... ale medzi telom puzdra a "vonkajsou" nohou je to len polozene nasucho. prachovka matice je slaba, tak voda vtecie dnu, nazhromazdi sa a prenika tadial.

Preto doporucuju z casu na cas vyskrutkovat maticu a dat vazelinu aj zhora na klzne puzdro resp. do prachovky (koniec koncov aj vidlice su na tom rovnako).
Edit: este doplnim link na udrzbu s obrazkami http://www.watermanatwork.com/Land/Cycling/BikeShop/KSAdjSeatpost/KSAdjSeatpost.html#RegularMaintenance.
k tej cervenej miske dierkovej: nad vyrobou nejakeho pripravku som uz tiez rozmyslal. pomohol som si nateraz spicatymi kliestami (tak to radia cinani aj v navode :) ). trochu som sa zapotil, kedze zavit bol kvoli vnutornej vlhkosti uz trochu pripeceny a dotahuju to jak nervaci.

S kliestami to vobec neslo, zavit je velmi silno dotiahnuty. Telo spec. kluca uz mam, len ho osadit 4 capmi priemeru 3mm na zachytenie dierok.
k tomu tlakovaniu: uz sa to tu tusim v nejakom vlakne riesilo ale nedoriesilo. tlakovanie patrony - zospodu su na nej male dierky, v jednej sa nachadza ventil a natlakovat sa to da cez ihlu. ale spravny alebo doporuceny tlak KS nikde neuvadza, tak asi to bude system pokus/omyl. skusal som uz davnejsie guglit, ale bez uspechu.

Akou ihlou? Ako na lopty? Len prepichnut a fukat? To sa mi nezda, ci by to spolahlivo dlhodobo tesnilo. Uvitam kazdu informaciu v tomto smere, vygooglit sa mi tiez nic nepodarilo.
22.01.2012 - 21:21:49
00
jj, ten link som tu uz pred casom daval v susednom vlakne (http://forum.mtbiker.sk/komponenty/teleskopicka-sedlovka-nazory-t16808-75.html)

vazelinit je fajn, ale hovorim, urcite sa pohram aj s o-kruzkom.


peterg ze:
Akou ihlou? Ako na lopty? Len prepichnut a fukat? To sa mi nezda, ci by to spolahlivo dlhodobo tesnilo. Uvitam kazdu informaciu v tomto smere, vygooglit sa mi tiez nic nepodarilo.


je to malinky ventil, ratam ze bud ihlou na lopty alebo nieco obdobne tenke by to spravilo (mozno omotat teflonovou paskou) ale nic neprepichovat. alebo si tam vyrezat maly zavit a vyrobit nejaky pripravok. vo fabrike na to zrejme maju nieco custom. tlaky: asi sprvu by som sa odpichol od hondot reverba i ked tie su dost vysoke co som kdetu pochytil, alebo skusal postupne tlaky niekde medzi 100 a 200 psi...
23.01.2012 - 11:34:04
00
kto hlada, ten najde: pekne zdokumentovana udrzba od jedneho odvazneho a sikovneho nemeckeho chlapca http://www.mtb-news.de/forum/showthread.php?t=491032

