pre pokoj na duši to posli na reklamačku... buď ti vrátia vidlu s vyjadrením že je to OK a môžeš s pokojným svedomím jazdiť alebo to budú riešiť...
BTW tie kotúče mám na 2 sadách kolies, odjazdenú sezónu a žiadne problémy s nimi nemám... v kombinacii s Dominion A4 brzdami
27.11.2021 - 21:53:22
00
:) Kľudne ak budeš niekde v Malej Fatre sa ozvi. Pribalím ten kotúč a rád ti ho darujem. Má asi 4 -5 výjazdov, nebol úplne lacný..aj som ho vyrovnal a znova. Podľa jeho tvaru a celkového riešenia som nečakal až takú extrémnu teplotnú nestabilitu.
Vo vidlici to má presne prejav ako filip popisuje - po prerovnaní fajn, po 400vm zjazde postupná silnejúca vibrácia. Domov prídem jemne zatočím kolesom...pretočí sa o pol otáčky a potom kotúč narazí do platničky a koleso zastaví.
27.11.2021 - 22:26:23
01
Ale aj tak mi ta vola v tých klzných púzdrach príde ako zámer, lebo takú vôľu akú tam mám neviem či by dokázalo vymedziť klzne púzdro, neviem nemáte niekto tu Fox 34 SC 2022 ? Možno aj nové 32 sú na tom podobne.
28.11.2021 - 08:08:05
00
Ked zatlacit trocha vidlu do zdvihu tiez to robi ? Ak ano potom by som to riesil . Toto mi robila Reba , teraz mam foxinu 32 2021 a tu to nerobi
28.11.2021 - 10:54:24
00
Tieto vole na FOXe sa daju riesit reklamaciou. Treba sa dohodnut v Slovkolexe, da sa aj mailom. Donesies vidlu, blok, zarucak od bicykla/vidlice a puzdra ti vymenia. Viaceri sme to tu tak riesili, aj moja vidla mala volu (2019), doteraz je to OK.
28.11.2021 - 19:21:09
01
Diki skúsim tam napísať
28.11.2021 - 21:54:51
00
filip36 mam tu istu vidlu, skusam mikat / mykat ? neviem teraz :D no to je jedno, vola tam nieje ziadna ... zatial. ale mam tiez hayes kotuc a vibruje pri slx 2piestoch
29.11.2021 - 14:50:42
01
Ahojte, mám vidlicu Rockshox Recon Silver a mám v tlmiči originálny olej 5WT. Ale potreboval by som ešte trocha viacej tlmenia odskoku, keďže som ťažký a vo vidlici mám aj dosť vysoký tlak. Skúšali ste už niekto zmenu oleja v tlmiči z 5WT napríklad na 7WT, poprípade miešať tie dva oleje dokopy v nejakom pomere? Chcel by som ísť v lete aj na biketrip a vpredu budem mať ešte dodatočnú váhu, tak trocha viacej tlmenia by nezaškodilo. Navyše keď chodím len naľahko, tak by som chcel niečo medzi 4-5 stupňom, lenže to sa nedá. Olej bol vymenený na jar. DIky :)
03.12.2021 - 14:05:27
00
Prosím vás, potreboval by som radu. Vidlica Suntour XCR34 AIR, LOR, DS, 130mm, boost™ 15x110axle vs Rock Shox RECON SILVER RL, SA, 130mm, boost™ 15x110axle. Pre bežného smrteľníka, váha cca 100kg, žiadne extra drsné jazdy a podobne. Bude v tom nejaký citeľný rozdiel? Alebo si to ani nevšimnem?
04.12.2021 - 18:37:02
00
Prosím vás, potreboval by som radu. Vidlica Suntour XCR34 AIR, LOR, DS, 130mm, boost™ 15x110axle vs Rock Shox RECON SILVER RL, SA, 130mm, boost™ 15x110axle. Pre bežného smrteľníka, váha cca 100kg, žiadne extra drsné jazdy a podobne. Bude v tom nejaký citeľný rozdiel? Alebo si to ani nevšimnem?

Noo Rockshox je asi o 200g ľahší a teda niečo to spraví. Na druhej strane RockShox Silver je iba s lockoutom a pokiaľ viem nedá sa nastavovať kompresia. Je tam iba uzamknutie. Takisto je Rockshox drahší. Ja som mal Sr Suntour XCR a mám momentálne aj Rockshox Recon Silver a musím uznať, že vnútro vidlice má lepšie spracovaný RockShox. Samozrejme s kúskom odvahy a zručnosti si aj sám urobíte aj veľký servis vidlice. Diely na to sú, videá tiež. Na aký bicykel potrebujete vidlicu?
04.12.2021 - 22:00:09
00
Momentálne mám tohtoročný Rascal 3.0, ale úplne mi nevyhovuje, prijal by som nižšie hornú rámovú rúrku a neviem, či by menšia veľkosť pomohla, som našiel Rascal 4.0 z 2020) preto som sa rozmýšľal na Zephyr xpert alebo Zephyr pro (tu ma odrádza akurát ten Sram).

