caute.

prosim vas chcel by som sa spytat k prehadzovacke xt m8000. je na nej sedy pakovy prepinac, kde v polohe off sa pouziva pri servise a doladovani a poloha on zabranuje nadmernemu skakaniu retaze. v polohe off som dosteloval radenie, ktore ide hladko smerom nahor aj nadol aj retaz ide pomerne ticho. ak to prepnem do polohy on, tak smerom nahor zacne radenie ist dost tazsie, niekedy akoby sa retaz zasekavala medzi pastorky a aj retaz nejde zdaleka tak ticho ako v polohe off. je to pomerne novy prehadzovac, zo zaciatku to tak nerobilo, cital som, ze radenie v tej polohe on ide o nieco tazsie, ale myslim, ze takto by to nemalo chodit, kedze pred tym to nerobilo. vedeli by ste ktomu, cim by to mohlo byt? dakujem
03.11.2016 - 18:14:22
00
Skús jemne povoliť napnutie pružiny- on módu.
03.11.2016 - 19:17:28
00
To ze to ide tahsie a trochu hlucnejsie radi je normalna vec, je tam vacsie pnutie. Ako vravi whitemamut, skus povolit napatie pruziny.
04.11.2016 - 17:03:33
00
myslite tym nastavovacim koleckom na packe prehadzovacky a tym to doladit, ked je zapnute on? podla navodu by sa malo tym koleckom ladit pri off.
04.11.2016 - 23:32:57
00
Zapnutie do polohy ON funguje tak že sa blokuje (brzdi) hriadeľ na ramienku nemá to nič spoločné s pružinou. Dá sa to doreguľovať keď sa zdemontuje krytka a 2mm imbusom sa povoli brzdná sila.
05.11.2016 - 10:27:49
00
Praveze tam je pruzinka, v polohoe off je odstavena a pri polohe on posobi vacsou silou na prehadzku a ta viacej napina retaz. Tym padom, je retaz menej hlucna (netrieska o zadnu stavbu) a lepsie drzi na prevodnikoch. Ako vedlajsi efekt je trochu tuhsie a hlucnejsie radenie. V pripade, ze je to az moc napnute, da sa to imbusom nastavit.
Pozri tento navod stranu 19.
05.11.2016 - 20:45:38
00
dakujem za info. v tej polohe on to nebolo take odzaciatku, slo to trocha tazsie ako v polohe off, ale nie ako teraz a pritom som ladil len s lankom, co by nemalo mat nato vplyv. z toho navodu z ktorej strany mam skusit? nechcem to uplne rozladit. to na strane 19 skusit, alebo servis od 22 strany. dakujem

praveze u mna je retaz ovela tichsia ak je v polohe off, ak dam na on, uz je ju dost pocut, ale ako som uz pisal nerobilo to tak od zaciatku. skusim tu brzdnu silu nastavit.
05.11.2016 - 21:23:14
10
Ja by som mal otazku. Od zaciatku som mal tu sedu packu v polohe OFF a retaz nikdy ani na schodoch nebuchala.
Najazdil som bez problemov v polohe OFF 1500km.
Aj v polohe OFF ide kladka rukou dole tazsie, ako prehadzovacka 105, ale pekne hladko a ticho.
V polohe ON vobec nedokazem rukou posunut kladku smerom dole, (mozno 2cm) a ked chcem nasilu prehodit radenim vyssi prevod, tak mam pocit ze ide roztrhnut lanko radenia.
Podarilo sa mi to s hlukom preradit len o 2 pastorky vyssie. Potom som uz nechcel riskovat poskodenie.
Ze by ten 2mm imbus na brzdenie bol tak silno zatiahnuty? Rozladovat to zbytocne nechcem.
Na prehliadke som to nespomenul a neviem ci si toho vsimli. Packu som si vsimol uz na zaciatku, ale ze to ma byt v polohe ON som zistil az teraz nedavno.
Dakujem.
29.07.2020 - 16:36:16
00
ano povol ten inbusík zo zadu čo napružuje brzdu, ja to mám skoro na minimum.... potom ide radenie citelne ľahšie
29.07.2020 - 16:59:47
01
ok dik.tu je SK pdf manual, strana 20
ten odkaz z prispevku vyssie je uz neplatny.
https://si.shimano.com/pdfs/dm/DM-RD0004-08-SLK.pdf

bolo tam len nieco zaseknute, lebo stacilo jednu otacku a to povolilo. Vratil som otacku nazad a funguje.
Pri OFF uz sa retaz viditelne hojda.

https://www.youtube.com/watch?v=xAShQKxRe30
29.07.2020 - 18:51:43
00
keyboard_arrow_up