Zdravim všetkych... neviem sa rozhodnuť aky ram si kupiť na Xc mam dve alternativy...

Jednou je RB CRR - hlinikova, da sa povedat uz kultova zalezitost... ale s vyssou vahou kedze ide o hlinik...

http://www.racebike.cz/23-crr-ist-ram.aspx

druhou je karbonovy ram, vraj to ma byt MRX, ale je bez polepov - v prospech tohoto hovori nizsia vaha, mozno aj tuhost a aj nizsia cena...

http://www.ivelo.cz/bazar/komponenty-horske/prodej/?id=82411

Ak ste uz niekto mali skusenosti mozno aj konkretne s tymito dvoma znackami, budem velmi vdačný za vaše názory... DIK
23.10.2009 - 12:00:22
00
ja som tiez poskuloval po tom bazarovom....vyzera velmi dobre....
nakoniec som kupil full
23.10.2009 - 12:07:34
00
toho karbónu je po ebay-i fúra, http://global.ebay.com/Brand_New_Full_Carbon_MTB_Mountain_Bike_Frame_20/230389826827/item ... http://global.ebay.com/search?Query=brand+new+carbon+mtb+frame&Region=0&PageNumber=1&SortBy=1 , viem že sa riešil i na bike-forum.cz. Bol to jeden z rámov nad ktorými som zo začiatku rozmýšľal, no nakoniec som ho z výberu vylúčil a nahradil Axmanom M1 http://global.ebay.com/AXMAN_M1_Carbon_MTB_Frame1150gSuperlite/190298800307/item. Jednak vo mne moc dôvery nebudil a jednak ho ľudia po bike bazároch dosť často predávali.

Z viacerých rámov (RB CRR, AXMAN M1, Superior G7, NoSaint Luzifer, Orbea Lanza, Trek ...) som sa nakoniec rozhodol pre eRBéčko. Presvedčila ma hlavne geometria, spracovanie a vyber akejkolvek farby. Napriek tomu že váži o niečo viac ako majú písané na stránke (a to mám brutal finish bez IST) som s ním spokojný. Rám je dostatočne tuhý v zábere a zároveň sa mi zdá že i dostatočne pohodlný. Zatiaľ stále laborujem s posedom, v mojom prípade sa s hokejkou sedlovkou občas vo výjazdoch stavia na zadné, no v prípade že by som tam dal sedlovku rovnú, čiže o niečo posunul sedlo do predu tak sedí predné koleso ako pribité. K tomu 5 rokov záruka.

Takže z týchto dvoch ak ti sedí geometria, tak by som bral určite RB.


Naposledy upravil a.ndrejko dňa 23.10.2009 - 14:00:24, celkovo upravené 1 krát.

23.10.2009 - 13:57:42
00
tenm bazarovy zozenies na ebayi za 5 litrov...
presne ten isty.
23.10.2009 - 15:14:52
00
VDaka za tip :) a ako na to tak pozeram to je riadny Taiwan ten ram:) nie ze by 90% ostatnych bikov nebol taiwan ale toto mi pride ako tie stanky na Sport Life v Brne kde sedeli dvaja Aziati v uplne neoznacenom stanku a mali tam povesane take "obycajne" karbonove ramy :) Najviac ma tam zacina odradzat kvalita (ktora je otazna), ale na druhej strane je vazne mozne ze to chodi z tej istej fabriky ako ostatne karbonove ramy a ta cena je teda velmi lakava aj len tak na vyskusanie :):)
23.10.2009 - 16:22:40
00
ale kdeze taiwan... toto je riadna Cina :)
23.10.2009 - 16:27:25
00
Hej hej aj to som tam niekde nasiel ze to posielaju z Hong Kongu :) teda aspon niektore... stale viac uvazujem ze to vyskusam :)
23.10.2009 - 16:29:26
00
za tu cenu to kludne skus :)
potom das report... a nakoniec si ho na skusku kupim aj ja... sak za tie prachy :lol:
23.10.2009 - 18:37:34
00
ako vraví kimlo. kúp, vyskúšaj a sprav recenziu. Práve tiež vyberám rám na XC a v hre ostáva aj táto varianta. :geek:
23.10.2009 - 18:40:58
00
tak sa mi zda, ze ten z ebayu je to iste co aj tento apache http://www.kupkolo.cz/produkty/Ramy-horske_64/ramy-MTB_220/Ram-MTB-Apache-Manitou-09,-carbon_1619.html
24.10.2009 - 18:41:55
00
Karbonový rám z HK mám, jazdím na ňom niekoľko mesiacov a zatiaľ sa sťažovať nemôžem. Jedinú vec, čo som si všimol je trocha odfláknutý lak + bolo treba dať vyfrézovať stred.
24.10.2009 - 18:59:20
00
Tak hlavne sa v dnesnej dobe do karbonu pusta kopec znaciek.
Uz to ma aj DEMA, KELLYS dokonca LEADER FOX.
Ale pozor nieje karbon ako karbon.
Jediny fakt premakany karbonovy ram co som videl nazivo bol TREK.
Na obrazku ci v katalogu ti to vela nenapovie. Trek bol lahucky, tuhy pekne prepracovany (aj struktura vlakien aj lak)
Skutocne karbon na urovni. Najlepsie je pozriet sa na to z blizka.
Kellys mal vo vnutri ramu nejaku plastovu vystuhu profil tvaru trojcipej hviezdy (ako znak mercedes) a Leaderfox sa normalne vo vnutri odvijal ako kartonova rolka od hajzlaku.
Taky karbon radsej nie.
Ine som realne v ruke nemal.
Navstiv nejaky veltrh tam si na to sahnes, mavaju tam vystavene aj samostatne ramy.
Teraz bude veltrh v BRNE.
25.10.2009 - 15:53:17
00
Aha, borec na konec :D
Ten ram trek som videl aj ja neuveris ale aj ja mam internet a mtbs.
Edit: podla poslednej vstvy (3k,12k,najnovsie nejake machule) poznas prd co je to za kvalitu !
25.10.2009 - 15:59:38
00
Aha, borec na konec :D
Ten ram trek som videl aj ja neuveris ale aj ja mam internet a mtbs.
Edit: podla poslednej vstvy (3k,12k,najnovsie nejake machule) poznas prd co je to za kvalitu !


