8) Čafte bikeri,

:?: mám jednu otázočku?
:roll: Pred nedávnom som mal vážny hovor s jedným predajcom bike komponentov. Presviedčal ma o tom, že na nových bikoch, ktoré sú poskladané priamo výrobcom bikov sú komponenty ako reťaze, kazety, vidlice a ďalšie nižšej kvality ako komponenty, ktoré kúpite v obchode v krabici. Výrobcovia to robia vraj preto, aby mohli ponúknuť čo najnižšiu cenu biku.
:roll: Podľa neho vraj slovenské ale hlavne české internetové obchody predávajú bike komponenty, ktoré nakúpili v Nemecku, kde sa dajú nakúpiť bike komponenty, ktoré sú určené na výrobu nových bikov a teda majú nižšiu kvalitu ako komponenty, ktoré sú určené na pulty kamenných obchodov.
:arrow: Hovoril, že sa jedná najmä o značky SRAM, ROCKSHOX, TRUVATIV, SR SUNTOUR, RST.
Nechce sa mi veriť, že by také svetoznáme značky ako SRAM, ROCKSHOX, TRUVATIV riskovali poškodenie svojho dobrého mena tým, že by vyrábali komponenty v dvoch kvalitatívnych úrovniach.

:?: :?: Tak ako, vyrábajú to vo viacerých akostiach????
:?: A ak áno, tak ako sú tieto diely označené, napr. kazety alebo reťaze ?????
01.12.2007 - 23:38:38
00
som si isty, ze na bajky sa miesaju komponenty vyssej a nizsej triedy, aby vedeli "spravne" ovplyvnit cenu bajku (okrem top triedy)

ale neverim, ze sa vyraba napr. XO prehadzovacka "viac kvalitnejsia" a "menej kvalitnejsia"... to je po vyrobnej stranke tazko uskutocnitelne... a vobec nejde o dobre ci zle meno...

to je ako keby Gates vyrabal OEM verziu pre PC menej kvalitnu a krabicovy SW viac kvalitny... hm uaaaaaa :lol:

PS:
rozdielne ceny vychadzaju z colnej politiky EU a z mnozstevnych rabatov... 8)
01.12.2007 - 23:50:53
00
takže odteraz nebudeme kupovať nové biky, lebo komponenty na nich sú menej kvalitné, vtipné :lol: :lol: :lol:
02.12.2007 - 09:17:08
00
base: Absolutna hlupost :!: Podla toho co si napisal, nema dotycny o vyrobe a nakupe suciatok pre vyrobu ani sajnu a len zvasta kraviny :!:
02.12.2007 - 10:06:00
00
Neviem ci to plati aj o bikovych komponentov
ale urcite viem, ze existuju rozne urovne kvality pre totozne
modely tenisiek, oblecenia, elektroniky.

Sam som bol toho svedkom vo vyrobnom sklade adidasu v Cine, kde mali sklad rozdeleny podla kvality a toho na aky trh su umiestnovane tie ktore veci. Kazdy trh ma svoje poziadavky na kvalitu a cenu.

To iste plati pre auta, pracujem pre jedneho z vyznamnych dodavatelov komponentov pre VW, AUDI, Porsche a auta z toho isteho modeloveho radu predavane v USA a v Zapadnej Europe sa nedaju porovnavat. Poziadavky na kvalitu a vyrobne spracovanie aut su ovela vyssia v Europe ako v Amerike.

absolutne by som sa nedivil keby OEM komponenty boli menej kvalitne ako balene urcene na tzv after-market predaj. Nemyslim, ze by ta ista Deore prehazka bola vyrobena z inych materialov, ale kontrola kvality moze byt volnejsia pre OEM komponenty ako pre tie urcene na predaj.

potrebovali by sme ale nejake inside-info zo Shimana
02.12.2007 - 10:44:44
00
heh.. aj ja by som cosi mal: ...Tlmice montovane na bicykle
su takzvane OEM v inej kvalite ako tlmice ktore vozime priamo z ...
Nieco na tom bude.. :roll: :roll:
02.12.2007 - 10:45:59
00
potrebovali by sme ale nejake inside-info zo Shimana

