zdravím.
kedze chcem dat svojmu uz starsiemu tatosovi trochu mladsej krvi, rozhodol som sa pre vymenu brzoveho systemu. vlastnim bike KELLY´S SPIDER SF ACTIVITY, myslim, že z r.2006. na svoj vek a niekolkorocne statie v pivnici bez potrebnej udrzby je v skvelej forme.
ale spät k tym brzdam. ako pisem v predmete, chcem nahradit V-brakes hydraulickymi kotucovymi brzdami. v lokalnom obchode mi navrhli SLX-ka od SHIMANO. vraj je to taka "zlata stredna cesta".
po bruzdani netom som natrafil na ponuku, ktora je o €50 nizsia, ako v tomto obchode.

bavime sa konkretne o SLX packach+strmenoch+dostickach P/Z, dvojdielnych kotucoch 160/180 a o nabojoch P/Z. cena cakom-prask €160,60.

kedze sa v tomto odvetvi vôbec neorientujem, prosil by som Vase poznatky a skusenosti a hlavne radu, ci do toho ist, abo nie.

dakujem.
09.05.2014 - 19:28:22
00
a prečo chceš kotúčové brzdy vlastne? pýtam sa, že čo chceš vlastne tou investíciou dosiahnuť keďže s kotúčovými je oproti véčkam viac starostí a keď píšeš, že ti bicykel stojí v pivnici bez potrebnej údržby .... tak asi tak, inak SLX ako také sú veľmi dobrá voľba
09.05.2014 - 22:27:05
00
ide o to, ze prave chcem zacat bicyklovat (na stare kolena).
a momentalne aj dochadzam do prace na biku. z domu mam dolekopec a pod nim T krizovatku. parkrat som to uz neubrzdil...
preto kotuce
09.05.2014 - 22:39:07
00
Pri dobre nastavených priemerných véčkach zabrzdíš bez problémov v takejto situácii.

Len aby si nezistil že ten bicykel bude toho potrebovať o dosť viac aby bol plne použiteľný, ľahko by sa to mohlo dostať nad 200€ spolu s tým tvojim plánom na vylepšenie bŕzd...

Keby aj zoberieš nejaké veľmi dobré véčka, vymeníš opotrebované spotrebné veci a potešíš sa novými plášťami, tak by si sa zmestil do 100€ a verím že by to išlo lepšie ako zamerať sa na brzdy + zanedbať zvyšok.
09.05.2014 - 22:57:54
00
ja by som do tej výmeny tiež nešla, ako píše PatrikL, keby som mala venovať sumu do 200 eur tak radšej vylepším celý bike, po rokoch, kazeta, reťaz, nové plášte, nové lanká a bowdeny radenia, a radšej ak treba účinnejšie Véčka s novými gumičkami .... proste celú generálku a nie len nové brzdy .... a započítal si do tej ceny aj prepletanie kolies? práca mechanika ktorý ti to bude všetko montovať? plus úchyty bŕzd o bike či to je v cene a ak hej či IS alebo Post mount .... chápeš to sa nazbiera ani nebudeš vedieť ako
09.05.2014 - 23:19:52
00
keďže s kotúčovými je oproti véčkam viac starostí

Ked si predstavim stelovanie gumiciek (+tu hnusnu gumennu spinu na rukach) a vymenu zodratych rafkov, veru zlate bezudrzbove kotuce :)
09.05.2014 - 23:26:50
01
Palo TT ake stelovanie? Raz nastavis a uz len menis gumicky v kartridzi :) (mal som XTR :P)
09.05.2014 - 23:38:33
00
To sa teda niekomu zije, ked ma brzdy s paralelogramom :)
09.05.2014 - 23:48:44
00
dilema... zatial mi vsetci znami bikeri tu v okoli tvrdili, aby som do toho isiel. ze za tu cenu by som bol blby, keby som to nezobral.
boze, jak medzi dvomi mlynskymi kolami... :/

v cene nie je zahrnute prepletenie kolies, s tym som ratal, ako vedlajsim vydavkom.

musim podotknut, ako som pisal v prvom prispevku, bike je v skvelej forme (aspon co sa tyka môjho nazoru, znalci by urcite nasli chyby).
predtym, ako som ho odstavil, bol ako v bavlnke, vymenil som zadny prehadzovac a vsetky lanka boli menene tiez. potom som odisiel za pracou do CR, preto bike stal ladom az donedavna ako sa oteplilo a zacal som na nom jazdit do prace.
a kedze v bytovom dome sa vela aktivit prevadzkovat neda, zacal som aj trochu jazdit po okoli. ako hovorim, maximalne ma stvu tie brzdy - ked ides z kopca a skoro to napalis do predzahradky, prechadza ta chut si aj niekam vyrazit...
10.05.2014 - 07:41:34
00
vymen len tie gumicky za lepsie a uvidis ;)
10.05.2014 - 09:18:10
00
Ako pise PatrikL vymen gumicky, pripadne celeV cka a musi to brzdit a za zvysok rozpoctu spravis este aky taky upgrate . Ja jazdim na krosovom V a na mtb kotucove SLX. Rozdiel tam samozrejme je ale situacie ako popisujes ty sa nestavaju. Velky rozdiel je ale v kvalite gumiciek.
10.05.2014 - 09:59:10
00
ok. tak to teda nechám tak.

díky za rady!!!

a teda ked ste nacali tie gumicky, ktore? pozeral som JAGWIRE alebo KOOLSTOP - oboje zevraj dobre brzdia aj vlhke. len neviem, aky je rozdiel medzi tymi farbami tychto konkretnych znaciek (ak su dobre teda).
10.05.2014 - 13:18:10
00
Otazocka ohladom tychto brzd, ako vytlacim tie keramicke brzdove valce? Jeden sa od urciteho momentu uz nevysuva, chcel by som to vycistit.
14.11.2018 - 14:24:06
00
Najlepšie je dať brzdu dole z rámu, ten piest, ktorý sa vysúva zadržať a stláčaním páčky rozpohybovať pridretý piestik. Môžeš po jeho okrajoch z hornej strany rozotrieť malé množstvo brzdovej kvapaliny nech navzlína do vnútra (opatrne, aby si nezamastil viac ako treba). Pozor pri tlačení tvrdými predmetmi na piesty - sú krehké a ľahko praskajú...
14.11.2018 - 15:24:51
00
Na Shimano brzdy nepouzivat brzdovu kvapalinu! A keramicke piestiky roztlacat jedine cez platnicky.
14.11.2018 - 16:38:49
00
keyboard_arrow_up