:) Prepac ale nerozumiem co si chcel povedat. Fakt som to nepochopil. :worried:
Niesom ziaden karbonovy expert ani maniak pisem len o tom co som nazivo videl a aky som mal z toho pocit.

Ten ram trek som videl aj ja neuveris ale aj ja mam internet a mtbs.

to ze si ho videl je mozne sak preco nie ale "aj ja mam internet a mtbs" toto nechapem.
"mtbs" je co prosim ta?

Edit: podla poslednej vstvy (3k,12k,najnovsie nejake machule) poznas prd co je to za kvalitu

Tomu tiez nerozumiem hlavne to v zatvorke a pred nou.
Pozam prd co je to za kvalitu aj v tom mozes mat pravdu, ako som pisal niesom ziaden carbonmike od nas z KE, ale z ramov co som NAZIVO videl bol trek najlepsie prepracovany a co som sa o treku docital tak maju nejaky karbon co si sami vyvijaju a specialne ho vrstvia.

Prepac viac o karbone neviem a papier ci webova stranka znesie vela tak neverim vsetkemu co si niekde precitam.
25.10.2009 - 16:32:54
00
Vseobecne k tomu vyberu ramov hlinik / karbon:
ked chcem slusny ram za rozumnu cenu, vyberiem si hlinikovy, lebo dnes uz stredna trieda ma dobre vlastnosti za rozumne ceny a viem co od toho asi cakat. Ked chcem karbonovy ram, urcite nekupim nic lacne, lebo 1) existuju "karbonove" ramy, ktore vsak su karbonove len zvrchu, vnutri je hlinikova struktura, cize toto fakt nie je spickovy ram, ale len vizualny trik. A co je horsie: 2) existuju "karbonove" ramy, kde za ucelom znizenia vyrobnych nakladov je pouzite uhlikove vlakno len v urcitej miere, a cast vlakien je nahradena vselicim inym, sklenymi vlaknami napriklad. Samozrejme, ze to uz nebude mat spickove vlastnosti.

Ked by som hladal kompromis a nechcel dat silenu sumu za maximalne kvalitny karbonovy ram, no chcel karbonovy s nejakymi slusnymi vlastnostami, kupoval by som nieco od zavedenej znacky, tzn. napriklad Scott Scale, GT Zaskar, Giant XTC Composite. Alebo niektoru Meridu. Teraz v posezonnych zlavach sa da cely bike kupit za cca 40 t. KC osadeny niecim na urovni SLX uz s dobrou vidlicou.

Pri karbone plati, ze clovek do toho ramu zial az tak nevidi, tak tu je opodstatnene priplatit si a spoliehat sa na renome vyrobcu.
26.10.2009 - 09:21:19
00
keyboard_arrow_up