - 10:53:50
00
Roman setri pismenka na nespravnych miestach. :) ŠportServis
08.07.2008 - 12:25:34
00
dakujem Romanovia :)
08.07.2008 - 12:42:27
00
Roman setri pismenka na nespravnych miestach. :) ŠportServis

nešetrím, len som nechcel robiť reklamnú kampaň aby ma nemázli :roll:
08.07.2008 - 12:42:36
00
Len tak nahodou som narazil na celkom pekne pdf firmy Velo - tu je tych gripov od vymyslu sveta (vratane korkovych, bambusovych aj kozenych). :)

http://www.velosaddles.com/fileadmin/velo/redakteur/pdf/2011_oem_grip.pdf
17.06.2011 - 17:59:38
00
Zaujímavé :clap: .... ešte aj so zabudovaným svetlom.To by ma teda nenapadlo :rofl:
18.06.2011 - 06:47:48
00
Tiez rozmyslam nad novymi gripmi, tak si reku necham poradit, prip. napisem aj nejake svoje skusenosti. Povodne som jazdil celogumene (rozumej nie lock-on) gripy RaceFace Good'N'Evil, ktore boli dost tucne a makke, v zasade dost pohodlne. Zacala sa vsak diat taka vec ze po rychlych a rozbitych zjazdoch ma zacali strasne boliet clanky prstov (a to aj nasledne na stlacenie, napr. aj na dalsi den) a po zjazde som mal prsty v takom krci ze som si obcas musel pomoct druhou rukou s ich vystretim. Kedze ide o velmi nepriojemnu vec, ktora ma pri dlhych zjazdoch niekedy nutila zastavit hladal som cestu ako sa toho zbavit.

Pre dobiedzacov uvadzam ze vidla chodi ako ma (aj ked teda TALAS-ka nie je v zaciatku zdvihu z najcitlivejsich) a jazdim aj carbonove rjady. ktore co-do odtlmia.

Vyskusal som teda ESI gripy (silikonove), ktore maju uzasne absorbovat nerovnosti, aj ked su pomerne tenke. Su vsak pre mna dost velkym sklamanim, kedze zelany vysledok sa nedostavil a bolest prstov je este vacsia. Jedine plus v nich vidim v tom ze su velmi lahke. Cize jak tak citam snad by som aj tie ODI Rogue vyskusal. Toho ze su hrubsie sa nebojim, vozil som dost hrube gripy a nevadilo mi to. Snad len technicka otazocka. Pri lock-on gripoch su tie upevnovacie objimky pevnou sucastou celku alebo sa daju nejak odmontovat? Daju sa prip. nahradit z vonkajsej strany inou kovovou zatkou (s upervnovacim sroubom)? Pytam sa preto ze ked gripy nahodim tak asi tam uz nebudem moct dat kovove zatky co mam teraz lebo ten vonkajsi okraj by bol asi moc siroky...

P.S.: Ad Jezus a tulen: stou hrubkou gripov mam uplône rovnaku skusenost. Tensioe su sice menej komfortne ale v technickych pasazach je istota uchopu vacsia.

Inak ludom co nevozia rukavice sa velmi cudujem, Nie ze len ochrana ale je to ovela komfortnejsie. Ja napr. odkedy som presiel na dlhoprsrte by som kratke uz ani nechcel.
20.06.2011 - 09:29:25
00
keyboard_arrow_up