to vies, ze ti ho niekto da :lol:
02.12.2007 - 10:52:16
00
to base: fakt ti to ten predavac vysvetlil nejak cudne..asi chcel spravit dojem :roll:
co sa tyka tych CR e-shopoch, tak pokial ja viem, oni uz kupuju nove biky, rozoberu a predavaju jednotlive komponenty....a podla mna sa to tyka vsetkych znaciek, nielen tych, kt. ti vymenoval (staci pozriet kupkolo)
a co sa tyka toho SR, tak podla mna to vobec nerobia tak ako v CR, ale mozno par vynimiek sa najde a aj tak, bud su tie nase e-shopy predrazene, no na druhej strane je ich strasne malo, cize o konkurencii (az tak vyraznej ako v CR) sa hovorit neda...o roznej kvalite komponentov, co ti uz vysvetlili ostatni - plny suhlas, vzdy to bude tak, ze sa budu vyrabat OEM verzie a aj normalne verzie vacsej kvality
btw: stavim sa, ze keby si to bol napisal mattovi alebo romanovi cez SS, tak by ti to vysvetlili este podrobnejsie ako my ostatni :wink:
02.12.2007 - 11:58:16
00
No necham to radsej tak, lebo vidim,ze najviac "mudrych" reci k vyrobe bicyklov, k OEM produktom a k nizkym cenam v CZ eshopoch maju ludia, ktori len na bicykloch jazdia...
02.12.2007 - 12:25:39
00
hmm zaujimave ja najazdim rocne peknych par tisic km na biku a dovolim si tvrdit, ze cely bike mam vyskladany z ceskych e-shopov a nejak som nepostrehol, ze by tieto komponenty boli nekvalitne alebo nebodaj extra kvalitne... vsetko zodpoveda cene by sa dalo povedat a na uroven daneho produktu v ponuke vyrobcu...
ako mne je to jedno pre mna zamna to moze byt neviem aky OEM alebo aky produkt hlavne ked je kvalitny a nieco vydrzi a urcite nebudem riesit kompromis medzi komplet bikom zo shopu a bikom ktory si sam vyskladam lebo este nikde som nenasiel taky bike ktory by vyhovel mojim poziadavkam...
02.12.2007 - 13:15:15
00
.... ja mám tiež pár skúseností, že pre náš (východoeurópsky) trh sú robené výrobky v inej kvalite ako pre západ, toto mám priamo potvrdené od dodávateľa jedného výrobcu (nejdem menovať). Proste aby spravili pre náš trh dobrú cenu šetria na kvalite, materiáloch, proste kde sa len dá .... ako je to u byciklov to teda neviem
02.12.2007 - 13:19:36
00
suhlasim z tym,ze pre vychodnu Europu sa robia vyrobky nizsej kvality(mam potvrdene auta,ale biky neviem),no ja som kupoval biky na zapade a na biku mojej drahej-Spesli fsr xc comp bola original vidlica Rockshox Recon 335-pruzinovy,ktory som nikde na nete nenasiel-OEM vyrobok ako som zistil neskor.Pruzina bola tvrda ako kamen,jej chod by som prirovnal ku RST a tak som zistoval,ci sa mi oplati menit pruzinu.Rozmyslal som jej zvysit zdvih na 120mm,co normalne na kazdom Recone nieje problem,no z Kaktusu(ako oficialny zastupca Specialized pre SR) mi odpisali,ze sa to na tomto type neda roll: Nieco na tom bude,ze na skladanie bikov niektore hlavne velke znacky davaju lacnejsie OEM komponenty...
02.12.2007 - 14:45:42
00
Ked tu tvrdite ze pre vychodoeuropsky trh su menej kvalitne vyrobky kvoli cene, tak mi nieje jasne preco je vsetko u nas aj tak drahsie... :roll:
02.12.2007 - 15:22:24
00
velka 0 - to je rozdiel kvality medzi OEM vyrobkami a "skatulkovymi" vyrobkami ktore sa daju kupit v kamennych obchodoch. OEM produkt je urceny na montaz priamo na bicykel takze nema krabicu, skatulku alebo neviem ake balenie. a tak ako tu uz bolo spomenute cena produktu zodpoveda objednanemu mnozstvu! Na druhej strane ked ide "skatulkova" verzia do kamenej predajne, pribuda k nemu min jeden clanok v obchodnom retazci ktory na nom este musi zarobit, takze cena je niekde inde. Takze nik kto si kupil nejaky OEM produkt sa nemusi bat ze kupil nejaku druhu triedu. Inak je to uz napr. pri warzonovej verzii Recona...moze sa stat ze pri niektorych verziach vyrobcovia setria aby celok biku bol dobre predajny...tu by som vsak podotkol ze samotne sa ta vidlica neda kupit, takze sa to neda porovnat ako napr. menic X.0 , vidlica RS Reba Race a pod kde sa v podstate da zohnat aj jedna, aj druha verzia. A co sa tyka toho kupovania celych bikov a nasledne jeho rozoberania, tak to nie je pravda...mozno to niekto tak robi, ale urcite to je mizive percento predajcov. takze na zaver k tomu panovi predavacovi co tvrdil ze si ludia takto kupuju druhu triedu...no nejako sa branit musi ze u neho nenakupujete drahsie produkty :wink: ...bohuzial cim dalej to bude tak, ze pokial sa konecny predajca neprisposobi ( nenajde vyhodnejsi zdroj pre nakup tovaru ) , tak predavat nebude...
02.12.2007 - 16:01:55
00
howgh...dohovoril som :wink:
02.12.2007 - 16:02:55
00
keyboard_arrow_up