mno, ale kde maju CTM DELTA DISC 2008 za 15.5 (+/-) a EPICONA za dobru cenu s moznostou vymeny za rozdiel ceny ?? :?: :lol:
a co takto DURO DJ 07 (o DURO D som pocul dost, ale toto je DJ, tak poradte...)
NENASIEL SOM ani obchod kde predavaju samostatne epicona resp. raidona
a nie to este spolu s CTM DELTA DISC 2008 pod 16K ... :cry:
ale ten raidon vyzera zajimavo = kedze vytuneny stoji +/- 5000 Sk tak new z obchodu by mohol ist okolo 4K, ale tak myslim ze ten AXON bude dostatocny, pripadne aj ten XCR RL...
da sa to tlmenie v AXON-e vytunit aj doma ??
nepocitim zmenu aj pri prechode z XCR na AXON ?? lebo vzduch vs. struna sa mi zda rozdiel...
skus dat nejake alternativi, LINKY ...DAKUJEM za ochotu :wink:


Rozdiel pocítiš, hlavne si môžeš nastaviť tlak vzduchu, čo pri pružine musíš riešiť jej výmenou (ked ti nesadne) predpokladám že nohy budú rovnako hrubé 30mm (nie som si istý)
Pri Axone E-RL sú dve možnosti. používajú dva typy tlmičov jeden je strieborná (kovová) patrona, druhá mosadzná. Oba typy sú natlakované a nerozoberatelné. Nechaj vymeniť na Axona (vzduch) a po čase nechať upraviť u Milana za predpokladu, že tam máš mosadznú patronu. Teoreticky by tam mala byť, ale to zistíš až jej rozobratím resp. otvorením vidly.
Nevýhoda Axona sú 30mm nohy, čiže nižšia tuhosť a v originál stave nekvalitné tlmenie (ale to je trápenie u všetkých suntov pred 2007)
07.07.2008 - 12:19:09
00
dakujem za naucnu odpoved, vela mi dala a som rozhodnuty pre axona, ale predsa co myslis o duro DJ ?? ( http://www.kubicasport.eu/produkt/1118/ ... uro-DJ-D-/ )
uvidime za aku cenu mi zobere tu XCR-RL.
myslim ze ked doteraz jazdim na GILE T5 tak bude aj XCR uzasna ale samozrejme treba myslet aj do buducnosti a preto toho AXON-a
tuto debatu mozeme presunut sem : http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=17006 :wink:
07.07.2008 - 12:25:45
00
dakujem za naucnu odpoved, vela mi dala a som rozhodnuty pre axona, ale predsa co myslis o duro DJ ?? ( http://www.kubicasport.eu/produkt/1118/ ... uro-DJ-D-/ )
uvidime za aku cenu mi zobere tu XCR-RL.
myslim ze ked doteraz jazdim na GILE T5 tak bude aj XCR uzasna ale samozrejme treba myslet aj do buducnosti a preto toho AXON-a
tuto debatu mozeme presunut sem : http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=17006 :wink:


ked uvažuješ do budúcnosti tak nechaj tam XCR-RL pojazdi a ked zistíš že chceš niečo viac, tak až potom treba dať Raidona alebo Epicona.
Upgrade na Axona 2006 mi nepripadá ako rozumné riešenie ... toť môj názor.
07.07.2008 - 12:43:17
00
sory ze takto ale chcel by som poprosit o vyjadrenie viacerych ludi, lebo 100ludi = 100chuti, a nerad by som nevyuzil moznost vymeny za rozdiel, a aby ste vedeli, tak ja nemam prijem, takze nejaky upgrade po roku neprichadza do uvahy :(
Este som sa nedockal odpovede na DURO DJ D ...
07.07.2008 - 20:38:59
00
Foxko s Motion Control máš pravdu, ten rieši výšľapovú hojdačku, zatiaľ sa mi ho žiaľ nepodarilo odladiť, ale na Romanovu radu už nosím na výjazdy pumpičku (len to ešte netrvá tvojich 500 km, ledva 200) a je to lepšejšie :). MC postupne "priťahujem"... teraz som vychytal rebound.
07.07.2008 - 21:05:14
00
inac, ako nechcem tlacit ale hodila by sa mi jednoznacna odpoved, lebo neviem kedy presne ale v blizkej dobe uz by som ho chcel kupit
tak ktora s tychto moznosti je naj ??
1. nechat XCR-ko ale najblizsie 2-3roky sa nebude menit
2. nahodit Axon-a ale najblizsie 2-3roky sa nebude menit = iba ak nejaky vnutorny zakrok by ste mi poradili, tak by som to v domacom prostredi upravil... Tuto moznost ja preferujem
3. nahodit Duro DJ D-cku (2008) ale najblizsie 2-3 ...

