Vzdy po jazdeni mi zostanu vnutorne nohy na vydlici mokre od oleja.Vydla ma najazdene okolo 1000km.je mozne aby mi tiekla?Vie mi niekto poradit kde moze byt problem?Velmi pekne vam dakujem.
14.09.2012 - 15:55:58
00
Rock shox som este sice nemal ale toto mi nepride ako normalne.
15.09.2012 - 09:43:42
00
Daj fotku ako veľmi ostanú od oleja. Do určtiej miery je to v poriadku. ;)
15.09.2012 - 10:26:36
00
ak je to len jemny film a nie kvapky je to ok...
15.09.2012 - 12:36:38
00
je to taky jemny film nic hrozne len pred tym som jazdil bomberu struna olej a nikdy som nemal podobny problem.Preto som z toho nervozny.A este jeden postreh.Ked zosadnem tak mi zostava par mm vydla zasunuta.Je mozne ze to bude tym ze ma malo vzduchu?Ked ju zatlacim za rajdy tak ju vrati pekne.Odskok tlmenia mam nadstaveny na rychlo.Trosku ste ma ukludnili no len aby to tak bolo :-)).
15.09.2012 - 13:11:28
00
Presne to isté "zjavenie" od Rock Shoxu mám aj ja, a pritom som nikdy na vnútorných nohách žiaden olejový povlak nepozoroval. Sú úplne suché.
15.09.2012 - 16:41:18
00
je to skoro rovnakym tlakom v negativke a pozitivke treba dat cca 10-20psi rozdiel
a pravidelna kontrola oleja na pieste z hora pod ventilom pozitivnej komory...
15.09.2012 - 19:55:29
00
to by ma zaujímalo ako zkontroluješ objem oleja nad piestom pozitívky pri u-turn air vidlici.
15.09.2012 - 20:29:49
00
normalne . vypustim vzduch z hora a odsrobujem hornu zatku so systemom... kuknem do vnutra ci tam je aspon 3mm oleja na pieste :P
15.09.2012 - 20:31:51
00
cez čo konkretne tam mrkneš? 3.bp.blogspot.com
je to na obrazku blbo otočené ale toto by si uvidel pri tejto vidlici :-(
a bez tej hornej zatky to takto vyzera i.tfcdn.com
15.09.2012 - 21:00:44
00
normalne . vypustim vzduch z hora a odsrobujem hornu zatku so systemom... kuknem do vnutra ci tam je aspon 3mm oleja na pieste :P


Nekukneš Žihadlo ... na tejto vidlici to je kapánek inak ako na tvojej Rebe.
Tiež mám tento Revelation už druhý rok a preskákal som si s ním rôzne chyby. Najskôr sa mi zlomil U-Turn, výrobná chyba ktorú priznal aj samotný RockShox. To mi ale český dovozca CykloŽitný bez problémov vymenil v rámci reklamácie, potom mi prestal tesniť jeden zo spodných krúžkov a tlak z pozitívnej komory sa dostával do vonkajších nôh a vytláčal prachové tesnenie - tzv. stierák.. a nejaké drobnosti. Kvalita u RockShox asi dosť klesla.
Ohľadom toho oleja nad piestom ... ja ho tam bez kontrolovania dolievam každých cca. 800km. Vyšróbujem ventilku pozitívnej komory a približne 3ml hustého RedRum vytlačím cez tenkú hadičku cez dieru. Nikdy som s tým nemal problém.
To že na vnútorných nohách zostáva jemný olejový alebo mastný film by som neriešil. Mne to robila vidlica tiež kým bola nová a potom prestala. No keď ju zoservisujem, premažem a vymením oleje robí to chviľku zas. Nie je to ale problém. Aspoň vieš, že je mazaná aj na horných púzdrach čo u RockShox nebýva vždy pravidlom...
16.09.2012 - 08:44:51
00
... potom mi prestal tesniť jeden zo spodných krúžkov a tlak z pozitívnej komory sa dostával do vonkajších nôh a vytláčal prachové tesnenie - tzv. stierák...

ja to kašlem :D ja mám s nou normálne také isté problémy ako ty ale s oneskorením. asi keď som neskôr kupoval.

presne to so vzduchom v spodných nohách+strelba stierakov som priam riešil po absolvovaní mtbiker expedície kde sa RoPovi stalo to isté :D
17.09.2012 - 20:19:08
00
Určite tam je niekde skrat. :D

Nj Rock Shox...
17.09.2012 - 20:39:06
00
Nekukneš Žihadlo ... na tejto vidlici to je kapánek inak ako na tvojej Rebe.
Tiež mám tento Revelation už druhý rok a preskákal som si s ním rôzne chyby. Najskôr sa mi zlomil U-Turn, výrobná chyba ktorú priznal aj samotný RockShox. To mi ale český dovozca CykloŽitný bez problémov vymenil v rámci reklamácie, potom mi prestal tesniť jeden zo spodných krúžkov a tlak z pozitívnej komory sa dostával do vonkajších nôh a vytláčal prachové tesnenie - tzv. stierák.. a nejaké drobnosti. Kvalita u RockShox asi dosť klesla.
Ohľadom toho oleja nad piestom ... ja ho tam bez kontrolovania dolievam každých cca. 800km. Vyšróbujem ventilku pozitívnej komory a približne 3ml hustého RedRum vytlačím cez tenkú hadičku cez dieru. Nikdy som s tým nemal problém.
To že na vnútorných nohách zostáva jemný olejový alebo mastný film by som neriešil. Mne to robila vidlica tiež kým bola nová a potom prestala. No keď ju zoservisujem, premažem a vymením oleje robí to chviľku zas. Nie je to ale problém. Aspoň vieš, že je mazaná aj na horných púzdrach čo u RockShox nebýva vždy pravidlom...

Tak to si ma ukludnil dufam ze to ostane len pri tom a ze sa mi neprejavia dalsie problemy lebo vezmem flexu a vyriesim to raz dva :) Dakujem
17.09.2012 - 20:44:26
00
Nekukneš Žihadlo ... na tejto vidlici to je kapánek inak ako na tvojej Rebe.

no jo pravdu mas... nejak mi to nedoplo :)
17.09.2012 - 20:59:29
00
keyboard_arrow_up