Zdravim! Uvazujem o kupe novej vidlice na bike CTM Rebel, kde je v zaklade nahodena nejaka Zoom Tracker 550ka. Jej pruzenie je vsak podobne ako pruzenie pevnej vidlice, takze chcem kupit nejaku lacnu novu vidlu zn. Suntour alebo RST. Prosim o rady, ktore z tych lacnejsich sa oplatia (1500-2000Sk), ake parametre su pri vidlach dôlezite a podla coho mam vybrat vidlu, ktora sa hodi na spominane CTMko. Ide mi naozaj len o to, aby som mal o nieco komfortnejsiu vidlu, lepsiu ako doteraz. Nepotrebujem vsak nic extra, jazdim max. po polnych cestach, v okoli NZ aj tak nic ine nie je. Takze od rad typu: "vyhod ten srot a kup si nieco poriadne", ma prosim usetrite :) . Vopred vdaka za odpovede.
03.07.2008 - 11:16:33
00
Pokial mas ahead hlavove tak nebude ziaden problem.
Ahead ma priemer stlpiku vidlice okolo 28mm a predstavec obopina vidlicu a zviera ju. Pokial mas zavitove hlavove tak predstavec ide dovnutra vidlice:
Ktore mas??? (lebo ctm rebel som videl v oboch prevedeniach)
Takze pokial mas to ahead ta by som dosporil na toto
03.07.2008 - 12:45:59
00
Rebel ma zavitove hlavove zloženie....
Ahead ma iba Rebel Plus
03.07.2008 - 13:10:10
00
Aj podla uja googla je to tak, takze pokial nemas plusko tak mas maly problemik lebo zavitove vidly su len najnizsie modely ktore stoja za ho**o :idea:
03.07.2008 - 13:16:34
00
noo snad ma plusko ....
03.07.2008 - 13:30:54
00
Ehm, no tak to je teraz tazko povedat... Ja mam model 2006, ked este ziadne pluská a minuská neboli, takze to neviem :) . Ale prave som si pozrel ctm.sk a tam zretelne vidim, ze ten novy rebel (bez pluska) je dost chaby. Môj vyzera o dost inak, rovnako ako terajsie plusko a samozrejme aj predstavec maju rovnaky. Takze uz konecne viem aky je tam rozdiel a mozme sa bavit o vidlach na A-head.

cauapistemi: pozrel som tu vidlu a paci sa mi, o tom ci dat 2600 za vidlu este pouvazujem, pretoze aj keby nebol problem nasporit, tak by som ju proste nevyuzil... na moje jazdenie postacuje aj nejaka lacnejsia. Hlavne aby bola mäksia...

Napr. RST Gila, co sa da o nej povedat? Je dobra? (berte do uvahy môj styl jazdy)
03.07.2008 - 17:21:18
00
no ja si tiež idem kupovať novu vidlu a rozhodol som sa pre tuto RS DART 2 ... najprv som si povedal že max. 2000 sk ale ked som si uvedomil že pridam ešte 600 sk a mam o dosť lepšiu a kvalitnejšiu vidlu ako RST GILA za 2000 sk tak som si to zvažil... lenže aky ma zdvih tato tvoja povodna zoomka ??
OT. - moj dovod vymeny vidlice je tiež tvrda a trocha ojazdena zoomka :lol:
03.07.2008 - 17:35:49
00
ASSASSIN-Biker: :lol: no tak asi vies preco idem menit... Akoze aj mna to taha dat 600 korun a mat este lepsiu vidlu, alebo potom este dat 400 korun a mat este lepsiu... Ale nechcem skoncit tak, ze zbytocne vyhodim peniaze na nieco co naozaj uplne nevyuzijem... Zoomka ma zdvih okolo 50mm. Budem sa este musiet poinformovat v cykloshop-e, kde som kupil bike, ze ake maju oni vidly, ale mali tam aj nejaku Suntourku, myslim XCR. Co sa da o nej povedat?
03.07.2008 - 17:48:19
00
http://www.bikemania.sk/ napr. aj tu ju maju... ale je to chaos maju ju vo viacerych vyhotoveniach a za rovnaku cenu...
03.07.2008 - 17:49:58
00
maverick53: Chaos tam az taky nie je, kedze si treba precitat aj legendu. Je ich tam viac, lebo maju rozlicne dlzky krkov a nie keazdu maju v kazdej ich predajni (BA, Vrable) a tak isto nemusi byt hned volna na dodanie. :wink:
03.07.2008 - 18:00:29
00
Tmax: no jo, to som si este vsimol, len mi vadilo, ze tam nie su napisane ziadne podrobnosti o vidle.

Takze aka je ta XCRka, vie mi niekto pls povedat?
03.07.2008 - 18:08:51
00
chcem sa spytat, ako zistim, ci mam ahead alebo zavitovu vidlu. tiez si chcem kupit novu vidlu a nevedel som , ze sa to takto deli. Mam Kellys Quartz 03
03.07.2008 - 18:09:11
00
Asi najjednoduchsie spravis, ked skocis na www.ctm.sk najdes si bicykle a porovnas na obrazku rebel a napr. rebel plus. Rozdiel je vidno v predstavci: rebel ma zavitovy a plus ma A-head. Aspon ja som to zistil takto, ked ma niekto ine a jednoduchsie vysvetlenie tak napiste radsej to :wink:
03.07.2008 - 18:15:26
00
ASSASSIN-Biker: :lol: no tak asi vies preco idem menit... Akoze aj mna to taha dat 600 korun a mat este lepsiu vidlu, alebo potom este dat 400 korun a mat este lepsiu... Ale nechcem skoncit tak, ze zbytocne vyhodim peniaze na nieco co naozaj uplne nevyuzijem... Zoomka ma zdvih okolo 50mm. Budem sa este musiet poinformovat v cykloshop-e, kde som kupil bike, ze ake maju oni vidly, ale mali tam aj nejaku Suntourku, myslim XCR. Co sa da o nej povedat?


viem presne prčo to ideš meniť :D preto čo ja :D ... zoomka je tvrda jak hrom, stlači sa pri jame ani nie 1 cm... lepšia vidla je pevna ako takato zoomka :D ...
hej lenže treba si zasa stanoviť nejaku hranicu moja bola 2000 a potom som to zvyšil lenže viac nezvyšim už pretože nemam peniaze a kebyže aj zvyšim o nejaku tu stovku tak už nič lepšie nenajdeš.... lenže ak maš na tejto zoomke zdvih 50 mm tak to s tou Dartkou asi nepojde ... najmenši zdvih na dartke je 80 mm a neviem či 30 mm už niečo nespravi s geometriou ... až tak velmi sa do toho nerozumiem.... ale viem že 20 mm ešte nič nespravi.. ale 30 .. neviem ..
03.07.2008 - 19:03:45
00
2 srebalat : neviem ako 03 ale tohtorocny a minulorocny kellys bol ahead.
2 maverick53 : Ta xcr spociatku chodi dobre ale pocase zacne dost tvrdnut. Navyse sa jej dost rychlo zoderie ntridovanie (ta cierna farba) vnutornych noh. Ja by som na tvojom mieste radsej kupil DART 2. A este kolko (kg) vazis ???
edit: k tomu zdvihu z 50 na 80 mozes ist a nebude to moc vadit (Bracha isiel z 0 na 75 a nevadi to). Ale 100 by som tam nedaval


Naposledy upravil cauapistemi dňa 03.07.2008 - 19:12:09, celkovo upravené 1 krát.

03.07.2008 - 19:08:21
00
keyboard_arrow_up