tak co ?? 1.;2.;3. ??
dakujem, aj tak ste mi to pekne ujasnili, a velmi pomohli :P
proste ked nekto nema €€ tak mu je nanic odpoved typu nechaj XCR a potom nahod RAIDON alebo EPICON, proste to neni pripustne :(
08.07.2008 - 10:56:47
00
neupravená XCRka je shit
upravená od Milana chodí podstatne lepšie
neupravený Axon je menší shit, ale tiež to je ďaleko od ideálu - výhoda je, že doladenie zmenou natlakovania môžeš urobiť sám hocikedy
upravený od Milana chodí dosť dobre
Duro je vidla na niečo úplne iné ako XCR a Axon
domáce úpravy vo všetkých prípadoch vidím ako problematické
Roman ti už v podstate aj tak odpovedal

a jednoznačné odpovede neexistujú
08.07.2008 - 12:11:09
00
takze idem na 98% do axona, je to mensi shit, a mne to bude az az stacit, teraz jazdim GILU T5 a nezda sa mi taka hrozna, pokial nevyskusam neco lepsie tak pre mna bude Axon uzasny, berem axona len ma stve ze budem muset aj pumpu kupit :( ale sak to sa poriesi potom, dam ju dofukat na 75psi v predajni, to by mohlo stacit... radsej budem mat maksiu...
Dakujem za rady :) zatial dovy, napisem jak jazdi ten CTM
08.07.2008 - 12:14:37
00
toľký stres kvôli CTMku sme tu ešte nevideli :P
08.07.2008 - 12:21:03
00
to mas tak, ked jazdis na 9rocnom biku a teraz ides dat "update" o 11levelov :)
08.07.2008 - 12:29:44
00
ašte k Axonu 2006 ... priprav sa na pravidelný únik vzduchu z pozitívnej komory cez negatívku do spodných nôch a častú reklamáciu .... aj ked tesnenia budú v absolutnom poriadku. Axony 2006 vykazovali túto výrobnú vadu, ale možno budeš jeden z mála komu to nebude robiť. Vela zdaru.
Bez úpravy vnútornosti sa to riešiť nedá.
08.07.2008 - 12:48:09
00
:shock: tak to hadam nie az tak hrozne :prehltaci smile: ja ti verim, ale zasa neni to trochu prehnene ??
ako chapem ze vzduch/ojej za 4K (aj ked povodne skoro 7) neni bohvieco, ale nezda sa mi, ze by vypustili vyrobok, ktori straca vzduch, ked ho vlastne potrebujes....
nemas nejaky link na to, nech si to nastudujem, ako sa to da riesit..
a to si mi nemohol povedat skor ?? :evil:
teraz ked som uz rozhodnuty, tak takyto uder pod pas :( cim dalej, tym viac problemov je s vyberom vidli...
08.07.2008 - 13:21:14
00
:shock: tak to hadam nie az tak hrozne :prehltaci smile: ja ti verim, ale zasa neni to trochu prehnene ??
ako chapem ze vzduch/ojej za 4K (aj ked povodne skoro 7) neni bohvieco, ale nezda sa mi, ze by vypustili vyrobok, ktori straca vzduch, ked ho vlastne potrebujes....
nemas nejaky link na to, nech si to nastudujem, ako sa to da riesit..
a to si mi nemohol povedat skor ?? :evil:
teraz ked som uz rozhodnuty, tak takyto uder pod pas :( cim dalej, tym viac problemov je s vyberom vidli...

neber to ako úder pod pás, len som ťa upozornil. Pokial si lahká váha do 70-80kg tak sa tento jav neprejaví. Môže ale nemusí. Viac ti o tom hovoriť nebudem, lebo by som nepriamo prezradil riešenie, na čo som zaviazaný bobríkom mlčanlivosti :lol:
tieto informácie mám z prvej ruky od toho kto ich vie riešiť a to je Milan Slanec .... tam kam som ťa posielal na začiatku.

vzduchu ako takého sa netreba báť, ale sunta bez úprav pred rokom 2006 vrátane ... noooo nič moc :roll:
08.07.2008 - 13:32:49
00
to ze prezradis riesenie sa nemusis bat, aj tak by som nevedel ako na to :lol:
ale mozes poslat SS s riesenim, nebolo by od veci spravit 1dobry skutok za den :wink: , alebo lepsie : ak bude problem, tak by som ta o to poprosil...
pripadne poslal nejaku bonbonieru :D
ano, o Milanovi tu pocut stale, takze asi vie co robi, ale ja na to nemam rozpocet :(
a neratam ze budem niekedy vazit cez 75Kg, teraz vazim 55-57 :lol: takze by nemal byt problem
este mi mozes napisat na aky tlak ju nechat "natlacit" na moju vahu, ale tak, nech je radsej makka, o kusocek...
Fakt si mi VELMI poradil, Dakujem Roman :wink: Takychto ludi potrebuje kazde Forum...
08.07.2008 - 13:45:15
00
Pocuj Miraculix nespekuluj a kup rovno upraveneho Raidona(3900ck) od Romana a mas to ok...sam si ju aj tak neupravis a ma uz 32mm nohy :idea:
08.07.2008 - 13:48:21
00
keyboard_arrow_up