Po dvoch rokoch a asi 6000km vidla asi začala mať vôľu, zatiaľ to nieje nič dramatické, možno to robí aj SoloAir piestik?
Chcem sa spítať ako vakel odstrániť, čo treba kúpiť, dá sa to urobiť doma, čo musí byť originál a čo sa dá nahradiť, prípadne napíšte aj stránku kde sa to dá kúpiť.
Ďakujem za odpoveď.
21.09.2010 - 20:01:02
00
ak je to vakel v smere stlacania vidlice tak ide o piestik ak je vakel predozadny ide o puzdra, ale moze to byt aj v hlavovom zlozeni.
zistis to jednoducho, vloz prsty medzi vnutornu nohu a obluk spajajuci vonkajsie nohy, stlac prednu brzdu a pohyb bicyklom predozadne.
21.09.2010 - 20:22:48
00
Zatiaľ som vakel v predo-zadnom smere necítil, ale aj tak by som chcel vedieť, čo treba vymeniť ak ten vakel už chytím
23.09.2010 - 20:00:29
00
vidlicu...
24.09.2010 - 09:23:44
00
Po dvoch rokoch a asi 6000km vidla asi začala mať vôľu, zatiaľ to nieje nič dramatické, možno to robí aj SoloAir piestik?
Chcem sa spítať ako vakel odstrániť, čo treba kúpiť, dá sa to urobiť doma, čo musí byť originál a čo sa dá nahradiť, prípadne napíšte aj stránku kde sa to dá kúpiť.
Ďakujem za odpoveď.

tiez som vcera spozoroval vakel pri prudkom brzdeni... nakoniec to bolo sposobene slabo dotiahnutym hlavovym po servise vidlice(reba) :whew:
24.09.2010 - 09:28:37
00
Vakel sa dá odstrániť, nečakaj však, že Ti tu niekto napíše návod. ;)
25.09.2010 - 13:41:08
00
"vakel" v púzdrach sa dá odstrániť dvomi spôsobmi ...a to nie len u vidlice Recon :emo:
záleží však na závade ...
ak sú púzdra už vymlátené a zodraté, tak je len jediná možnosť ... a to zaslať vidlicu na opravu do Eximo Nová Dubnica ... kde by ti mali vymeniť púzdra. Prípadne to urobia aj v Cyklo Žitný CZ ... tým verím viac. Určite sa to dá zvládnuť aj doma a diely kúpiš v niektorej vyššie uvedenej firme... návod je na Youtube... stačí hľadať a mať vhodné náradie.
No niekedy vznikne tzv. vakel aj tým že sa púzdro len vytiahne zo svojho uloženia ... a vtedy ho stačí naraziť späť na svoje miesto ... vzhľadom k tomu že vonkajšie nohy sú z vnútornej strany robené do kónusu ... trochu pohľadaj na webe a naájdeš pár návodov ako si urobiť údržbu a opravu aj sám.
25.09.2010 - 21:19:33
00
keyboard_arrow_up