Objimky nie su pevnou sucastou gripu, ale gripy maju vystupky, ktorymi zapadaju do objimky. Teoreticky by si mohol pouzit aj zatky do riaditok, ked do vonkajsej objimky gripu nedas plastovu zaslepku, ktora tam je.
20.06.2011 - 09:42:29
00
ze po rychlych a rozbitych zjazdoch ma zacali strasne boliet clanky prstov (a to aj nasledne na stlacenie, napr. aj na dalsi den)

Presne toto sa mi dialo (teda hánky prstov boleli) , ked som mal prilis hrube gripy, resp. s tensimi som to nemal, ale ci je to urcite pricina netusim.
20.06.2011 - 10:03:20
00
jorge_sk: skús nastaviť uhol pák smerom viac do zeme. Mal som s tým niekedy menšie problémy, keď boli páky príliš "vodorovne", teraz ich mám tak, že keď sadnem na bike tak ich nevidím a prsty už nebolia.
21.06.2011 - 09:25:33
00
Genyus: to je dobra pripomienka, aj to moze vplyvat :nod: .. inak teraz rozmyslam, ze mna asi bolel hlavne prostrednikovy clanok , je najdlhsi.
21.06.2011 - 10:22:49
00
zaujimave pripomienky, moj pripad to ale bohuzial nebude. Zo skusenosti viem ze na to hrubka gripov v zasade nema vplyv. Rovnako brzdove paky a vlastne vsetky paky mam nastavene dobre - t.j. aby pri vystretych rukach pokracoval na brzdovu paku prst v rovine vystretej ruky.

Ono ta bolest bude sposobena zrejme silnym zvieranim rajdov + strasne vibracie. Mam to v podstate na vsetkych prstoch ktore drzia rajdy (okrem palca), cize na ukazovaku nie. Ako jedine riesenie sa javia gripy ktore budu lepsie pohlcovat vibracie.
21.06.2011 - 10:29:41
00
No ešte ma napadá, že vraj (nemám overené) zvykne robiť problém:
dlhý predstavec a tým pádom sa viac zaťažujú ruky (no to asi skôr platí na ramená),
takisto zlý sklon sedla - špička ide moc dole (resp. moc hore ale zas to bude asi na ramená).

Alebo ešte aj poštelovať priamo riaditka, majú tiež určité zakrivenie, ktoré môže na toto vplývať.

Pardón za OT :angel:
21.06.2011 - 13:25:20
00
posteluj ten sklon rajdov... a skus zacat cvicit prsty tym gumenym kruhom...
21.06.2011 - 13:39:43
00
gumový kruh je blbosť... ;)
21.06.2011 - 13:49:55
00
Tak katko neviem ako na bike ale na moto bol gumovy kruh velmi dobry pomocnik!

dodo
21.06.2011 - 14:24:05
00
Jazdím tieto už 2 rok

http://www.bikemania.sk/sport/gripy/acor-gripy-asg-2403-125-mm-cierne-52-g-penove.html?page_id=4750

Penové extra hrubé, cenovo dostupné, nikdy sa nepretočili, max komfort, max tlmenie.
Žiadne zámky, nízka váha, akurát nevyzerajú veľmi " závodne "
a tá pena je fakt hrubá, nevhodné pre malé ruky.
21.06.2011 - 15:12:36
00
gumovy kruh je super, ale to precvicuje svaly na predlakti, inak tie rajdy by som mozno skusil postelovat, ja ked som ich mal zle nastavene, tak som musel casto zastavovat v zjazdoch, aby si ruky oddychli, ale pravda, neslo o clanky prstov. Aspon myslim :?: .. otazka ci myslime to iste :lol:
21.06.2011 - 15:20:00
00
ten gumovy kruh vobec nie je na zahodenie ale s tymto by mi asi nepomohol, clanky prstov (akoze ta kost medzi klbmi, najma clanky nablizsie k dlani) bolia zrejme od vibraci a krcoviteho uchopu. Dnes som inak bol kuknut v uz spominanom a nemenovanom ŠS a maju tam gripy RaceFace Strafe (robi to pre nich odi), ktore sa hrubkou celkom podobaju na tie spominane odi rogue, aj guma je celkom makka - asi ich vyskusam. Alebo ma niekto tip kde kupit spominane odi v BA? Najradsej by som si to omakal a az potom kupil.
21.06.2011 - 21:14:51
00
Tak to musis najst dobry obchod, kde ti otvoria balenie. ODIny su balene tak, ze si ich neomakas.
22.06.2011 - 07:22:37
00
dobry obchod uz najdeny, a maju tam skoro vsetky farby objimok, akurat tu co chcem dostanu v piatok. a na omak su tie gripy fakt fajnove, makke a riadne "sticky". tak sa uvidi ci to pomoze.

edit: takze update. Dnesny vyjazd cca 55km, dost zjazdov, bolest prstov ziadna. Ci to je rpiamo gripmi neviem ale zatial to tak vyzera. Lock-on system je super, lahucko sa to nasadzuje, drzi jak pribite.

P.S. ak ma nahodou niekto zalusk na ESI gripy radim mu kaslat na to. Je to cista marketingova blbost, tlmenie o nic lespie ako akekolvek ine gripy, pritom su dost tenke. jedine zaujimave je vaha. Keby aj napriek tomu niekto tieto gripy chcal tak ich predavam (cervene).
22.06.2011 - 22:38:13
00
keyboard_arrow_up