Čo ma ešte napadlo, našiel som tiež novú Konu Honzo a použitý Team Marin 1. To všetko je plus mínus v rozpočte, čo som ochotný minúť a kvalitnejšie a drahšie bicykle už budú mimo moje schopnosti, čo by som dokázal reálne využiť.
04.12.2021 - 22:09:30
00
Jano1987 napísal:
Momentálne mám tohtoročný Rascal 3.0, ale úplne mi nevyhovuje, prijal by som nižšie hornú rámovú rúrku a neviem, či by menšia veľkosť pomohla, som našiel Rascal 4.0 z 2020) preto som sa rozmýšľal na Zephyr xpert alebo Zephyr pro (tu ma odrádza akurát ten Sram).

Čo ma ešte napadlo, našiel som tiež novú Konu Honzo a použitý Team Marin 1. To všetko je plus mínus v rozpočte, čo som ochotný minúť a kvalitnejšie a drahšie bicykle už budú mimo moje schopnosti, čo by som dokázal reálne využiť.


Noo Rascal je v podstate XC bike a aj tá konštrukcia a geometria je posadená viac na dupanie smerom nahor. Napríklad spomínaný Zephyr je vlastne v kategórii agresívnych hardtailov, čomu nasvedčuje aj tá geometria. Položenejší hlavový uhol, pevnejší (aj ťažší) rám. Marin Team 1 je niečo medzi XC a Trailovým bajkom. Kona Honzo je tiež agresívny trailový bajk ako CTM Zephyr. Skúste pozrieť aj Kellys Gibon 30. Tiež Canyon Stoic3 A teda hľadáte skôr bajk na výšľapy hore kopcom, či skôr ste radi, keď je dole kopcom zábava? Ak si toto zodpoviete, tak vám to pomôže pri výbere. Ja som tiež Shimano fanúšik, ale skúšal som aj Sram a je to veľmi dobrá alternatíva. Nakoniec časom si tie komponenty aj tak budete musieť vymeniť, pretože sa zoderú. Ale skúste Sram. Je to stále veľmi dobrý pohon. Ja by som sa nebál.
04.12.2021 - 22:40:24
00
Na tom Zephyr pro je Sram SX eagle a recenzie sú dosť negatívne. Aj predavač v obchode ma odhovoril, že radšej priplatiť 100€ za Rascal 3.0 s Deore keďže by mi stačil aj Rascal 2.0 len tam je tiež Sram SX a aj keď všetkým odporúča Sram a sám ho používa, SX/NX by určite nebral. Robí zároveň aj servis bicyklov.

Osobne som za niečo medzi ide dobre do kopca a je aj zábava z kopca. V Bratislave zase tých kopcov až tak veľa v ťažko teréne nie je. A tým Rascalom 3.0 som veľmi spokojný, len tá horná rámová rúrka by mohla byť o niečo nižšie. Žiaľ som podľa tabuliek na rozhraní veľkostí, mám 185cm a zobral som XL, ale čo som našiel staršie veľkostné tabuľky, podľa nich by som mal byť ešte L. Len v súčasnej dobe zohnať bicykel je problém.
04.12.2021 - 22:58:37
00
Noo čo sa týka Sram SX a NX sú horšie, ale nie je to taká katastrofa, ako to popisuje pán. Dnešné Sram pohony sú vynikajúce. Ale je pravda, že radšej ísť do GX pretože je to potom viac podobné ako tie najvyššie sady. Osobne ak jazdíte na bicykli za 1000-1200€ tak NX je úplne v pohode.

Pozrite toto video: https://youtu.be/9JmU5r5T_WU

Čo sa týka tej hornej rámovej trubky, tak tam ide o to, že to nie je bajk na traily. Je to v zásade XC bajk na maratóny. Aj ten uhol vidlice tlačí hornú rámovú trubku vysoko. . Práve preto sú lepšie bajky s položenejším hlavovým uhlom a s šikmejšou hornou rámovou trubkou.

Ak sa bojíte Sram pohonu, tak choďte radšej do Shimana. Ale Zephyr je len vo verzii Expert so Shimanom s tou Sr suntour. V zásade to nie je zlý bajk. Ale skúste možno radšej Kellys Gibon 30. Ten má Rockshox a Shimano. Ja som tento rok obzeral tiež Zephyra Pro, ale nakoniec asi pôjdem do celoodpruženého.

Ale výhodou SX a NX je že to kedykoľvek môžte vymeniť za Shimano, keďže to má Shimano hg freehub a nie xd orech.
05.12.2021 - 00:23:03
00
SX a NX su sice na Shimano orechu, ale na HG. Na Shimano 12spd kazetu potrebujes MicroSpline orech. Ale sme v teme Vidlica :tmi: :)
05.12.2021 - 08:53:49
00
keyboard_arrow_up