tak ako som teoretizoval - vyfrezoval si do dierocky zavit a vyrobil si "adapterik" na natlakovanie, idealny tlak uvadza niekde medzi 18 az 19 barmi, takze so svojim odhadom som bol prinizko, to su uz slusne tlaky :!: a hrat sa s tym len tak bez priciny v detskej izbicke bez ochrany oci je asi nem-dobre. pustal by som sa do toho fakt len vtedy, ked uz je sedlovka mimo zaruky a je s nou problem.
23.01.2012 - 11:58:03
00
Vdaka, dobry tip :y: . Btw, skusal som Slovkolex, a nevedia to fukat, co inymi slovami znamena, ze pozarucna oprava nie je mozna!!!
23.01.2012 - 14:28:21
00
nno, neda mi nereagovat. uz dlhsiu dobu poskulujem po teleskopke, ale stale nechapem jednu vec - a to, preco su vsetky TS na trhu take zlozite? Nestacila by mechanicka TS so strunou vnutri sedlovky a s JEDNOU aretovanou polohou, ked je vysunuta /napr nejakou mechanicky uzamykatelnou objimkou/ ? pri zjazdoch by ju stacilo len proste povolit, osobne presuvam tazisko dozadu a obvykle na sedlovke pri zjazde nesedim, spodna poloha by vobec teda nemusela byt aretovana, stacil by mozno doraz. Sedlovka by sa teda zatlacala vlastnou hmotnostou jazdca /pri mojich 120kg ziadny problem/. Sila odpruzenia by sa nastavovat nedala, ale jazdec by si proste pri kupe vybral strunu podla svojej hmotnosti.
Jedine, na co by mohol sluzit nejaky tlmic, je spomalenie pohybu smerom hore, aby jazdec nedostal "kopanec" medzi nohy. Nebolo by to krasne, jednoduche, lacne a bezporuchove riesenie?
Nenajde sa nejaky kutil, ktory by to doriesil do detailov?
23.01.2012 - 17:02:11
00
Bady take uz su, gravity dropper. Kamos to ma, prmitivny system, akurat za to pytaju 200 € a ked sa vracia do vrchnej polohy treba davat pozor lebo to vajcia odstreli :D
23.01.2012 - 17:10:26
00
To Bady: Gravity Dropper, AMP, Rase, Spec Command, Blacx Jewel a stoja zhruba rovnako, ako hydraulicke, niektore aj omnoho viac. Ono totiz ci uz mechanicke alebo hydraulicke maju vela spolocneho - jedna rura sa musi smykat v druhej rure bez pretacania a spolahlivo. Mal som otvorenu KS a aj CB Joplin. Obrovsky rozdiel v kvalite technickeho riesenia v prospech KS. Na druhej strane velmi narocne na presne mechanicke opracovanie: 3 mosadzane "ihly" priemeru cca. 2 mm x 40mm polozapustene v obvode vnutornej rury sa smykaju v drazkach vo vnutornej stene vonkajsej rury - ani si neviem predstavit, akou technologiou vyrobili drazky cca. R1.0mm pozdlz vnutornej steny po celej dlzke... Ak by KS este mala user port na fukanie alebo spec. nastroj (ihlu) v dodavke, tak je uplne super. Co som videl v linku vyssie, vnutorna konstrukcia je pomerne jednoducha (podla mna) a lahko servisovatelna (az na to fukanie). Inak spodna poloha musi byt aretovana, lebo pri jazde za sedlom by neustale tlacila do brucha a zavadzala ako pevna, ziaden rozdiel, rovnako aj v inych situaciach.
23.01.2012 - 21:15:31
00
ved to priatelia, ze 200 eury sa mi vidi trochu vela za dve rury... aj ked je jasne, ze z blata byt vyrobene nemozu... tak nejak sa stale zamyslam, ako to vyrobit doma... napadla ma myslienka, preco by vnutorna rurka musela mat prave kruhovy prierez? ja neviem, mozno 70% kruh a zvysok proste splosteny by snad mohlo stacit na to,aby sa sedlovka neotacala okolo vlastnej osi... a mozno by to malo vacsiu zivotnost ako mosadzne ihly... cisto teoretizujem len... nebite ma :-)
23.01.2012 - 22:20:04
00
No bit Ta je malo :D . Keby to bolo take trivialne, tak ich vyraba kde-kto. Su ale aj lacne spustacie sedlovky, napr. KS i850 (http://www.bikeradar.com/gear/category/components/seat-post-seat-pin/product/review-pure-racing-ks-i850-10-35156/, http://www.bikestore.cc/kind-shock-teleskop-sattelstuetze-ksp850-272mm-p-115690.html) s cenou podla Tvojho gusta (a zodpovedajucou kvalitou ;) ).
23.01.2012 - 22:49:18
00
Bady len sa pokrut, sleduj inzeraty a nieco pride. Ja som za 100€ novu joplin na dialkove zjednal. Mesiac som inzeraty sledoval. Len treba byt trpezlivy.
23.01.2012 - 23:19:10
00
sak aj teraz je jedna tu na mtbiker v bazare... len ja mam obavu, že jej 100% stav vydrzi kratko s mojou "musou" vahou... preto hladam skor jednoduchsie riesenie s minimalnym servisom aj za cenu vyssej hmotnosti sedlovky... /teda primerane vyssej/ :-)
24.01.2012 - 15:49:37
00
2 lesenarske trubky do seba stiahnute svorkou... :P
24.01.2012 - 16:04:37
00
tuna som to inak fotil cez tu dierku som tam navalil čo pumpa dala :D
24.01.2012 - 16:36:50
00
Aha, aj moj 115 kg kamos ma ten problem, ja mu uz ani bike nepoziciam :D Gravity dropper ma kamos, videl som to rozobrate a vyzera ze by to uniesol. Alebo ak si sikovny ... ako uviedol peterg :D
24.01.2012 - 16:41:25
00
tuna som to inak fotil cez tu dierku som tam navalil čo pumpa dala :D

1. Ako si to fukal (skus popisat presnejsie)?
2. Pomohlo?
24.01.2012 - 17:34:41
00
keyboard_arrow_up